Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2009, 11:00

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (18 lutego 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: oficjalne forum Warhammer Online, zwolnienia w Rare, demo Afro Samurai na XBLA, technologia amBX w grze EndWar, nagroda za całokształt twórczości dla Hideo Kojimy i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: oficjalne forum Warhammer Online, zwolnienia w Rare, demo Afro Samurai na XBLA, technologia amBX w grze EndWar, nagroda za całokształt twórczości dla Hideo Kojimy i inne. Zapraszamy do lektury.

Warhammer Online

Zgodnie z zapowiedzią sprzed kilku tygodni, Mythic uruchomił właśnie oficjalne forum dla Warhammera Online. Znajduje się ono tutaj i do zarejestrowania się wymaga podania loginu i hasła z gry. Póki co forum jest dostępne jedynie dla graczy z USA.

Rare

Twórcy m.in. takich tytułów jak Viva Pinata czy Banjo-Kazooie, brytyjskie studio Rare, będzie przechodziło restrukturyzację. Dobrze wiadomo, że ostatnio słowo to oznacza zazwyczaj „zwolnienia”. Chociaż póki co nikt pracy nie stracił, a studio nadal pozostaje aktywne, to należy się spodziewać, że część pracowników może zostać przeniesiona gdzie indziej.

Nihilistic

W komputerowym światku pojawiła się plotka, jakoby Nihilistic Software (dali pecetowcom grę Vampire: The Masquerade – Redemption) pracowało nad grą o zombie, która zostanie udostępniona w usługach Xbox Live i PlayStation Network. Zombie Apocalypse ma być zręcznościówką, w której ratujemy niedobitków przed hordą wrednych żywych trupów.

Afro Samurai

Wersja demonstracyjna całkiem niezłego kreskówkowego slashera Afro Samurai (recenzję wersji na PS3 możecie przeczytać tutaj) właśnie pojawiła się w amerykańskim Xbox Live. Zapewne wkrótce również europejczycy będą mogli przekonać się, czy warto rozważyć zakup tego tytułu.

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja 4

Namco Bandai ogłosiło właśnie, że w maju Europa powinna się spodziewać premiery gry z młodym, żółtowłosym ninja – Naruto Shippuden. Jeśli jesteście ciekawi, jak tytuł ten prezentuje się w akcji, wejdźcie tutaj po garść obrazków i oficjalny zwiastun.

Tom Clancy’s EndWar

W pecetowej wersji gry EndWar pojawi się wsparcie dla technologii amBX. Dzięki temu sympatycznemu wynalazkowi (zaimplementowanym już w innej grze sygnowanej nazwiskiem Toma Clancy’ego – HAWX) pole walki nabierze dodatkowego realizmu: specjalne wiatraczki i światełka umieszczone przy komputerze dodadzą soczystości wybuchom i całej wojennej zawierusze. Zainteresowani niech zajrzą tutaj.

Exit 2

Druga część sympatycznej gierki Exit jest od dzisiaj dostępna w usłudze Xbox Live Arcade. Po wydaniu 800 punktów MS otrzymamy 240 poziomów z dodatkowymi trzydziestoma oczekującymi na ściągnięcie. Ktoś chętny?

Hideo Kojima

W uznaniu za „osiągnięcia i wpływ, jaki ma na sztukę tworzenia gier” Hideo Kojima otrzyma nagrodę za całokształt twórczości na nadchodzącej Games Developer Conference. Tym samym dołączy do bardzo szacownego grona: Sid Meier, Shigeru Miyamoto, Richard Garriott i Will Wright otrzymali to wyróżnienie w przeszłości. Gratulacje!

Hasbro/Marvel

Na mocy nowej umowy między gigantami Hasbro i Marvelem,pierwsza firma będzie mogła tworzyć gry i zabawki na licencjach od tej drugiej aż do 2017 roku. Na razie czekamy na komputerową adaptację X-Men Origins, która zapowiada się wyśmienicie i oby była zwiastunem świetlanej przyszłości.

Eat Lead: The Return of Matt Hazard

Gra z klasycznym „legendarnym bohaterem” gier sprzed kilkunastu lat, Mattem Hazardem, osiągnęła status gold. Tym samym parodiująca niejeden znany tytuł gra akcji Eat Lead pojawi się na PS3 i X360 już 3 marca.

Call of Duty: Modern Warfare 2

Mini-blog Twitter staje się coraz popularniejszy, również w branży gier komputerowych. Infinity Ward zbierają za jego pomocą opinie i pomysły graczy dotyczące CoD: Modern Warfare 2. Chcesz pomóc? Kliknij tu.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Henry Hatsworth in the Puzzling Adventure

Guitar Hero: Metallica

Noby Noby Boy

Rygar: The Battle of Argus

Sacred 2: Fallen Angel X360

Sacred 2: Fallen Angel PS3

Shin Megami Tensei: Persona 4

Suikoden Tierkreis

Włatcy Móch: Wrzód na dópie

Littlest Pet Shop: Spring

Sudoku Ball: Detective DS

Sudoku Ball: Detective PC

Grand Theft Auto IV: The Lost and Damned

Dungeon Party

Killzone 2

MLB '09: The Show

SuperCar Challenge

The Sims 3

World of Battles

Disgaea DS

Football Manager 2009

The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena

Cities XL

Sherlock Holmes vs. Jack the Ripper

Combat Mission: Shock Force - British Forces

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Włatcy Móch: Wrzód na dópie Gramy!

Major League Baseball 2K9

Grand Theft Auto IV: The Lost and Damned Gramy!

gry