Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 22 marca 2007

SpellForce 2: Dragon Storm – zagraj jako pierwszy!
SpellForce 2: Dragon Storm – zagraj jako pierwszy!

Vercetti, 22 marca 2007, 16:58

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom fanów gry SpellForce 2, austriacki JoWood opublikował w sieci pierwszy dodatek do popularnej mieszanki strategii i RPG. Dragon Storm, czyli największy w historii serii Phenomic add-on został dzisiaj udostępniony do pobierania.

Beta Sins of a Solar Empire nie dla wszystkich
Beta Sins of a Solar Empire nie dla wszystkich

Major Doktor Upiorna, 22 marca 2007, 16:31

Developerzy z Ironclad Games zapowiedzieli właśnie, że 27 marca br. w Internecie pojawi się wersja testowa przygotowywanej przez nich gry pt. Sins of a Solar Empire. Owa beta będzie dostępna tylko dla tych, którzy złożą przedpremierowe zamówienie na wspomniany tytuł. Cena niniejszej pozycji ma wynosić ok. 130 PLN, natomiast członkowie TotalGaming.net mogą zapłacić pięcioma, zdobytymi punktami.

Ultima Online: Kingdom Reborn ma swoją stronę
Ultima Online: Kingdom Reborn ma swoją stronę

Vercetti, 22 marca 2007, 16:20

Entuzjaści produkcji opatrzonych logiem Electronic Arts czekali na tę chwilę od dobrych kilku miesięcy. Największy na świecie wydawca gier wideo uruchomił wreszcie oficjalną witrynę nowego projektu ekipy EA Mythic, MMORPG Ultima Online: Kingdom Reborn, będącego ósmym(!) dodatkiem do jednej z najpopularniejszych, sieciowych pozycji z gatunku role-playing.

Ostateczna wersja przeglądarki Wii w kwietniu
Ostateczna wersja przeglądarki Wii w kwietniu

Vercetti, 22 marca 2007, 15:55

Według informacji, jakie podaje japoński koncern Nintendo, finalna wersja przeglądarki internetowej Opera dedykowanej konsoli Wii ukaże się w sieci już w przyszłym miesiącu. Przypomnijmy, że na razie posiadacze next-gena wielkiego „N” mogą używać jedynie testowej edycji wspomnianego oprogramowania.

Posiadacze Wii zatańczą i zaśpiewają w grze Boogie
Posiadacze Wii zatańczą i zaśpiewają w grze Boogie

eLKaeR, 22 marca 2007, 15:23

Wprawdzie korporacja Electronic Arts przyzwyczaiła nas do wypuszczania swoich gier w wersjach dla kilku różnych platform, ale np. do SSX Blur mają dostęp wyłącznie posiadacze Wii. Podobnie będzie z zapowiedzianym właśnie produktem, nazwanym Boogie i przygotowywanym w placówce "Elektroników", zlokalizowanej w kanadyjskim Montrealu.

Oficjalna zapowiedź gry pt. Agatha Christie: Evil Under the Sun
Oficjalna zapowiedź gry pt. Agatha Christie: Evil Under the Sun

eLKaeR, 22 marca 2007, 14:55

Hotel na wybrzeżu, Zło czai się wszędzie i Zło, które żyje pod słońcem – pod takimi nazwami znana jest w naszym kraju powieść kryminalna Agathy Christie z 1941 roku (oryginalny tytuł brzmi: Evil Under the Sun). Właśnie okazało się, że na kanwie tej książki powstaje trzecia gra komputerowa z serii, upamiętniającej dokonania słynnej angielskiej pisarki.

Microsoft: system bezpieczeństwa Xbox Live działa bez zarzutu

Metatron, 22 marca 2007, 14:49

Microsoft po przeanalizowaniu informacji o włamaniach i przejęciach kont użytkowników Xbox Live stwierdził, że nie ma podstaw, by uważać, że istnieje jakakolwiek wyrwa w systemie bezpieczeństwa tego systemu. Jeżeli ktoś stracił swoje konto, najprawdopodobniej jest sobie sam winny.

Polacy znowu najlepsi na Cebicie

Major Doktor Upiorna, 22 marca 2007, 14:45

Filip „neo” Kubski, Łukasz „luq” Wnęk, Wiktor „taz” Wojtas, Mariusz „lrd” Cybulski oraz Jakub „kuben” Gurczyński po raz kolejny udowodnili, że zasługują na miano najlepszych. Podczas tegorocznych targów komputerowych Cebit 2007 w Hanowerze pokonali najlepsze drużyny Europy, m.in. SK-Gaming, Fnatic czy ALTERNATE aTTaX.

Jack Thompson kontratakuje

Metatron, 22 marca 2007, 14:31

Fani gier z niecierpliwością czekali na nowe informacje od ich ulubionego prawnika, piewcy moralności i sprawiedliwości, wroga gier i w ogóle dobroczyńcy ludzkości – Jacka Thompsona, który zapowiedział niedawno, że dołoży firmie Take-Two. Nadszedł czas, by zadał swój cios, a jest nim wielostronicowy pozew dla wydawcy serii GTA.

