Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 15 marca 2007

Poradnik: The Secrets of Atlantis: The Sacred Legacy

Redakcja GRYOnline.pl, 15 marca 2007, 19:34

Witajcie w nieoficjalnym poradniku do gry The Secret Of Atlantis: Sacred Heritage, będącej piątą odsłoną jednej z niezwykle popularnych serii gier przygodowych. Znajdziecie tu kompletny opis przejścia czekającej Was przygody, wzbogacony licznymi screenshotami.

Zabawa z grą Portal potrwa tylko cztery godziny

Krystian Smoszna, 15 marca 2007, 19:32

Jeśli ktoś liczy na długie zmagania z grą Portal, która wejdzie w skład zestawów Half-Life 2: Orange Box i Half-Life 2: Black Box, srodze się zawiedzie. Ukończenie produktu firmy Valve Corporation, nie powinno zająć przy pierwszym podejściu więcej niż cztery godziny.

Gra pomoże dzieciom poradzić sobie z rozwodem rodziców
Gra pomoże dzieciom poradzić sobie z rozwodem rodziców

Louvette, 15 marca 2007, 18:25

Czy gry mogą służyć jako forma terapii? Nieraz na łamach naszego serwisu mogliście przeczytać o nowych leczniczych zastosowaniach elektronicznej rozrywki. O ile niektóre z nich mogą wydawać się nieco naciągane, to inne z pewnością zasługują na zainteresowanie, a może nawet podziw.

S.T.A.L.K.E.R. – dema nie będzie?
S.T.A.L.K.E.R. – dema nie będzie?

Vercetti, 15 marca 2007, 17:40

Według informacji podawanych od wczoraj przez zachodnie źródła, THQ potwierdziło, że nie planuje wydania wersji demonstracyjnej swej sztandarowej strzelanki, stworzonego przez ekipę GSC Game World S.T.A.L.K.E.R.-a. Jak się jednak okazuje, jest to jedynie połowa prawdy.

Rise & Ruin zaanonsowane
Rise & Ruin zaanonsowane

Vercetti, 15 marca 2007, 16:40

Kanadyjskie studia Veil Entertainment oraz Spore Productions ujawniły dzisiaj, że pracują nad nową grą MMO, będącą nowoczesną mieszanką strategii i RPG, opartą na systemie karcianym. Rise & Ruin, bo tak nazywa się świeżo zaanonsowany tytuł, wprowadzi graczy do baśniowego świata fantasy, w którym posiadacze pecetów oraz maszyn klasy Macintosh zanurzą się jeszcze tej wiosny.

Nowe przygody Sama i Maxa będą dostępne również na sklepowych półkach
Nowe przygody Sama i Maxa będą dostępne również na sklepowych półkach

eLKaeR, 15 marca 2007, 15:55

Zagorzali zwolennicy klasycznej sklepowej dystrybucji gier i entuzjaści przygodówek zarazem są zapewne niepocieszeni, że nowe perypetie popularnego Sama i Maxa trafiają do użytkowników komputerów PC w formie epizodycznej za pośrednictwem Internetu. Na szczęście właśnie uzyskaliśmy informację, dotyczącą planów zamknięcia wspomnianego psa i królika w pudełku.

Commodore ujawnia konfigurację swojego komputera
Commodore ujawnia konfigurację swojego komputera

Vercetti, 15 marca 2007, 15:50

Przed kilkoma dniami informowaliśmy Was, że firma Commodore Gaming zamierza wprowadzić na rynek nowy komputer osobisty, stworzony z myślą o graczach. Pierwsze szczegóły na temat produktu miały zostać podane na rozpoczynających się dzisiaj w Hanowerze targach CeBIT.

Rockstar Games zrobi z PlayStation Portable narzędzie dla DJ'a
Rockstar Games zrobi z PlayStation Portable narzędzie dla DJ'a

eLKaeR, 15 marca 2007, 15:15

Większość graczy słysząc nazwę korporacji Rockstar Games myśli o cyklu Grand Theft Auto. Tymczasem z firmy tej wyszło również sporo innych interesujących produktów, a wśród nich program muzyczny, noszący tytuł Beaterator. Pisaliśmy o nim dwa lata temu, gdyż został wtedy udostępniony gratisowo wszystkim Internautom. Teraz wracamy do tematu, ponieważ wkrótce trafi on na platformę PSP.

