Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2009, 11:20

autor: Elrond

Termin premiery pecetowej wersji gry Braid

O grze Braid z dużą dozą prawdopodobieństwa słyszeli posiadacze Xboxów 360, jako iż w zeszłym roku produkcja ta pojawiła się w ramach usługi Xbox Live Arcade. Prosta, klasyczna platformówka zdobyła w krótkim czasie tak dużą popularność, iż jej twórcy postanowili przenieść swoje dzieło na pecety.

O grze Braid z dużą dozą prawdopodobieństwa słyszeli posiadacze Xboxów 360, jako iż w zeszłym roku produkcja ta pojawiła się w ramach usługi Xbox Live Arcade. Prosta, klasyczna platformówka zdobyła w krótkim czasie tak dużą popularność, iż jej twórcy postanowili przenieść swoje dzieło na pecety. Premiera Braid na PC była przesuwana kilka razy, jednak w końcu zdołano ustalić ostateczną datę wydania. Gra pojawi się na rynku 31 marca tego roku.

Przypomnijmy, iż Braid oferuje nieskomplikowaną rozgrywkę, w trakcie której, prowadząc bohatera imieniem Tim, musimy rozwiązać szereg zadań postawionych przed nami przez twórców gry. W Braid nie możemy zginąć ani przegrać – no chyba, że za przegraną uznamy nieumiejętność rozwiązania kolejnej łamigłówki. Tim ma moc panowania nad czasem, problem polega na tym, iż moc ta zmienia się w zależności od kolejnych plansz. Naszym zadaniem jest więc zarówno opanowanie kontroli nad czasem, jak również wykorzystanie tego do ukończenia poziomu. Możemy więc zarówno cofać czas, czy też tworzyć równoległe światy.

Więcej informacji na temat opisywanej pozycji znajdziecie w naszej Encyklopedii.

Termin premiery pecetowej wersji gry Braid - ilustracja #1
Termin premiery pecetowej wersji gry Braid - ilustracja #2