Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCGBAGCNWiiPS2
Okładka The Grim Adventures of Billy & Mandy (PC)

The Grim Adventures of Billy & Mandy

The Grim Adventures of Billy & Mandy jest bezpardonową wirtualną bijatyką od studia Midway Games.

Akcji

Okładka The Grim Adventures of Billy & Mandy (PC)

producent: Midway Games

wydawca: Midway Games

data premiery gry:

anulowana

PC

26wrz2006

PS2 GBA GCN

16lis2006

Wii

The Grim Adventures of Billy & Mandy jest bezpardonową wirtualną bijatyką, powstałą na kanwie telewizyjnego serialu animowanego o tej samej nazwie (polski tytuł brzmi: Mroczne przygody Billy’ego i Mandy), emitowanego przez stację Cartoon Network i stworzonego przez Maxwella Atomsa. Na ekranie oglądamy więc maksymalnie cztery walczące ze sobą postaci (każda została wyposażona w unikalne techniki ofensywne i defensywne – przykładowo atak szału lub zabójczy uśmiech), doskonale znane entuzjastom serialu telewizyjnego (m.in. przygłupi Billy, apodyktyczna Mandy, fajtłapowaty Irwin, spektralny eksterminator Hoss Delgado i z pozoru straszny, choć w gruncie rzeczy dobroduszny Ponury).

Starcia toczą się natomiast na szeregu przeróżnych aren – np. przydomowe podwórko i zaświaty. Wszystkie lokacje są podatne na zniszczenia, a po zdemolowaniu otoczenia nie ma również problemu z wykorzystaniem wybranych jego elementów, jako broni. Natomiast wśród dostępnych opcji zabawy znajdujemy tryb przygodowy, pozwalający maksymalnie dwóm użytkownikom na uczestniczenie w czterdziestu misjach, których pomyślne zaliczanie owocuje odblokowaniem rozmaitych bonusów (dodatkowi wojownicy i inne niespodzianki). Z kolei w ramach Battle Mode nie szczędzimy środków (wszystkie chwyty więc dozwolone), aby sterowany przez nas bohater jako jedyny pozostał na placu boju. Całości dopełnia wielobarwna oprawa wizualna o komiksowym charakterze, a także specyficzny humor, właściwy Mrocznym przygodom Billy’ego i Mandy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Gry podobne do The Grim Adventures of Billy & Mandy

Klasyfikacja PEGI The Grim Adventures of Billy & Mandy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Grim Adventures of Billy & Mandy

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB, Multitap

Game Boy Advance

Game Boy Advance

Wykorzystuje: link-kabel + dodatkowo (GBA): link-kabel

Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

Wykorzystuje: karta pamięci

The Grim Adventures of Billy & Mandy europejskim tytułem startowym Wii
The Grim Adventures of Billy & Mandy europejskim tytułem startowym Wii

wiadomość9 października 2006

Firma Midway postanowiła rozszerzyć i tak już bogatą ofertę startową Wii o grę swojej produkcji. Będzie nią adaptacja popularnej, szalonej kreskówki emitowanej przez kanał Cartoon Network: Mroczne przygody Billy'ego i Mandy (The Grim Adventures of Billy & Mandy). Produkt trafi na półki sklepowe w dniu europejskiej premiery Wii (8 grudnia).

Wii dołącza do PC, PS2, GC i GBA w kolejce do Mrocznych przygód Billy'ego i Mandy
Wii dołącza do PC, PS2, GC i GBA w kolejce do Mrocznych przygód Billy'ego i Mandy

wiadomość6 września 2006

Nie tylko z myślą o PC, PS2, GC i GBA powstaje komiksowa bijatyka pt. The Grim Adventures of Billy & Mandy, bazująca na popularnym serialu animowanym rodem z telewizji Cartoon Network. Developerzy ogłosili właśnie, że na liście docelowych platform sprzętowych figuruje również stacjonarna konsola Wii.

Mroczne przygody Billy'ego i Mandy jako bezpardonowa bijatyka w wirtualnym świecie

wiadomość2 marca 2006

Każdej nocy (konkretnie o 3:30) polska wersja kanału Cartoon Network rozpoczyna emisję kreskówek z cyklu The Grim Adventures of Billy & Mandy (Mroczne przygody Billy’ego i Mandy), który jest teraz przenoszony przez korporację Midway do rzeczywistości wirtualnej. Chcielibyśmy przedstawić Szanownym Czytelnikom garść szczegółów na temat powstającej gry.

PC
PS2
GBA
GCN
Wii