Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2009, 08:40

autor: Maciej Śliwiński

Gry z Wii na PC w wysokiej rozdzielczości

Ci z Was, którzy mają dość niskiej jakości grafiki w grach na konsolę Nintendo Wii, dostali ciekawą alternatywę. Emulator Dolphin, który pozwala grać w te tytuły na PC, obsługuje grafikę HD i zamiast w rozdzielczości 480p możemy grać aż w 720p

Ci z Was, którzy mają dość niskiej jakości grafiki w grach na konsolę Nintendo Wii, dostali ciekawą alternatywę. Emulator Dolphin, który pozwala grać w te tytuły na PC, obsługuje grafikę HD i zamiast w rozdzielczości 480p możemy grać aż w 720p.

Gry z Wii na PC w wysokiej rozdzielczości - ilustracja #1

Poprawa grafiki przy użyciu emulatora Dolphin jest widoczna już na pierwszy rzut oka. Gry bezpośrednio przygotowane na konsolę Wii, a co za tym idzie - przystosowane do działania w niższych rozdzielczościach prezentują się naprawdę ślicznie. W serwisie YouTube można podziwiać kilka filmów, które prezentują znane i popularne na tej konsoli tytuły, odpalone na PC za pomocą tego emulatora: Final Fantasy Crystal Chronicles oraz Super Smash Bros. Brawl. Aby w pełni zobaczyć różnice, warto skorzystać z opcji HD, którą oferuje ten serwis wideo.

Poza filmami udostępniono również kilka obrazków prezentujących Super Mario Galaxy, inną popularną grę Nintendo. W dużej rozdzielczości możecie je zobaczyć, klikając na któryś z obrazków w tym newsie.

Gry z Wii na PC w wysokiej rozdzielczości - ilustracja #2

W przypadku Dolphina trzeba jednak pamiętać o jednej rzeczy. Nasz komputer musi być dość mocny – specyfikacja wymagana do prawidłowego działania gier nie jest mała. Więcej informacji na temat emulatora oraz przede wszystkim możliwość jego pobrania znajdziecie na oficjalnej stronie tego projektu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.