Szczegóły na temat ścieżki dźwiękowej do gry TMNT

Metatron, 22 marca 2007, 14:15

Muzyka w grach przeszła długą drogę od syntetycznych dźwięków i charakterystycznego pipkania mającego na celu umilać nam rozrywkę, do rozbudowanych kompozycji dźwiękowych – aranżacji, przy których zatrudniani są filmowi kompozytorzy i całe orkiestry symfoniczne. Dlatego też nie dziwi fakt, że twórcy gier coraz częściej przygotowują odrębne oświadczenia dotyczące tylko tego aspektu ich produkcji.

Dochody ze sprzedaży konsol przenośnych wkrótce przekroczą 10 miliardów USD

Metatron, 22 marca 2007, 13:57

Nie trzeba być wnikliwym obserwatorem branży gier, by zauważyć, że w ostatnim czasie dużego znaczenia nabrały konsole przenośne. Według badań przeprowadzonych przez firmę DFC Inteligence, łączny przychód ze sprzedaży DS i PSP w bieżącym roku przekroczy 10 miliardów dolarów, z czego większość trafi na konto Nintendo.

Supreme Commander już w sklepach
Supreme Commander już w sklepach

Major Doktor Upiorna, 22 marca 2007, 13:39

Długo wyczekiwany przez miłośników strategii dzień nareszcie nadszedł. Na terenie Polski można już kupić grę pt. Supreme Commander. Niestety w stosunku chociażby do użytkowników z zachodnich rejonów Europy musieliśmy uzbroić się w cierpliwość – tam wspomniany tytuł dostępny był 16 lutego br. Szczęśliwie wytrwaliśmy do dnia premiery i od dzisiaj mamy okazję do nabycia owej pozycji.

Bono poproszony o interwencję przeciw Mercenaries 2
Bono poproszony o interwencję przeciw Mercenaries 2

Metatron, 22 marca 2007, 13:38

Venezuelan Solidarity Network, organizacja zrzeszająca ludzi sprzeciwiających się interwencji Stanów Zjednoczonych w sprawy Wenezueli, szykuje petycje skierowaną do Bono, lidera zespołu U2, w której domaga się wstrzymania prac nad grą Mercenaries 2.

Beta test  Stargate Online TCG juz dostępny
Beta test Stargate Online TCG juz dostępny

Major Doktor Upiorna, 22 marca 2007, 13:32

Całkiem niedawno mieliśmy okazję przekazania Wam informacji o zapowiedzi nowej gry osadzonej w uniwersum Gwiezdnych Wrót, toczonej w sieci. Natomiast dzisiaj Sony Online Entertainment poinformowało, że wersja testowa Stargate Online Trading Card Game jest już powszechnie dostępna w Internecie. Wszystkich zainteresowanych niniejszym tytułem zachęcamy do odwiedzenia strony oficjalnej, gdzie można samemu przekonać się o jakości niniejszej pozycji.

Konkurs Anno 1701 - gra za friko!
Konkurs Anno 1701 - gra za friko!

Solnica, 22 marca 2007, 13:30

Anno 1701 w polskiej wersji językowej – ta oto gra może już wkrótce stać się waszą własnością! Warunkiem koniecznym, do tego, aby przesyłka z nagrodą wylądowała właśnie w waszej skrzynce pocztowej, jest wzięcie udziału w naszym tegotygodniowym konkursie z serii „gra za friko”.

Gyruss powróci jeszcze w marcu

eLKaeR, 22 marca 2007, 13:23

Debiut pamiętnej automatowej strzelaniny sprzed ponad dwudziestu lat, noszącej tytuł Gyruss, miał nastąpić w ramach Xbox Live Arcade jeszcze w poprzednim roku. Korporacja Konami nadal jednak nie udostępniła gotowego produktu posiadaczom konsol Xbox 360, ale według najświeższych informacji zrobi to już w bieżącym miesiącu.

Nowe informacje o Guild Wars 2

Metatron, 22 marca 2007, 13:22

W ostatnim numerze magazynu PC Gamer ukazał się obszerny artykuł zawierający sporo informacji o drugiej części popularnej gry MMO Guild Wars. Wygląda na to, że szykują się duże zmiany.

Włoskie sklepy pospieszyły się z premierą PS3

Metatron, 22 marca 2007, 13:07

Zazwyczaj podczas premiery danej konsoli dochodzi do ciekawych sytuacji, o których przez kilka dni mówią branżowe media. Z pewnością nie inaczej będzie z europejskim debiutem PS3. Jedną z takich informacji jest fakt, że nowe konsole Sony już od wczoraj są dostępne w sprzedaży na terenie Włoch.

Gra Final Fantasy XIII na PlayStation 3 nie do końca eksluzywna?
Gra Final Fantasy XIII na PlayStation 3 nie do końca eksluzywna?

