Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 12 marca 2007

Poradnik: Crackdown

Redakcja GRYOnline.pl, 12 marca 2007, 19:28

Witaj Agencie. Na początku chcieliśmy pogratulować Ci przyznania tego zadania. Usunięcie przestępczości zorganizowanej z ulic Pacific City to prawdziwy zaszczyt, który przypada tylko najlepszym. Dlatego też siedzisz teraz w siedzibie Agencji, osłabiony długotrwałym pobytem w kriokomorze. Twoje ciało poddane zostało szeregowi usprawnień, a nanomechanizmy i zaawansowana genetyka sprawiły, że masz potencjał, by pod wieloma względami przewyższyć ludzkie ograniczenia, stając się niewiarygodnie silnym i zręcznym narzędziem sprawiedliwości.

Xbox 360 jako narzędzie programistyczne dla dzieci
Xbox 360 jako narzędzie programistyczne dla dzieci

Louvette, 12 marca 2007, 18:27

Podczas tegorocznej edycji Microsoft Research TechFest, corocznego festiwalu organizowanego w celu prezentacji najnowszych projektów badawczych prowadzonych przez giganta z Redmond, zaprezentowano ciekawą aplikację umożliwiającą dzieciom naukę programowania za pomocą konsoli Xbox 360.

Najbliższa środa na Xbox Live Arcade pod znakiem Teenage Mutant Ninja Turtles
Najbliższa środa na Xbox Live Arcade pod znakiem Teenage Mutant Ninja Turtles

eLKaeR, 12 marca 2007, 18:18

Klasyczna automatowa bijatyka z gatunku "podążaj nieustannie w prawą stronę ekranu i niszcz wszystko na swojej drodze", powstała na kanwie pierwszych komiksów i telewizyjnych kreskówek o przygodach Wojowniczych Żółwi Ninja, powróci dzięki platformie Xbox 360. Pięć dni temu informowaliśmy jedynie, że to nastąpi, a dziś wiemy już kiedy dokładnie.

Penumbra: Overture w
Penumbra: Overture w "złocie"

Krystian Smoszna, 12 marca 2007, 16:50

Przedstawiciele szwedzkiego studia Frictional Games zakończyli prace nad pierwszą odsłoną cyklu Penumbra. Z opublikowanego w piątek oficjalnego oświadczenia prasowego wynika, że płyta z programem trafiła już do tłoczni.

Nintendo wzbogaca ofertę Virtual Console w Stanach Zjednoczonych
Nintendo wzbogaca ofertę Virtual Console w Stanach Zjednoczonych

Krystian Smoszna, 12 marca 2007, 16:38

Już sześćdziesiąt pięć gier mogą ściągnąć Amerykanie za pośrednictwem usługi Virtual Console, dostępnej wyłącznie dla użytkowników konsoli Nintendo Wii. Dzisiejsza aktualizacja oferty objęła trzy gry.

Premiera Too Human będzie przesunięta?
Premiera Too Human będzie przesunięta?

eLKaeR, 12 marca 2007, 16:32

Jeśli wierzyć microsoftowym informacjom z grudnia ubiegłego roku, to za dwa miesiące na sklepowe półki w Polsce trafi gra pt. Too Human dla Xboxa 360. Jednak teraz pewną niepewność w temacie zasiał Shane Kim, reprezentujący korporację Billa Gatesa. Wypowiedź owego pracownika firmy Microsoft, przytoczona przez redakcję serwisu Computer and Video Games sugeruje, że premiera TH może się opóźnić.

Konami nie zamknie europejskich serwerów MGS3: Subsistence
Konami nie zamknie europejskich serwerów MGS3: Subsistence

Vercetti, 12 marca 2007, 16:25

W związku z obawami, jakie gracze ze Starego Kontynentu mieli po opublikowaniu informacji mówiącej o rychłym wyłączeniu amerykańskich serwerów gry Metal Gear Solid 3: Subsistence, producent dzieła, japoński koncern Konami postanowił uspokoić nieco sytuację.

Dougray Scott wystąpi w filmie Hitman
Dougray Scott wystąpi w filmie Hitman

Krystian Smoszna, 12 marca 2007, 16:19

Luc Besson zdradził w wywiadzie dla serwisu IGN nazwisko drugiego aktora, jakiego zobaczymy w filmie Hitman. Popularny, francuski reżyser, który jest współproducentem wspomnianego wyżej obrazu, powiedział, że w rolę głównego przeciwnika Agenta 47 wcieli się Dougray Scott.

Runaway 2 debiutuje w USA
Runaway 2 debiutuje w USA

Vercetti, 12 marca 2007, 15:30

Blisko cztery miesiące musieli czekać anglojęzyczni gracze, aż najnowsze dziecko grupy Pendulo Studios, przygodówka o nazwie Runaway 2: The Dream of the Turtle, trafi wreszcie w ich ręce. Po tym, jak w listopadzie gra ukazała się w Niemczech oraz Francji, dzięki firmie Ascaron w piątek dotarła wreszcie na Wyspy Brytyjskie.

Nagrody dla niezależnych twórców gier rozdane

Sargeras, 12 marca 2007, 14:34

W ubiegłym tygodniu miała miejsce bardzo ważna dla graczy impreza, a mianowicie Game Developers Conference (GDC). Imprezą towarzyszącą tej konferencji był Independent Games Festival (IGF), przeznaczony dla twórców niezależnych od wielkich koncernów. Najlepsze gry powstające na tej scenie również zostały wyróżnione, a ceremonia wręczenia nagród była częścią gali Game Developers Choice Awards w San Francisco.

Pirackie Opowieści Online w wersji zachodniej
Pirackie Opowieści Online w wersji zachodniej

RoninJack, 12 marca 2007, 14:19

Internet Gaming Gate – amerykański operator gier sieciowych znany z takich produkcji jak Myth War Online i Voyage Century, które w USA cieszą się bardzo dużą popularnością, przymierza się do wypuszczenia na rynek nowego przedstawiciela tego gatunku pt. Tales of Pirates. Tytuł ten zdążył już podbić tereny północno-wschodniej azji. Wkrótce ruszy oficjalna strona zachodniej wersji Tales of Pirates, a sama gra powinna pojawić się w wersji beta pod koniec marca. Nabór na betatesterów rozpocznie się w przyszłym tygodniu.

Piractwo komputerowe napędza rynek gier na konsole

Łosiu, 12 marca 2007, 13:58

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego większość developerów, nawet od zawsze dedykowanych pecetom, decyduje się na pisanie gier na konsole, a nawet rezygnację z opracowywania swych tytułów na popularne blaszaki. Oczywiście chodzi o pieniądze, lecz odpowiedź jest nieco bardziej złożona. Jak twierdzą panowie Todd Hollenshead (id Software CEO) i Michael Capps (prezes Epic Games), przyczyną jest piractwo komputerowe.

Okrrrutny konkurs - Mozaika
Okrrrutny konkurs - Mozaika

Redakcja GRYOnline.pl, 12 marca 2007, 13:36

Tym razem coś na kształt mozaiki. Zasady... bardziej niż banalne: proszę podać 25 tytułów gier, z których okładek wyciąłem składające się na mozaikę fragmenty.

Ruszyła oficjalna witryna Paradise City
Ruszyła oficjalna witryna Paradise City

bartek, 12 marca 2007, 12:11

Jak donosi Ascaron Entertainment amerykański wydawca Paradise City, w weekend ruszyła oficjalna witryna tej gry. Znajdziecie na niej sporo ciekawych informacji odnośnie tego tytułu (historię, charakterystykę postaci, galerie itp.), a także będziecie mogli wziąć udział w dyskusji na specjalnym forum.

Epic Games przymierza się do produkcji gry Gears of War 2
Epic Games przymierza się do produkcji gry Gears of War 2

Krystian Smoszna, 12 marca 2007, 11:51

Olbrzymi sukces komercyjny, tysiące fanów na całym świecie, masa nagród w rozmaitych plebiscytach – nie trzeba parać się jasnowidztwem, żeby przewidzieć dalszy rozwój marki Gears of War. O tym, że powstanie kolejna odsłona tego cyklu, a nawet cała trylogia, przebąkuje się już od dłuższego czasu. Plany te potwierdził ostatnio Cliff Bleszinski.

