Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 6 marca 2007

Podróże w czasie dzięki nowej grze, wykorzystującej technologię Unreal Engine 3.0

eLKaeR, 6 marca 2007, 18:05

Ponad dwudziestu pracowników duńskiego studia o nazwie ZeitGuyz Game Developers dostało do rąk potężne narzędzie w formie technologii Unreal Engine 3.0, aby stworzyć przygodową grę akcji dla komputerów osobistych klasy PC oraz konsol nowej generacji (PlayStation 3 i Xbox 360). Nadchodzący produkt nosi nazwę Urban Mysteries.

Poradnik: The Sims 2: Cztery pory roku

Redakcja GRYOnline.pl, 6 marca 2007, 18:01

Witaj w nieoficjalnym poradniku do gry „The Sims 2: Cztery pory roku”. Tekst ten powstał w głównej mierze z myślą o początkujących graczach, którzy z napotykanymi w trakcie zabawy czynnościami i wyzwaniami mogą mieć sporo problemów. Bardziej zaawansowani „simsomaniacy” powinni sobie nieźle radzić, aczkolwiek im również proponuję zapoznanie się z poradnikiem, choćby w celu wyłapania wszystkich najciekawszych nowinek, które przygotowano na potrzeby opisywanego dodatku.

Następca Dofusa w produkcji
Następca Dofusa w produkcji

Vercetti, 6 marca 2007, 17:58

Studio Ankama Games zasłynęło dotąd głównie ze stworzenia gier MMORPG z serii Dofus. Dzisiaj wspomniana firma ujawniła, że pracuje już nad kolejnym projektem, który także przeznaczony jest do rozgrywek sieciowych. Nadchodzący tytuł to świeżo zaanonsowana pozycja o nazwie Wakfu.

Commodore wraca do gry

Vercetti, 6 marca 2007, 17:20

Na dźwięk słów „Commodore 64” wielu graczom kręci się dzisiaj łezka w oku. To właśnie popularne C64 przed dwudziestoma pięcioma laty robiło oszałamiającą karierę wśród osób zafascynowanych grami. Jednak pojawienie się pecetów skutecznie zahamowało sprzedaż powyższego urządzenia, sprawiając, że ten kultowy komputer odszedł wreszcie w zapomnienie.

Pecetowy Driver: Parallel Lines dopiero w czerwcu
Pecetowy Driver: Parallel Lines dopiero w czerwcu

Vercetti, 6 marca 2007, 16:15

Właściciele komputerów osobistych nie mają szczęścia do czwartej odsłony znanej gry akcji o nazwie Driver. Nie dość, że najnowsza część cyklu od studia Reflections Interactive mogła w ogóle nie ukazać się na pecetach (blaszakową edycję ujawniono dopiero w styczniu), okazało się, że najprawdopodobniej przyjdzie nam czekać na nią dłużej niż przewidywaliśmy.

Jak wygląda Conan w HD?
Jak wygląda Conan w HD?

eLKaeR, 6 marca 2007, 15:44

Gdy dokładnie dwa tygodnie temu pokazywaliśmy Szanownym Czytelnikom pierwsze obrazki, zapowiadające nową grę akcji o przygodach słynnego Conana z Cimmerii, dysponowaliśmy jedynie grafikami w niskiej rozdzielczości. Teraz z przyjemnością prezentujemy Wam zestaw materiałów wizualnych o jakości HD.

Multi-platformowa rozgrywka w Shadowrun będzie płatna?
Multi-platformowa rozgrywka w Shadowrun będzie płatna?

Krystian Smoszna, 6 marca 2007, 15:15

Tworzona przez studio FASA gra Shadowrun ma być pierwszą produkcją w historii elektronicznej rozrywki, która umożliwi wspólną rywalizację pomiędzy użytkownikami pecetów i konsoli Xbox 360. Opublikowany przed kilkoma dniami zwiastun tego programu sugeruje jednak, że za tę przyjemność trzeba będzie zapłacić.

Producent serii Lumines ujawni niebawem kolejną pozycję, która trafi do oferty XBLA

Jiker, 6 marca 2007, 15:13

Przedstawiciele firmy Q Entertainment, producenta m.in. słynnej serii gier logicznych pod tytułem Lumines, ogłosili, że w ramach trwającej aktualnie Game Developers Conference (zakończy się ona 9 marca) przedstawią światu swoją kolejną grę przeznaczoną dla usługi Xbox Live Arcade.

