Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2007, 13:11

autor: Metatron

Zapowiedzano grę Opoona

Firma Koei zapowiedziała ciekawie zapowiadającą się grę na Wii pod tajemniczo brzmiącym tytułem Opoona. Biorąc pod uwagę, że nad produkcją pracować będą osoby odpowiedzialne za serię Dragon Quest, można zakładać, że będzie to jakiś rodzaj RPG, choć nie wykluczone są zupełnie inne gatunki.

Firma Koei ogłosiła rozpoczęcie prac nad ciekawie zapowiadającą się grą na Wii pod tajemniczo brzmiącym tytułem Opoona. Biorąc pod uwagę, że nad produkcją pracować będą osoby odpowiedzialne za serię Dragon Quest, można zakładać, że będzie to jakiś rodzaj RPG, choć nie wykluczone są zupełnie inne gatunki.

Naszym bohaterem będzie tytułowy Opoona, potomek słynnych w całej galaktyce Strażników Kosmosu. Podczas wizyty na planecie Landroll na jakiś czas odłączył się od swojej rodziny. Wtedy zdarzył się dziwny wypadek, na skutek którego rodzice Opoony wylądowali w szpitalu z poważnymi obrażeniami, a jego brat i siostra gdzieś zniknęli. Naszym zadaniem będzie odkrycie, co się stało. W tym celu zajmiemy się zdobywaniem licencji zawodowych, które uprawnią nas do podróży do różnych kosmicznych kolonii. Każda z licencji dotyczy innego rodzaju pracy i tylko od nas będzie zależeć, czy zostaniemy ratownikiem, muzycznym idolem czy detektywem.

Zapowiedzano grę Opoona - ilustracja #1

Nad wyglądem gry czuwać będzie Shintaro Majima, który odpowiedzialny jest między innymi za Dragon Warrior VII. Wśród twórców znajdzie się również Sachiko Yukimura, która kilkukrotnie współpracowała z Yuji Hori przy serii Dragon Quest. Muzykę do gry skomponuje Hitoshi Sakimoto autor soundtracku do Final Fantasy XII.

Tym, co może wydać się zaskakujące jest fakt, że sterowanie w Opoona nie będzie wykorzystywało Wii-Mote’a. Naszego bohatera będziemy kontrolować przy pomocy Nunchuka. Szybkim ruchem wystrzelimy pociski w kierunku przeciwników, a ich trajektorię będziemy mogli korygować w locie.

Data premiery nie została jeszcze ogłoszona. Kiedy tylko pojawią się jakieś nowe informacje, nie omieszkamy was o tym powiadomić.