Nowe wydania gier z serii Guild Wars i ciąg dalszy sprawy polskich dystryktów

Łosiu, 15 marca 2007, 14:32

Firma CD Projekt podała do wiadomości, że od dziś klienci na terenie naszego krają mogą nabyć już grę Guild Wars i jej dodatki w nowej wersji, uzupełnionej względem dotychczasowych wydań o polską instrukcję i pudełko z napisami w naszym rodzimym języku. Ponadto przedstawiciel CDP wyjawił nam kiedy powstaną dystrykty dedykowane wyłącznie Polakom.

Nowa część Dawn of War w produkcji?
Nowa część Dawn of War w produkcji?

Sargeras, 15 marca 2007, 12:46

Na stronie internetowej należącego do wydawcy THQ studia Relic Entertainment wśród ofert pracy pojawiło się jedno szczególne ogłoszenie. Otóż Relic zatrudni osobę obeznaną z obsługą procesów sieciowych (Senior Netwrok Programmer), protokołu TCP/IP i z doświadczeniem na polu gier MMO, do prac nad projektem z cyklu Warhammer 40,000: Dawn of War. Jest to o tyle ciekawe, gdyż według wieści z początku marca produkcją MMO opartego na świecie Warhammer 40,000, przeznaczonym na wiele platform, zajęło się studio Vigil Games.

Quo vadis PSP?

Metatron, 15 marca 2007, 11:07

Podczas gdy DS święci triumfy i wciąż znajduje nowych nabywców, PSP nie wiedzie się najlepiej. Przykładowo jesienią ubiegłego roku Sony dostarczyło do sklepów w Stanach Zjednoczonych zaledwie 10 tysięcy handheldów, co stanowi liczbę o 72 procent mniejszą niż dwa lata temu w tym samym okresie. Mimo tego PSP wciąż zalega na półkach, denerwując właścicieli dużych sieci handlowych.

Najlepiej sprzedające się gry w Japonii (5-11 marca)

Metatron, 15 marca 2007, 10:58

W ostatnim tygodniu produkcje na przenośną konsolę Nintendo stanowiły zaledwie połowę zestawienia dziesięciu najlepiej sprzedających się gier. Biorąc pod uwagę rezultaty z ostatnich miesięcy, kiedy niejednokrotnie DS w stu procentach zdominował listę, można mówić o minimalnym spadku formy.

Przyszłe gry studia Funcom wyłącznie w trybie online

Metatron, 15 marca 2007, 10:46

Firma Funcom, deweloper odpowiedzialny za świetne gry przygodowe: The Longest Journey oraz jej kontynuację Dreamfall zapowiedziała wycofanie się z tworzenia tytułów przeznaczonych do rozgrywki off-line.

Informacje o nowym modelu PSP zdementowane... znowu

Metatron, 15 marca 2007, 10:39

Informacje o nowym modelu PSP zaczynają przypominać przedziwną grę w ping-ponga. Najpierw ktoś z Sony rzuca piłkę, mówiąc, że prace już trwają, po chwili osoba z drugiej strony oceanu odbija ją ze stwierdzeniem, że nic takiego się nie dzieje. Ponieważ ostatnio informowaliśmy was o tym, że przemodelowane PSP jednak się ukaże, czas na wiadomość o tym, że tak się nie stanie.

Historia serii Grand Theft Auto – część 5
Historia serii Grand Theft Auto – część 5

Vercetti, 15 marca 2007, 10:30

Po ukazaniu się gry Grand Theft Auto Vice City na kolejną część znanego cyklu przyszło nam czekać ponad dwa lata. Wreszcie, 26 października 2004 r. studio Rockstar Games wypuściło na rynek San Andreas, najbardziej złożoną i rozbudowaną odsłonę swej kontrowersyjnej serii.