GTA Vice City Stories na PS2 - premiera w USA

bartek, 6 marca 2007, 14:54

Wszyscy zagorzali fani serii Grand Theft Auto uwaga! Jeszcze niespełna miesiąc temu informowaliśmy Was o oficjalnej zapowiedzi Rockstar Games, dotyczącej GTA Vice City Stories na PlayStation 2, a już dziś, tj. 6 marca 2007, na terenie USA ma miejsce premiera tejże gry. Jest to już druga, po GTA: Liberty City Stories, wierna konwersja gry z serii GTA z przenośnej konsoli Sony PSP.

Rare o wydaniu gry Goldeneye 64 w ramach Virtual Console

Jiker, 6 marca 2007, 14:43

Goldeneye 64 z pewnością był przełomową i doskonale dopracowaną pozycją z gatunku FPS. Przekonało się o tym wielu użytkowników konsoli Nintendo 64. Właśnie na pytanie związane z tym tytułem odpowiedzieć musieli w ostatnich dniach przedstawiciele producenta, firmy Rare.

South Park w HD dla wszystkich krajów UE, oficjalnie podłączonych do Xbox Live
South Park w HD dla wszystkich krajów UE, oficjalnie podłączonych do Xbox Live

eLKaeR, 6 marca 2007, 13:15

Wczoraj poinformowaliśmy Was, że pierwszy w historii animowanego serialu South Park odcinek o jakości HD ma być dostępny już dziś za darmo dla użytkowników Xboxa 360 w ramach systemu Xbox Live. Istotnie ów epizod, noszący nazwę Good Times With Weapons i traktujący o nieustraszonych wojownikach ninja, jest teraz osiągalny i to nawet dla większego grona odbiorców, niż pierwotnie zakładano.

Wkrótce nowy dodatek do Guild Wars
Wkrótce nowy dodatek do Guild Wars

Metatron, 6 marca 2007, 12:26

Jak donosi magazyn The Inquirer, znane są już pierwsze szczegóły i przybliżone daty premiery kolejnego dodatku do popularnej gry MMO Guild Wars. Jednocześnie wspomniano o pracach nad drugą części produkcji, czyli Guild Wars 2.

Testy Lineage 2: Interlude
Testy Lineage 2: Interlude

Sargeras, 6 marca 2007, 12:15

8 marca rusza PTS (Public Test Server), na którym gracze Lineage 2 będą mogli się zapoznać z nowymi cechami jednej z najpopularniejszych na świecie gier MMORPG. Tym razem testom będzie poddany szósty już dodatek, mający nazwę „Interlude”, a o którym pisaliśmy już wcześniej.

Wall Street Journal krytykuje Kena Kutaragiego
Wall Street Journal krytykuje Kena Kutaragiego

Metatron, 6 marca 2007, 11:39

W artykule opublikowanym w zeszły weekend w gazecie Wall Street Journal Ken Kutaragi, dyrektor Sony Computer Entertainment znany jako ojciec PlayStation, opisywany jest jako szkodliwy renegat, który nie potrafi komunikować się z kierownictwem i innymi oddziałami firmy.

Historia serii Grand Theft Auto – część 1

Vercetti, 6 marca 2007, 11:37

Wielbiciele gier spod znaku Rockstar Games z pewnością zdają sobie doskonale sprawę z tego, że dzisiaj na amerykańskim rynku zadebiutowała kolejna odsłona cyklu Grand Theft Auto – Vice City Stories, dedykowane posiadaczom konsol PlayStation 2.

Simon the Sorcerer 4 w Polsce za 19,99 złotych
Simon the Sorcerer 4 w Polsce za 19,99 złotych

Łukasz Malik, 6 marca 2007, 11:13

Simon the Sorcerer 4 znalazł polskiego wydawcę. Na mocy umowy podpisanej z firmą RTL Enterprises, grę w drugim kwartale bieżącego roku wprowadzi na nasz rynek firma City Interactive.

Przeciek informacji nt. jutrzejszego przemówienia Phila Harrisona w sprawie PS3

eLKaeR, 6 marca 2007, 11:11

Kluczowa figura w Sony Computer Entertainment, czyli Phil Harrison, ma jutro w ramach Game Developers Conference 2007 wygłosić specjalne przemówienie. Redakcja amerykańskiego serwisu internetowego o nazwie GameDrift twierdzi, że dotarła do fragmentu zbioru wiadomości, które zostaną przekazane publiczności przez owego prelegenta.

