Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka Super Smash Bros. Brawl (Wii)
OkładkaSuper Smash Bros. Brawl (Wii)

Super Smash Bros. Brawl Wii

Kontynuacja nietypowej bijatyki Super Smash Bros. Melee z 2001 roku, będącej jedną z najpopularniejszych produkcji wydanych na konsoli Nintendo GameCube.

Akcji | crossover | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Super Smash Bros. Brawl Premiera Wii

6grudnia2007

pudełko PL

27czerwca2008

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: Stadlbauer Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Omawiana pozycja to kontynuacja jednej z najpopularniejszych gier wydanych na konsolę GameCube, czyli Super Smash Bros. Melee. Podobnie, jak w przypadku słynnej poprzedniczki, jest to bardzo nietypowa bijatyka. Walki toczą się na wielopoziomowych arenach, a w osiągnięciu sukcesu pomocne są liczne przedmioty specjalne. Zapomnijcie również o „poważnych” sztukach walki – gra ma w sobie więcej elementów typowych dla platfromówki, choć oczywiście bohaterowie wyposażeni są w unikalne ataki i ciosy specjalne.

Wśród dostępnych postaci znajdują się bohaterowie, znani z innych gier, które ukazały się na przestrzeni ostatnich lat. W zdecydowanej większości pojawili się oni w pozycjach wydanych przez firmę Nintendo, choć jest kilka wyjątków. Do walki stają między innymi słynny hydraulik Mario, Link z serii Zelda, różowy stworek Kirby i jego odwieczny wróg Meta Knight, znana z serii Metroid Samus (tym razem w wersji bez zbroi), a nawet uwielbiany przez wielu i znienawidzony przez innych Pikachu. Największą niespodzianką jest pojawienie się Snake’a, głównego bohatera Metal Gear Solid.

Oczywiście gra w wersji na konsolę Wii przewyższa poprzednią część pod względem grafiki – developerzy zadbali o oprawę wizualną, a tytuł ten jest bez wątpienia jedną z najładniej wyglądających gier na nową konsolę Nintendo. Na szczególną uwagę zasługuje jednak oprawa dźwiękowa – za główny motyw muzyczny, towarzyszący nam podczas rozgrywki, odpowiedzialny jest Nobuo Uematsu, który zasłynął jako twórca muzyki do gier z serii Final Fantasy.

Co ciekawe, autorzy gry uznali, że nie jest dla nich najważniejsze wykorzystanie możliwości wykrywającego ruch w trzech wymiarach kontrolera konsoli Nintendo Wii, upraszczając sterowanie i czyniąc rozgrywkę bardziej zręcznościową. Jedną z głównych zalet Super Smash Bros. Brawl uczynili za to tryb multiplayer – walczyć może jednocześnie do czterech graczy i wtedy właśnie zaczyna się prawdziwa zabawa. Dzięki sieciowym możliwościom konsoli dostępny jest tryb pozwalający na toczenie pojedynków z ludźmi z całego świata.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 8,9 / 10 na podstawie 248 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.5 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Super Smash Bros. Brawl cena w dniu premiery: 175 PLN

Klasyfikacja PEGI Super Smash Bros. Brawl

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Super Smash Bros. Brawl Wymagania sprzętowe

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection