Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka Rygar: The Battle of Argus (Wii)
OkładkaRygar: The Battle of Argus (Wii)

Rygar: The Battle of Argus Wii

Rygar: The Battle of Argus to konwersja gry z gatunku action adventure, Rygar, wydanej w roku 2002 na konsolę PS2. Jednak w porównaniu ze swoim pierwowzorem, wersja na Wii została nieco ulepszona oraz przystosowana do obsługi unikalnych kontrolerów produktu Nintendo.

Akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rygar: The Battle of Argus Premiera Wii

3lutego2009

producent: Koei Tecmo wydawca: Koei Tecmo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Rygar: The Battle of Argus to konwersja gry z gatunku action adventure, Rygar, wydanej w roku 2002 na konsolę PS2. Jednak w porównaniu ze swoim pierwowzorem, wersja na Wii została nieco ulepszona oraz przystosowana do obsługi unikalnych kontrolerów produktu Nintendo. Większy nacisk położono również na bitewny aspekt rozrywki, aczkolwiek nie zaniedbano jej przygodowej części. Na japońskim rynku nowy Rygar funkcjonuje z podtytułem Muscle Impact.

Rozgrywkę, w tle której przewijają się motywy rodem z grecko rzymskiej mitologii, obserwujemy z punktu widzenia trzeciej osoby. Gracz wciela się w postać tytułowego Rygara, powstałego ze zmarłych wojownika, który tym razem musi uratować księżniczkę z rąk zła oraz zaprowadzić pokój na wyspie Argus. Główny tryb gry, który doprowadzi nas do celu, nosi nazwę Conquest, a dla graczy lubujących się w walkach bez żadnych fabularnych podtekstów przygotowano tryb Gladiator. Tutaj musimy stawić czoła 30 falom coraz mocniejszych wrogów – co piąta zakończona jest walką z bossem, na końcu zaś czeka nas mega przeciwnik, którego nie uświadczymy w trybie Conquest.

Rygar, podobnie jak we wspomnianej już wersji na PS2 (jak również w oryginalnej zręcznościówce z roku 1986), jako główny oręż wykorzystuje dość oryginalną i potężną broń, Discarmor. W zwarciu możemy wyprowadzać szybsze i zadającej więcej obrażeń ataki, zaś przy walkach na odległość pomaga nam łańcuch, którym Discarmor przymocowany jest do ręki Rygara – tutaj do wyboru mamy atak kierowany na wprost bądź też szerokim łukiem koszący kilku wrogów za jednym zamachem. Wspomniane już ataki możemy łączyć w combosy przy pomocy przycisków A i B umieszczonych na kontrolerze, wymach nim natomiast, w ostatniej fazie wyprowadzania ciosu zwiększa jego siłę. Tutaj należy też zaznaczyć, że inny efekt ciosu uzyskamy machając kontrolerem w pionie a inny w poziomie.

W odpowiedzi na pojawiające się głosy graczy, iż poziom trudności Rygara w wersji na PS2 był nieco za niski, twórcy The Battle of Argus odpowiednio zmodyfikowali ten aspekt rozgrywki oraz dodali wielu z przeciwników możliwość blokowania zadawanych im ciosów.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Rygar: The Battle of Argus

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.