Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWii
Okładka Opoona (Wii)
OkładkaOpoona (Wii)

Opoona Wii

Opoona to niezwykle osobliwa japońska gra z gatunku cRPG, zadedykowana posiadaczom konsoli Wii. Istotną kwestią jest, że głównym elementem niniejszej produkcji uczyniono ciągłe nawiązywanie znajomości i umacnianie już zawartych oraz zdobywanie kwalifikacji w sferze zawodowej.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Opoona Premiera Wii

25marca2008

producent: Koei Tecmo wydawca: Koei Tecmo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Opoona to niezwykle osobliwa japońska gra z gatunku cRPG, zadedykowana posiadaczom konsoli Wii. Istotną kwestią jest, że głównym elementem niniejszej produkcji uczyniono ciągłe nawiązywanie znajomości i umacnianie już zawartych oraz zdobywanie kwalifikacji w sferze zawodowej. Zabawa opiera się przede wszystkim na aklimatyzowaniu się do nowego środowiska, rozmawianiu z zapoznanymi ludźmi i podejmowaniu kolejnych prac.

Użytkownik wciela się w postać tytułowego bohatera, będącego potomkiem słynnych Strażników Kosmosu. Podczas wyprawy na planetę Landroll protagonista odłącza się od swojej rodziny, która niespodziewanie ulega wypadkowi. Rodzice Opoony z ciężkimi obrażeniami trafiają do szpitala, a jego brat i siostra (odpowiednio Copoona i Poleena) znika bez śladu. Rzecz jasna główne zadanie polega na wyjaśnieniu okoliczności zajścia owego tajemniczego wydarzenia.

Aby osiągnąć postawiony sobie cel, bohater musi zdobyć tzw. licencje, uprawniające go do odwiedzania różnych kolonii kosmicznych. Każda z owych koncesji daje mu kwalifikacje do wykonywania konkretnych zajęć – m.in. podjęcia pracy ratownika, detektywa czy muzyka. Wywiązawszy się z poszczególnych zadań protagonista pogłębia znajomości z odpowiednimi osobami oraz odkrywa niedostępne wcześniej lokacje. Pamiętać też trzeba o zbieraniu i kupowaniu rozmaitych przedmiotów, ułatwiających zaliczanie kolejnych poziomów.

Rzecz jasna rozgrywka nie może obejść się bez walk z nieprzyjaciółmi. Pełne akcji potyczki odbywają się z wykorzystaniem energetyzujących cukierków – bohater rzuca nimi w oponentów poprzez odpowiednie operowanie Nunchukiem. Istnieje również sposobność do sterowania trajektorią lotu owej broni kierując ją prosto bądź sprawiając, aby zakręciła w wymaganą stronę. Wprawieni gracze mogą też pokusić się o bardziej skomplikowane ataki.

Głównymi przeciwnikami Opoony są kreatury zwane Mrocznymi Szelmami. W pokonaniu ich protagoniście służy pomocą rodowita mieszkanka Landroll imieniem Chaica. Wbrew swojemu wątłemu wyglądowi, dziewczyna jako jedna z niewielu dysponuje wystarczającymi umiejętnościami do stawienia czoła wspomnianym potworom, których w ostatnim czasie powstało aż sto pięćdziesiąt gatunków. Wato także pamiętać, aby w trakcie starć z monstrami wykorzystywać zdolności posiadane przez rodzeństwo bohatera.

Zabawa toczy się zarówno na obszarach zurbanizowanych, jak i zupełnie opanowanych przez naturę. Opoona przemierza m.in. dzikie tereny dżungli i opuszczony bezkres pustyni oraz odwiedza starożytne świątynie. Przygodom protagonisty towarzyszy soundtrack skomponowany przez Hitoshiego Sakimoto. Muzyk znany jest przede wszystkim ze ścieżki dźwiękowej do dwunastej części Final Fantasy.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Opoona

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.