Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 26 marca 2007

Zapowiedziano grę World of Mixed Martial Arts

Vercetti, 26 marca 2007, 18:05

Studio Grey Dog Software podało do publicznej wiadomości, że pracuje nad nową produkcją traktującą o sztukach walki. World of Mixed Martial Arts, bo tak nazywa się zaanonsowany dzisiaj tytuł, pozwoli nam wcielić się w zarządcę jednej z kompanii organizujących pojedynki wirtualnych wojowników.

EMPiK - Top Lista nr 12

Krooliq, 26 marca 2007, 17:43

Kolejny tydzień w EMPiKach zakończony, a zatem czas na zestawienie najlepiej sprzedających się gier na platformę PC i PS2. Powstało ono w oparciu o dane zebrane w okresie od 19.03.2007 do 25.03.2007 w 90 salonach tej sieci.

Na czym pracują programiści Valve?
Na czym pracują programiści Valve?

Vercetti, 26 marca 2007, 17:20

Przed kilkoma dniami pracownicy studia Valve Software, odpowiedzialnego m.in. za Half-Life’a 2, ujawnili specyfikację maszyn, na jakich tworzą swoje gry. Wbrew pozorom nie zrobili tego po to, aby się pochwalić, lecz żeby zaspokoić głód wiedzy najbardziej ciekawskich użytkowników platformy Steam, będącej notabene również dziełem amerykańskich programistów.

Konkurs Anno 1701 - gra za friko! zakończony
Konkurs Anno 1701 - gra za friko! zakończony

Solnica, 26 marca 2007, 16:25

Zakończył się nasz mini konkurs dla posiadaczy abonamentów MayClub w którym nagrodą dla zwycięzcy był egzemplarz gry Anno 1701. Tym razem szczęśliwy los uśmiechnął się do osoby o ksywce ...

Microsoft zaanonsuje wkrótce czarną wersję X360?
Microsoft zaanonsuje wkrótce czarną wersję X360?

Vercetti, 26 marca 2007, 16:05

Pojawienie się czarnej wersji konsoli Xbox 360 zwiastowane jest od dobrych kilku miesięcy. Mówią o tym zarówno sprzedawcy sprzętu, jak i branżowi specjaliści, lecz ciągle brakuje nam oficjalnego potwierdzenia ze strony producenta next-gena, Microsoftu. Możliwe jednak, że jeden z pracowników giganta z Redmond „niechcący” rozjaśnił nam sprawę.

Toby Allen o Virtua Tennis 3 dla X360
Toby Allen o Virtua Tennis 3 dla X360

eLKaeR, 26 marca 2007, 15:44

Nowo wydaną grę pt. Virtua Tennis 3 w wersji dla konsoli Xbox 360 opracowali fachowcy, zatrudnieni w brytyjskiej firmie Sumo Digital. Redakcja serwisu internetowego Xboxic postanowiła zadać szereg pytań odnośnie owej pozycji Toby'emu Allenowi, reprezentującemu wspomniane studio developerskie.

Ujawniono termin zachodniej premiery Dawn of Mana
Ujawniono termin zachodniej premiery Dawn of Mana

eLKaeR, 26 marca 2007, 15:23

Ludzie z firmy Square Enix tradycyjnie każą zachodnim klientom czekać na premiery swoich gier poza Japonią. Tak jest również w przypadku pozycji, noszącej tytuł Dawn of Mana i łączącej epicką fabułę z pełną akcji przygodą. Dalekowschodni debiut tego produktu (jako Seiken Densetsu 4) nastąpił 21 grudnia 2006, a dziś wreszcie ujawniono datę rozpoczęcia sprzedaży poza granicami Kraju Kwitnącej Wiśni.

Dragon’s Lair pojawi się na Blu-ray'u
Dragon’s Lair pojawi się na Blu-ray'u

Major Doktor Upiorna, 26 marca 2007, 15:09

Zapewne każdy miłośnik elektronicznej rozrywki chociaż raz zetknął się z grami z serii o nazwie Dragon’s Lair. Ci nieco starsi zapewne pamiętają ten tytuł z roku 1983, który stał się pierwowzorem dla wspomnianego cyklu. Niecały rok temu informowaliśmy Was, że owa produkcja ma się ukazać w wersji HD na nośniku DVD. Obecnie przedstawiciele Digital Leisure poinformowali, iż efektem ich pracy ma być gra zrealizowana w konwecji internatywnego fimu Dragon’s Lair na płytach Blu-ray.

