Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2009, 08:40

autor: Maciej Śliwiński

Gry z Wii na PC w wysokiej rozdzielczości

Ci z Was, którzy mają dość niskiej jakości grafiki w grach na konsolę Nintendo Wii, dostali ciekawą alternatywę. Emulator Dolphin, który pozwala grać w te tytuły na PC, obsługuje grafikę HD i zamiast w rozdzielczości 480p możemy grać aż w 720p

Ci z Was, którzy mają dość niskiej jakości grafiki w grach na konsolę Nintendo Wii, dostali ciekawą alternatywę. Emulator Dolphin, który pozwala grać w te tytuły na PC, obsługuje grafikę HD i zamiast w rozdzielczości 480p możemy grać aż w 720p.

Gry z Wii na PC w wysokiej rozdzielczości - ilustracja #1

Poprawa grafiki przy użyciu emulatora Dolphin jest widoczna już na pierwszy rzut oka. Gry bezpośrednio przygotowane na konsolę Wii, a co za tym idzie - przystosowane do działania w niższych rozdzielczościach prezentują się naprawdę ślicznie. W serwisie YouTube można podziwiać kilka filmów, które prezentują znane i popularne na tej konsoli tytuły, odpalone na PC za pomocą tego emulatora: Final Fantasy Crystal Chronicles oraz Super Smash Bros. Brawl. Aby w pełni zobaczyć różnice, warto skorzystać z opcji HD, którą oferuje ten serwis wideo.

Poza filmami udostępniono również kilka obrazków prezentujących Super Mario Galaxy, inną popularną grę Nintendo. W dużej rozdzielczości możecie je zobaczyć, klikając na któryś z obrazków w tym newsie.

Gry z Wii na PC w wysokiej rozdzielczości - ilustracja #2

W przypadku Dolphina trzeba jednak pamiętać o jednej rzeczy. Nasz komputer musi być dość mocny – specyfikacja wymagana do prawidłowego działania gier nie jest mała. Więcej informacji na temat emulatora oraz przede wszystkim możliwość jego pobrania znajdziecie na oficjalnej stronie tego projektu.