Konkurs na grę stworzoną w XNA Game Studio Express rozpoczęty
Konkurs na grę stworzoną w XNA Game Studio Express rozpoczęty

Metatron, 6 marca 2007, 10:19

W grudniu informowaliśmy was o fakcie wydania przez Microsoft XNA Game Studio Express, darmowego środowiska programistycznego pozwalającego na tworzenie gier przeznaczonych dla systemu Windows oraz konsoli Xbox 360. Teraz niezależni deweloperzy z całego świata otrzymali możliwość wzięcia udziału w konkursie pod tytułem Dream-Build-Play, na zwycięzców którego czekają liczne atrakcyjne nagrody.

Dyrektor Game Developers Conference o dojrzewającym przemyśle growym

Jiker, 6 marca 2007, 09:49

Jamil Moledina, dyrektor rozpoczętej wczoraj tegorocznej Game Developers Conference (potrwa do 9 marca), oznajmił w rozmowie z dziennikarzami serwisu BBC News, że rynek gier dojrzewa, co związane jest z największą, jak do tej pory, liczbą platform oraz pojawieniem się producentów, będących prawdziwymi gwiazdami.

Wyniki badań: konsole w 45 milionach amerykańskich domów

Metatron, 6 marca 2007, 09:38

Nielsen Media Research – firma zajmująca się analizą rynku medialnego – opublikowała raport pod znaczącym tytułem „Państwo konsoli”. Dotyczy on posiadania i wykorzystania przez Amerykanów wszelkiego rodzaju konsol do gier. Warto zapoznać się z co bardziej ciekawymi wynikami badań.

Insomniac przeniesie grę Resistance na przenośną konsolę PSP?

Jiker, 6 marca 2007, 09:32

Holenderski serwis PSP Only poinformował, że firma Insomniac planuje przeniesienie serii Resistance na konsolę PSP. Miałoby do tego dojść tuż po zakończeniu prac nad kontynuacją ich pierwszej gry przeznaczonej dla PlayStation 3 – Resistance: Fall of Man.

Premiera Mario Party 8 opóźniona

Jiker, 6 marca 2007, 09:17

Nintendo zdecydowało się przesunąć światową premierę gry Mario Party 8 – najnowszej odsłony jednej z najpopularniejszych serii gier zabawowych przeznaczonych dla wielu graczy. O całym fakcie poinformowali redaktorzy najnowszego numeru pisma Electronic Gaming Monthly.

Ruszają prace nad grą MMO rozgrywającą się w świecie klocków LEGO
Ruszają prace nad grą MMO rozgrywającą się w świecie klocków LEGO

Metatron, 6 marca 2007, 09:03

Kiedy w grudniu informowaliśmy was, że wkrótce ruszą prace nad grą MMO dla „dużego przedsiębiorstwa zabawkowego”, spekulowaliśmy, że najprawdopodobniej chodzi o produkcję rozgrywającą się w świecie zbudowanym z klocków LEGO. I rzeczywiście. Niezależne studio deweloperskie NetDevil oficjalnie ogłosiło podpisanie porozumienia z koncernem The LEGO Group, na mocy którego powstać ma rzeczona gra.

Światowa premiera gry Forza Motorsport zapowiedziana na dzień 24 maja 2007 roku
Światowa premiera gry Forza Motorsport zapowiedziana na dzień 24 maja 2007 roku

Jiker, 6 marca 2007, 09:03

Firmy Microsoft i Turn 10 poinformowały w oficjalnym oświadczeniu, że japońska premiera Forza Motorsport 2 odbędzie się 24 maja 2007 roku. Europejczycy powinni otrzymać własną edycję gry tego samego dnia – wcześniejsze zapowiedzi kontynuacji najlepszej pozycji wyścigowej wydanej na pierwszego Xboksa zawierały bowiem informację, że zostanie ona wydana jednocześnie na całym świecie.