Automaty arcade, napędzane przez technologię rodem z platformy PlayStation 3

eLKaeR, 26 marca 2007, 14:05

Z przykładem zastosowania konsolowego hardware'u w automatach coin-op mieliśmy już do czynienia, gdy przykładowo korporacja Namco umieściła w salonach maszyny typu System 246, bazujące na platformie PlayStation 2. Teraz przedstawiciele Namco Bandai ogłosili, że wkrótce wprowadzą do świata arcade sprzęt nowej generacji.

Komunikacja głosowa w EVE Online

Major Doktor Upiorna, 26 marca 2007, 14:01

Pracownicy Crowd Control Productions udostępnili nowy patch do popularnej gry MMO, zatytułowanej EVE Online: Revelations. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie wprowadzenie EVE: Voice, czyli funkcji rozmów głosowych pomiędzy użytkownikami. Warto dodać, że EVE: Voice powstało w ramach współpracy wspomnianego studia developerskiego z firmą Vivox.

Project Gotham Racing 4 nabiera kształtów
Project Gotham Racing 4 nabiera kształtów

eLKaeR, 26 marca 2007, 13:44

Project Gotham Racing 3 to ciągle obowiązkowa pozycja dla użytkowników konsol Xbox 360, zainteresowanych wyścigami samochodowymi. W listopadzie bieżącego roku miną dokładnie dwa lata od premiery "trójki", więc wirtualni automaniacy niecierpliwie wypatrują już PGR4. Redakcja amerykańskiego magazynu Play poświęciła nadchodzącej grze miejsce w jego najnowszym numerze.

Angielska wersja Theatre of War w przedsprzedaży
Angielska wersja Theatre of War w przedsprzedaży

Sargeras, 26 marca 2007, 13:01

Firma wydawnicza 1C i portal Battlefront.com ogłosiły rozpoczęcie przedsprzedaży angielskiej edycji gry Theatre of War (obecnie na rynku jest dostępna tylko rosyjska wersja). Cena zakupu tytułu przed premierą wynosi 45$, to jest o 10$ mniej, niż jej cena detaliczna. Ponadto każdy klient otrzyma materiały na płycie DVD i podręcznik użytkownika.

Pre-ordery LOTRO: Shadows of Angmar już dostępne
Pre-ordery LOTRO: Shadows of Angmar już dostępne

Metatron, 26 marca 2007, 12:19

Firma Codemasters Online Gaming ogłosiła, że do sprzedaży w Europie trafiły pre-ordery oczekiwanej od dawna przez wiele osób gry MMO rozgrywającej się w tolkienowskim Śródziemiu, Lord Of The Rings Online: Shadows of Angmar.

Projekt Folding@home na PS3 dużym sukcesem
Projekt Folding[email protected] na PS3 dużym sukcesem

Metatron, 26 marca 2007, 12:06

Wykorzystujący moc obliczeniową komputerów PC i ostatnio PlayStation 3 w celu poszukiwania lekarstw na różne choroby projekt [email protected], o którym informowaliśmy was niedawno, cieszy się sporą popularnością wśród posiadaczy konsoli. Zgodnie z danymi z wczorajszego wieczora, uczestniczy w nim ponad 39 tysięcy osób.

Brian Lara International Cricket 2007 już w sprzedaży
Brian Lara International Cricket 2007 już w sprzedaży

Metatron, 26 marca 2007, 11:56

Fanów krykieta (zakładamy, że wśród naszych czytelników mogą tacy się znaleźć) z pewnością zainteresuje fakt, że do europejskich sklepów trafiła właśnie gra Brian Lara International Cricket 2007 przeznaczona na komputery PC oraz konsole PS2 i Xbox 360.

Pocket Pool jednak bez licencji Girls Gone Wild
Pocket Pool jednak bez licencji Girls Gone Wild

Metatron, 26 marca 2007, 11:49

Pocket Pool, rozbierany bilard przeznaczony na konsolę przenośną PSP, nie będzie jednak wykorzystywał licencji serii erotycznych filmów Girls Gone Wild, pomimo wcześniejszych oświadczeń dewelopera gry, studia Conspiracy Entertainment.

