Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWii
Okładka Final Fantasy Crystal Chronicles: My Life as a King (Wii)
OkładkaFinal Fantasy Crystal Chronicles: My Life as a King (Wii)

Final Fantasy Crystal Chronicles: My Life as a King Wii

Gra stanowiąca połączenie japońskiego RPG-a oraz strategii ekonomicznej. Wcielamy się w postać króla Leo, dążąc do odbudowania utraconego wcześniej królestwa.

RPG | fantasy | elementy strategiczne | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Final Fantasy Crystal Chronicles: My Life as a King Premiera Wii

12maja2008

producent: Square-Enix / Eidos wydawca: Square-Enix / Eidos Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

My Life as a King to kolejna odsłona mini-serii Final Fantasy Crystal Chronicles i zarazem oficjalna kontynuacja słynnego RPG-a, który w 2004 roku zadebiutował na konsoli Nintendo Gamecube. Tym razem zadbano wyłącznie o posiadaczy Nintendo Wii, a konkretnie klientów sieciowej usługi WiiWare. Pobranie omawianej produkcji wymaga uiszczenia opłaty w wysokości 1500 Wii Points.

W przeciwieństwie do pierwszej części serii, która była typowym japońskim RPG-iem, sequel stawia większy nacisk na konieczność pozostawania w jednym miejscu, oferując ponadto elementy typowe dla popularnych strategii ekonomicznych. Zgodnie z tym co może sugerować sam tytuł, gracz wciela się w postać króla, a konkretnie mężczyzny o imieniu Leo. Sterowana postać musi przyczynić się do odbudowy utraconego królestwa z wykorzystaniem magicznych mocy pozyskanych z pewnego kryształu. Dbanie o stały rozwój królestwa jest niezwykle ważne w celu zapewnienia bezpieczeństwa swoim podwładnym, zarówno przed wrogimi armiami, jak i nękającymi krainę potworami.

W My Life as a King bardzo duży nacisk położono na główną postać. Król Leo w miarę postępów w rozgrywce nabywa nowe umiejętności oraz profesje. Z racji obejmowanej pozycji w królestwie wiele czynności nie trzeba wykonywać osobiście. W trakcie zabawy król nigdy nie opuszcza swojego zamku, a jedynie zleca konkretne misje żołnierzom czy magom, którzy następnie przystępują do działania. W taki właśnie sposób pozyskuje się nowe skarby, elementy ekwipunku czy potężne artefakty. Wszyscy podwładni chętnie przekazują też raporty ze swoich postępów. Mogą to być zarówno opisy przebiegu walk, jak i sugestie odnośnie budowli jakie wypadałoby w danym momencie skonstruować.

Oprawa wizualna My Life as a King jest bardzo uproszczona, pełniąc wręcz symboliczną rolę. Wynika to w głównej mierze z ograniczeń objętościowych, narzuconych na gry sprzedawane w ramach usługi WiiWare. Oznacza to między innymi brak bezpośredniego uczestnictwa w toczonych przez podległych żołnierzy walkach. Ponadto modele napotykanych postaci prezentują się bardzo podobnie, różniąc się jedynie nadanymi im imionami. Mimo wszystko zmagania ukazywane są w trzech wymiarach, a gracz dysponuje dużą swobodą w przemieszczaniu się po zbudowanym przez siebie zamku.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Final Fantasy Crystal Chronicles: My Life as a King

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.