Wiemy więcej o grze MMOcRPG pt. Hippasus
Wiemy więcej o grze MMOcRPG pt. Hippasus

eLKaeR, 15 marca 2007, 10:23

Kanadyjscy developerzy ze studia Frozen North Productions nie kazali nam zbyt długo czekać na poszerzenie spektrum informacji, dotyczącego zapowiedzianej przed dwoma tygodniami pozycji pt. Hippasus. Zatem teraz możemy napisać znacznie więcej na temat tej gry z gatunku MMOcRPG dla komputerów PC i konsol Xbox 360 oraz pokazać pierwsze obrazki promocyjne.

Zapowiedziano grę Cleopatra: A Queen’s Destiny
Zapowiedziano grę Cleopatra: A Queen’s Destiny

Metatron, 15 marca 2007, 10:18

Firma Nibilis ogłosiła wydanie nowej gry przygodowej Cleopatra: A Queen’s Destiny. Tytuł jest opracowywany przez Kheops Studio, znane ze stworzenia interesującego Safecracker: The Ultimate Puzzle Adventure. Nowej gry możemy spodziewać się w trzecim kwartale tego roku. Ukaże się w wersji na komputery PC.

Leczenie z uzależnienia od gier MMO za pomocą fal dźwiękowych?

Metatron, 15 marca 2007, 10:06

Nie od dzisiaj wiadomo, że MMO uzależniają. Co jakiś czas słyszy się o tym, że ktoś zagrał się na śmierć i zmarł z wycieńczenia przed ekranem komputera. Problem dotyczy przede wszystkim Chin i Korei Południowej, gdzie ten typ rozrywki zdominował życie wielu osób. Dlatego też różne firmy próbują wprowadzić technologie, które uniemożliwią grę w nadmiernej liczbie godzin.

Dance Dance Revolution w klubach fitness

Metatron, 15 marca 2007, 09:50

Firma Konami promuje swoją niezwykle popularną serię gier tanecznych – Dance Dance Revolution nie tylko jako świetną zabawę, ale również jako sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów i zdobycie lepszej kondycji fizycznej. Wobec takie podejścia nie dziwi fakt, że wspomniana firma podpisuje umowy na wykorzystanie swoich produktów w szkołach, a ostatnio nawet w centrach fitness.

Demo Def Jam: Icon też dla PlayStation 3
Demo Def Jam: Icon też dla PlayStation 3

eLKaeR, 15 marca 2007, 09:09

Już od ponad miesiąca posiadacze platformy Xbox 360 mają za pośrednictwem Xbox Live dostęp do pokazowej wersji bijatyki, zatytułowanej Def Jam: Icon i przygotowanej przez korporację Electronic Arts. Natomiast dopiero dziś demo trafi do użytkowników PlayStation 3 (premiera konsoli w Polsce za osiem dni) poprzez internetowy system PlayStation Network.

Druga odsłona cyklu God of War zadebiutowała na rynku i zbiera świetne recenzje
Druga odsłona cyklu God of War zadebiutowała na rynku i zbiera świetne recenzje

Krystian Smoszna, 15 marca 2007, 08:50

Na długo przed swoją premierą uzyskała status ostatniej z wielkich gier zapowiedzianych na konsolę PlayStation 2. Pierwsze recenzje wydają się tę opinię potwierdzać. Druga odsłona cyklu God of War rozpoczęła podbój rynku elektronicznej rozrywki.

Wybrano miejsce finałów World Cyber Games 2008
Wybrano miejsce finałów World Cyber Games 2008

bartek, 15 marca 2007, 08:16

Ostatnimi czasy, nie było dnia, żeby świat nie obiegła jakaś nowinka dotycząca World Cyber Games (m.in. World Cyber Games współpracuje z Philips Electronics, Dwie nowe gry na World Cyber Games 2007, World Cyber Games 2007 - ujawniono listę gier). Nie inaczej jest i dziś, z tymże wiadomość dotyczy nie tegorocznej, a przyszłorocznej edycji tej imprezy.

Twórca Wikipedii uruchomił serwis poświęcony elektronicznej rozrywce

Krystian Smoszna, 15 marca 2007, 08:00

Gaming.Wikia to nowy magazyn internetowy dedykowany elektronicznej rozrywce, który zainaugurował działalność przed kilkoma dniami. W odróżnieniu od innych projektów tego typu, serwis Jimmy’ego Walesa (założyciela popularnej Wikipedii) jest tworem nastawionym na współpracę z czytelnikami.