Historia serii Grand Theft Auto – część 2
Historia serii Grand Theft Auto – część 2

Vercetti, 12 marca 2007, 11:45

Od kilku dni na amerykańskich oraz europejskich półkach sklepowych można znaleźć najnowszą odsłonę cyklu Grand Theft Auto – Vice City Stories w wersji na PlayStation 2. My zaś, w oczekiwaniu na polską premierę tytułu, kontynuujemy naszą wycieczkę w przeszłość, aby przybliżyć Wam najciekawsze fakty, dotyczące sagi ze stajni Rockstar Games.

Shrek the Third dopiero w czerwcu
Shrek the Third dopiero w czerwcu

Metatron, 12 marca 2007, 10:55

Firma Activision zmieniła datę premiery gry Shrek the Third, przenosząc ją z maja na czerwiec. Jak nietrudno się domyślić, produkcja będzie silnie związana z wchodzącą do kin trzecią częścią przygód nieokrzesanego, ale sympatycznego ogra.

Technologia zastosowana w X360 wkróce w konsolach przenośnych?

Metatron, 12 marca 2007, 10:46

Podczas Game Developers Conference firma AMD wyjawiła pewne informacje dotyczące wykorzystania technologii zastosowanej w X360 przy tworzeniu układów przeznaczonych dla handheldów.

Serwis Home również na PSP i telefony komórkowe

Metatron, 12 marca 2007, 10:29

Wraz z ujawnieniem przez Sony informacji o planowanym uruchomieniu serwisu społecznościowego Home, pojawiło się wiele pytań dotyczących jego funkcjonowania. Dlatego też firma wydała oficjalny FAQ. Tam właśnie pojawiła się niezwykle interesująca informacja: serwis Home będzie można obsługiwać nie tylko za pomocą PS3.

Firma Introversion Software mogłaby ofiarować Darwinię użytkownikom Xboksów
Firma Introversion Software mogłaby ofiarować Darwinię użytkownikom Xboksów

Krystian Smoszna, 12 marca 2007, 10:21

Produkt firmy Introversion Software o nazwie Darwinia, mógłby ujrzeć światło dzienne na konsoli Xbox 360 – oznajmili twórcy gry w wywiadzie dla niemieckiego magazynu Krawall. Mógłby, gdyby znalazł się partner gotowy wspomóc brytyjskie studio w staraniach o przekonanie koncernu Microsoft do takiego kroku.

Castle Crashers zalicza opóźnienie
Castle Crashers zalicza opóźnienie

Metatron, 12 marca 2007, 10:14

Zwiększenie przez Microsoft limitu objętości gier na Xbox LIVE Arcade może mieć wpływ nie tylko na ich cenę, ale również na czas ukazania się poszczególnych produkcji. Autorzy już przygotowywanych gier mogą bowiem skorzystać z dodatkowej przestrzeni i wyposażyć swoje dzieła w nowe opcje. Tak stanie się z Castle Crashers.

Trzy gry dla Wii od Grasshopper Manufacture

eLKaeR, 12 marca 2007, 10:10

Nie tylko developingiem gry o tytule No More Heroes, łączącej elementy takich serii jak Grand Theft Auto i Hitman z wieloma nowatorskimi pomysłami, zajmują się teraz pracownicy japońskiej firmy Grasshopper Manufacture. Szefujący owemu studiu Goichi Suda ujawnił bowiem właśnie, iż jego ludzie mają jeszcze w zanadrzu pewne niespodzianki dla entuzjastów elektronicznej rozrywki.

Prace nad scenariuszem ekranizacji God of War ukończone
Prace nad scenariuszem ekranizacji God of War ukończone

Metatron, 12 marca 2007, 10:06

Coraz więcej gier oczekuje w kolejce na swoje kinowe ekranizacje. Podczas gdy fani wciąż spierają się o to, czy przeniesienie ich ulubionych tytułów na duży ekran jest dobrym pomysłem, wytwórnie filmowe nie zważają na nic i wietrząc łatwy zysk inwestują w coraz to nowe produkcje inspirowane grami. Być może niedługo dołączy do nich film oparty na wydarzeniach z bestsellerowej gry na PS2.