Krystian Smoszna, 22 marca 2007, 12:45

Czy trzynasta odsłona cyklu Final Fantasy jest tzw. tytułem ekskluzywnym dla konsoli PlayStation 3? Wielu miłośników elektronicznej rozrywki bez wahania odpowiedziałaby na to pytanie twierdząco. Ale czy mieliby oni rację? Chyba jednak nie.

Galactic Command wkrótce na serwisie GameTap
Galactic Command wkrótce na serwisie GameTap

Sargeras, 22 marca 2007, 11:56

Internetowy wydawca gier - portal GameTap - ogłosił, że gra Galactic Command: Echo Squad znajdzie się w jego ofercie sprzedaży późną wiosną. Zapowiada się prawdziwa gratka dla miłośników kosmicznych symulatorów, gdyż producentem gry jest studio 3000AD, które zasłynęło z takich tytułów na PC jak: Battlecruiser 3000AD, czy Universal Combat.

Konsola Xbox 360 dostanie specjalne akcesoria, związane z grą Mass Effect
Konsola Xbox 360 dostanie specjalne akcesoria, związane z grą Mass Effect

eLKaeR, 22 marca 2007, 11:44

Prace nad Mass Effect ciągle trwają i miejmy nadzieję, że fachowcy z korporacji BioWare zaserwują graczom ponownie wartościowe dzieło z gatunku cRPG. Właśnie dowiedzieliśmy się, iż komercyjna premiera gotowego produktu (ma ona nastąpić jeszcze w bieżącym roku) zostanie wsparta przez szereg specjalnych akcesoriów dla konsoli Xbox 360.

Premiera Calling All Cars przesunięta na połowę kwietnia?
Premiera Calling All Cars przesunięta na połowę kwietnia?

Jiker, 22 marca 2007, 10:04

Serwis internetowy IGN poinformował, że Calling All Cars, czyli jedna z najbardziej oczekiwanych gier mających wejść w skład usługi PlayStation Network, a dokładnie rzecz ujmując – PlayStation Store, zostanie wydana najprawdopodobniej dopiero w połowie kwietnia 2007 roku.

Duke Nukem Forever: "Schrzaniliśmy sprawę" - twierdzi firma 3D Realms

Krystian Smoszna, 22 marca 2007, 09:58

Wydawało się, że nigdy tego nie doczekamy, a jednak stało się - firma 3D Realms Entertainment pokajała się publicznie za produkcję gry Duke Nukem Forever. „Schrzaniliśmy sprawę” – twierdzi Scott Miller, który przed kilkoma dniami udzielił wywiadu magazynowi YouGamers.

Pierwszy z zapowiadanych dodatków do Resistance: Fall of Man już w sieci

Jiker, 22 marca 2007, 09:41

Opisywany przez nas na początku marca pierwszy darmowy dodatek do gry Resistance: Fall of Man został opublikowany dzień wcześniej niż początkowo zapowiadali przedstawiciele firmy Insomniac, producenta wymienionej wyżej pozycji. Europejczycy sprawdzą go jednak dopiero jutro.

Firma Sony przygotowała pierwszy patch do gry MotorStorm

Jiker, 22 marca 2007, 09:14

Europejska premiera konsoli PlayStation 3 już za niespełna piętnaście godzin. Koncern Sony postanowił przygotować dla graczy kilka drobnych prezentów związanych z tym wydarzeniem. Jednym z nich jest dodatek do gry MotorStorm.

Dwa dema przed premierą gry Crysis
Dwa dema przed premierą gry Crysis

Krystian Smoszna, 22 marca 2007, 09:01

Na krótko przed premierą gry Crysis, wszyscy zainteresowani otrzymają możliwość jej przetestowania za pośrednictwem dwóch wersji demonstracyjnych – poinformował wczoraj niemiecki serwis PC Games Online.

Gra Enemy Engaged 2 zostanie wydana przez Strategy First
Gra Enemy Engaged 2 zostanie wydana przez Strategy First

Krystian Smoszna, 22 marca 2007, 08:11

Przygotowywana przez studio Gameyus Interactive druga odsłona cyklu Enemy Engaged, ma już wydawcę na północnoamerykańskim kontynencie. Dystrybucją programu w Stanach Zjednoczonych zajmie się firma Strategy First.

Colin McRae: DIRT z nowym trybem rozgrywki
Colin McRae: DIRT z nowym trybem rozgrywki

Krystian Smoszna, 22 marca 2007, 07:41

Firma Codemasters poinformowała wczoraj, że najnowsza odsłona cyklu Colin McRae o nazwie DIRT, zostanie wzbogacona o kolejny, szósty już tryb rozgrywki. Będzie nim C.O.R.R. (Championship Off-Road Racing) – wariant zmagań wzorowany na popularnej w Stanach Zjednoczonych serii wyścigów samochodowych po amerykańskich bezdrożach.