The Elder Scrolls IV: Oblivion na PlayStation 3 zbiera bardzo dobre recenzje
The Elder Scrolls IV: Oblivion na PlayStation 3 zbiera bardzo dobre recenzje

Krystian Smoszna, 26 marca 2007, 10:50

Która z gier dostępnych na konsolę PlayStation 3 jest najwyżej oceniana przez serwisy poświęcone elektronicznej rozrywce? Ekskluzywny Resistance: Fall of Man? A może wielbiony przez wielu MotorStorm? Nie. Okazuje się, że na razie najlepszym tytułem jest konwersja, a dokładnie czwarta odsłona cyklu The Elder Scrolls.

Nowe informacje na temat oficjalnego dodatku do Anno 1701
Nowe informacje na temat oficjalnego dodatku do Anno 1701

eLKaeR, 26 marca 2007, 10:44

Niemieccy developerzy z firmy Related Designs intensywnie pracują teraz nad pierwszym oficjalnym dodatkiem do strategii ekonomicznej pt. Anno 1701. Nadejście owego rozszerzenia zapowiedziano w ubiegłym miesiącu, a teraz mamy dla Was nieco dokładnych informacji na niniejszy temat wraz z dobrej jakości obrazkami promocyjnymi.

Namco Bandai szykuje w sekrecie trzy kolejne gry dla konsol nowej generacji?
Namco Bandai szykuje w sekrecie trzy kolejne gry dla konsol nowej generacji?

eLKaeR, 26 marca 2007, 09:55

Konsole nowej generacji otrzymują coraz więcej gier od rozmaitych producentów - spore zasługi na tym polu mają korporacje rodem z Dalekiego Wschodu. Jeśli obrazki, które wypłynęły właśnie na fale globalnego oceanu informatycznego, są prawdziwe, to Namco Bandai już wkrótce oficjalnie zapowie trzy świeże pozycje klasy next-gen.

Historia cyklu Command & Conquer - część 1
Historia cyklu Command & Conquer - część 1

Krystian Smoszna, 26 marca 2007, 09:17

Jest jedną z najsłynniejszych serii gier strategicznych czasu rzeczywistego i jedną z najlepiej sprzedających się zarazem. W ciągu jedenastu lat swego istnienia, produkty z cyklu Command & Conquer rozeszły się w nakładzie przekraczającym 25 milionów sztuk. Dzięki temu wynikowi, marka ta znajduje się w pierwszej dwudziestce najpopularniejszych tytułów w historii elektronicznej rozrywki.

Co czeka entuzjastów cyklu God of War za szesnaście dni?
Co czeka entuzjastów cyklu God of War za szesnaście dni?

eLKaeR, 26 marca 2007, 08:32

God of War zagości na platformie PlayStation Portable – to pewne. W związku z premierą drugiej części GoW dla konsoli PlayStation 2 dowiedzieliśmy się jednak nie tylko o przyszłych przygodach Kratosa dla PSP, ale także o planach, związanych z PlayStation 3. Za szesnaście dni powinniśmy doczekać się świeżych informacji, dotyczących przyszłości "Boga Wojny".

Już wkrótce zobaczymy nowych bohaterów w Marvel: Ultimate Alliance
Już wkrótce zobaczymy nowych bohaterów w Marvel: Ultimate Alliance

Krystian Smoszna, 26 marca 2007, 08:24

W przyszłym miesiącu posiadacze konsoli Xbox 360 będą mogli pobrać z Internetu dwa niewielkie dodatki do gry Marvel: Ultimate Alliance, zwiększające liczbę dostępnych bohaterów o kilka nowych postaci.

Guitar Hero coraz bliżej Wii
Guitar Hero coraz bliżej Wii

eLKaeR, 26 marca 2007, 08:08

Dość zaskakującą informację zaserwował nam w ubiegłym miesiącu prezes korporacji Activision, który zapowiedział, że marka Guitar Hero dostępna będzie w przyszłości nie tylko na platformie PlayStation 2 i Xbox 360, ale także na Wii i Nintendo DS. Informację tę potwierdza artykuł w najnowszym numerze magazynu NGamer, ujawniający garść szczegółów na temat jednej z nadchodzących gier.