Pierwsze szczegóły o Spider-Manie 3 w wersji na Wii
Pierwsze szczegóły o Spider-Manie 3 w wersji na Wii

Metatron, 12 marca 2007, 09:53

Podczas gdy Treyarch pracuje nad grą Spider-Man 3 w wersji na konsole X360 i PS3, firma Vicarious Visions opracowuje ją na Wii. Jak nietrudno się domyślić, różni deweloperzy sprawią, że w rzeczywistości otrzymamy dwie odmienne produkcje. O wersji na nową konsolę Nintendo opowiedzieli co nieco Karthik Bala i Jonathan Mintz z Vicarious Visions podczas wywiadu udzielonego serwisowi IGN.

Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 na celowniku meksykańskiego burmistrza

eLKaeR, 12 marca 2007, 09:44

Zwolennicy wenezuelskiego prezydenta Hugo Chaveza wyrazili w ubiegłym roku dezaprobatę dla powstającej gry Mercenaries 2: World in Flames, której akcja ma toczyć się na obszarze ojczyzny Simona Bolivara. Natomiast teraz jeden z meksykańskich samorządowców rozpoczął działania przeciwko pozycji pt. Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter 2.

Miyamoto: pomysł Mii pojawił się 20 lat temu

Metatron, 12 marca 2007, 09:42

Wspominaliśmy już o komentarzu rzecznika Nintendo w sprawie zapowiedzianej przez Sony usługi Home. Warto jednak do tematu powrócić ponownie, by przytoczyć słowa samego Shigeru Miyamoto, który wyjawił dość frapującą informację.

Będzie kontynuacja Condemned: Criminal Origins?

eLKaeR, 12 marca 2007, 08:55

Mrożącą krew w żyłach grę akcji pt. Condemned: Criminal Origins firma Monolith Productions może zaliczyć do udanych – przykładowo w naszej recenzji przyznaliśmy wersji pecetowej ocenę 82%. Produkt ów powstał jednak przede wszystkim z myślą o konsoli Xbox 360 i jeśli wierzyć zakulisowym doniesieniom, to na platformie tej pojawi się w przyszłości jego sequel.

Silnika Unreal Engine 3.0 na pewno nie zobaczymy w Final Fantasy XIII

eLKaeR, 12 marca 2007, 08:23

Do niedawna korporacja Square Enix tworzyła swoje gry głównie w oparciu o własne technologie. Jednakże pod koniec stycznia bieżącego roku poinformowano, iż owa dalekowschodnia firma uzyskała licencję na wykorzystanie silnika Unreal Engine 3.0. Od tego momentu ciągle rośnie ilość spekulacji, dotyczących planowanego zastosowania tego potężnego narzędzia przez SE.

Command & Conquer 3: Wojny o Tyberium w
Command & Conquer 3: Wojny o Tyberium w "złocie" - na razie nieoficjalnie

Krystian Smoszna, 12 marca 2007, 07:52

Zlokalizowany w Los Angeles oddział koncernu Electronic Arts, skierował już do tłoczni najnowszą odsłonę cyklu Command & Conquer, zatytułowaną Wojny o Tyberium. Tak przynajmniej twierdzi serwis Media Feet Underground, który powołuje się na wypowiedź anonimowego testera tego programu.

The Elder Scrolls IV: Shivering Isles na Xboksa 360 również w pudełku
The Elder Scrolls IV: Shivering Isles na Xboksa 360 również w pudełku

Krystian Smoszna, 12 marca 2007, 06:45

Mamy dobrą wiadomość dla posiadaczy konsoli Xbox 360, którzy nie korzystają z usługi Xbox Live, a są fanami czwartej odsłony cyklu The Elder Scrolls. Najnowszy dodatek do wspomnianego wyżej programu – Shivering Isles – ukaże się również w pudełku.