Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka Super Smash Bros. Brawl (Wii)

Super Smash Bros. Brawl Wii

Kontynuacja nietypowej bijatyki Super Smash Bros. Melee z 2001 roku, będącej jedną z najpopularniejszych produkcji wydanych na konsoli Nintendo GameCube.

Akcji | multiplayer | crossover | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Super Smash Bros. Brawl (Wii)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

wydawca PL: Stadlbauer

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

6grudnia2007

27czerwca2008

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Omawiana pozycja to kontynuacja jednej z najpopularniejszych gier wydanych na konsolę GameCube, czyli Super Smash Bros. Melee. Podobnie, jak w przypadku słynnej poprzedniczki, jest to bardzo nietypowa bijatyka. Walki toczą się na wielopoziomowych arenach, a w osiągnięciu sukcesu pomocne są liczne przedmioty specjalne. Zapomnijcie również o „poważnych” sztukach walki – gra ma w sobie więcej elementów typowych dla platfromówki, choć oczywiście bohaterowie wyposażeni są w unikalne ataki i ciosy specjalne.

Wśród dostępnych postaci znajdują się bohaterowie, znani z innych gier, które ukazały się na przestrzeni ostatnich lat. W zdecydowanej większości pojawili się oni w pozycjach wydanych przez firmę Nintendo, choć jest kilka wyjątków. Do walki stają między innymi słynny hydraulik Mario, Link z serii Zelda, różowy stworek Kirby i jego odwieczny wróg Meta Knight, znana z serii Metroid Samus (tym razem w wersji bez zbroi), a nawet uwielbiany przez wielu i znienawidzony przez innych Pikachu. Największą niespodzianką jest pojawienie się Snake’a, głównego bohatera Metal Gear Solid.

Oczywiście gra w wersji na konsolę Wii przewyższa poprzednią część pod względem grafiki – developerzy zadbali o oprawę wizualną, a tytuł ten jest bez wątpienia jedną z najładniej wyglądających gier na nową konsolę Nintendo. Na szczególną uwagę zasługuje jednak oprawa dźwiękowa – za główny motyw muzyczny, towarzyszący nam podczas rozgrywki, odpowiedzialny jest Nobuo Uematsu, który zasłynął jako twórca muzyki do gier z serii Final Fantasy.

Co ciekawe, autorzy gry uznali, że nie jest dla nich najważniejsze wykorzystanie możliwości wykrywającego ruch w trzech wymiarach kontrolera konsoli Nintendo Wii, upraszczając sterowanie i czyniąc rozgrywkę bardziej zręcznościową. Jedną z głównych zalet Super Smash Bros. Brawl uczynili za to tryb multiplayer – walczyć może jednocześnie do czterech graczy i wtedy właśnie zaczyna się prawdziwa zabawa. Dzięki sieciowym możliwościom konsoli dostępny jest tryb pozwalający na toczenie pojedynków z ludźmi z całego świata.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 8,9 / 10 na podstawie 243 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.5 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 175 PLN

Klasyfikacja PEGI Super Smash Bros. Brawl

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Super Smash Bros. Brawl

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection
Lista najlepiej sprzedających się gier na Wii w historii

wiadomość8 sierpnia 2011

W najnowszym raporcie finansowym firmy Nintendo znalazła się lista najlepiej sprzedających się gier na Wii w historii. Bezkonkurencyjne okazało się Wii Sports z wynikiem 76 milionów egzemplarzy.

Nowe gry od Nintendo na konsole 3DS i Wii U

wiadomość8 czerwca 2011

Na wczorajszej konferencji Nintendo na targach E3, firma zapowiedziała szereg nowych produkcji na konsole 3DS i Wii U, przygotowanych we własnych studiach deweloperskich.

Gry z Wii na PC w wysokiej rozdzielczości
Gry z Wii na PC w wysokiej rozdzielczości

wiadomość7 lipca 2009

Ci z Was, którzy mają dość niskiej jakości grafiki w grach na konsolę Nintendo Wii, dostali ciekawą alternatywę. Emulator Dolphin, który pozwala grać w te tytuły na PC, obsługuje grafikę HD i zamiast w rozdzielczości 480p możemy grać aż w 720p

Ogłoszono wyniki Nintendo Power Awards
Ogłoszono wyniki Nintendo Power Awards

wiadomość15 lutego 2009

Nintendo Power, jedno z najdłużej istniejących (od 1988 roku) amerykańskich czasopism poświęconych tematyce gier wideo, a w tym przypadku (jak sama nazwa wskazuje) konkretnie marce Nintendo, ogłosiło wyniki swojego corocznego plebiscytu Nintendo Power Awards.

Europejski debiut Super Smash Bros. Brawl pod koniec przyszłego miesiąca
Europejski debiut Super Smash Bros. Brawl pod koniec przyszłego miesiąca

wiadomość12 maja 2008

Z oficjalnych informacji opublikowanych przez europejski oddział koncernu Nintendo wynika, że tutejsza premiera Super Smash Bros. Brawl – bijatyki z postaciami ze świata Nintendo i nie tylko – odbędzie się 27 czerwca bieżącego roku.