Oblivion na PS3 zalicza opóźnienie, premiera Shivering Isles pod koniec marca
Oblivion na PS3 zalicza opóźnienie, premiera Shivering Isles pod koniec marca

Krystian Smoszna, 6 marca 2007, 08:50

Czwarta odsłona cyklu The Elder Scrolls w wersji na konsolę PlayStation 3 zaliczyła niewielkie opóźnienie. Gra, która miała trafić do amerykańskich sklepów w najbliższy wtorek, pojawi się w nich dopiero siedem dni później.

Fallout 3 zostanie pokazany światu prawdopodobnie w tym roku

Krystian Smoszna, 6 marca 2007, 08:26

Redaktorzy internetowego magazynu 360 Gamer wzięli na spytki Pete’a Hinesa z firmy Bethesda Softworks, w celu uzyskania nowych informacji na temat trzeciej odsłony cyklu Fallout. Publicystów interesowała przede wszystkim odpowiedź na jedno pytanie: kiedy twórcy Obliviona zdecydują się pokazać publicznie swój nowy produkt.

Znamy datę premiery gry SpellForce 2: Dragon Storm
Znamy datę premiery gry SpellForce 2: Dragon Storm

Krystian Smoszna, 6 marca 2007, 07:58

Wiemy już, kiedy dokładnie zadebiutuje na rynku pierwszy, oficjalny dodatek do gry SpellForce 2, zatytułowany Dragon Storm. Z informacji ujawnionych przez producentów programu wynika, że rozszerzenie stanie się dostępne za niespełna dwa tygodnie.

Quickspot w
Quickspot w "złocie"

Krystian Smoszna, 6 marca 2007, 07:52

Zaledwie kilku miesięcy potrzebowała firma Namco Bandai Games, żeby przygotować grę logiczną QuickSpot, dedykowaną konsoli Nintendo DS. Program wkroczył właśnie w „złotą” fazę produkcji, co oznacza, że wszystkie prace nad nim zostały już zakończone.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (06/03/07)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (06/03/07)

Krystian Smoszna, 6 marca 2007, 07:51

Po raz drugi z rzędu gra Final Fantasy XII zajęła pierwsze miejsce w brytyjskim rankingu bestsellerów. W tygodniu zakończonym 3 marca bieżącego roku, produkt firmy Square Enix nie miał sobie równych i pokonał konkurencję, w tym bardzo popularny program o nazwie Crackdown.

World Cyber Games 2007 - ujawniono listę gier
World Cyber Games 2007 - ujawniono listę gier

Krystian Smoszna, 6 marca 2007, 07:46

Koreańska firma International Cyber Marketing dokonała aktualizacji oficjalnej strony World Cyber Games, dzięki czemu poznaliśmy listę wszystkich tytułów, w jakie zmierzą się uczestniczy tegorocznej edycji tej imprezy.

W Age of Empires III zagramy na telefonach komórkowych
W Age of Empires III zagramy na telefonach komórkowych

Krystian Smoszna, 6 marca 2007, 07:44

Trzecia odsłona cyklu Age of Empires, znana dotychczas jedynie posiadaczom pecetów, doczeka się znacznie uproszczonej edycji, która zostanie wydana z myślą o telefonach komórkowych. Za powstanie gry odpowiadać będzie studio Glu Mobile, specjalizujące się w produkcjach tego typu.

Usługę Virtual Console w Ameryce Północnej wzbogacono o kolejne gry
Usługę Virtual Console w Ameryce Północnej wzbogacono o kolejne gry

Krystian Smoszna, 6 marca 2007, 07:42

Amerykańscy użytkownicy konsoli Wii, mogą pobrać z Internetu kolejną porcję klasyków w ramach usługi Virtual Console. Dzięki nowej aktualizacji, lista gier oferowanych przez koncern Nintendo powiększyła się do sześćdziesięciu dwóch tytułów.

Christophe Gans nie podjął jeszcze decyzji o reżyserii filmu Silent Hill 2
Christophe Gans nie podjął jeszcze decyzji o reżyserii filmu Silent Hill 2

Krystian Smoszna, 6 marca 2007, 07:30

Film Silent Hill zarobił na całym świecie blisko sto milionów dolarów (przy wydanych pięćdziesięciu), nie powinny zatem dziwić plany jego twórców dotyczące nakręcenia kolejnej ekranizacji popularnej serii gier. O tym, że sprawa nabiera rumieńców, próbuje przekonać nas Laurie Holden – odtwórczyni roli Cybil Bennett w obrazie Christopha Gansa.