Wiadomość gry 22 marca 2007, 14:45

autor: Katarzyna Grysiewicz

Polacy znowu najlepsi na Cebicie

Filip „neo” Kubski, Łukasz „luq” Wnęk, Wiktor „taz” Wojtas, Mariusz „lrd” Cybulski oraz Jakub „kuben” Gurczyński po raz kolejny udowodnili, że zasługują na miano najlepszych. Podczas tegorocznych targów komputerowych Cebit 2007 w Hanowerze pokonali najlepsze drużyny Europy, m.in. SK-Gaming, Fnatic czy ALTERNATE aTTaX.

W ostatnią niedzielę polska ekipa Pentagram G-Shock odniosła niekwestionowane zwycięstwo w prestiżowych rozgrywkach ESL Extreme Masters. Pokonanie duńskiej drużyny H2k Thermaltake w finale potwierdziło tylko umiejętności naszych chłopców i dało im szansę na utrzymanie, zdobytego w zeszłym roku, tytułu mistrza świata w grze Counter-Strike. Za pierwsze miejsce team znad Wisły otrzymał czek na 40 000 euro.

Jednak na tym sukcesy się nie kończą. Tego samego dnia polska ekipa obroniła pozycję wice-mistrza Europy w turnieju Samsung European Championship. Za drugą pozycję na podium nasi reprezentanci dostali 6 000 euro.

Na zawodach nie obyło się też bez zwycięstw indywidualnych. Krzysztof „TFCchris” Sojka w grze Need for Speed Carbon na Samsung European Championship zdobył złoty medal. W nagrodę konto mistrza zostało zasilone kwotą 4 000 euro.