Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2007, 12:46

autor: Michał "Sargeras" Markocki

Nowa część Dawn of War w produkcji?

Na stronie internetowej należącego do wydawcy THQ studia Relic Entertainment wśród ofert pracy pojawiło się jedno szczególne ogłoszenie. Otóż Relic zatrudni osobę obeznaną z obsługą procesów sieciowych (Senior Netwrok Programmer), protokołu TCP/IP i z doświadczeniem na polu gier MMO, do prac nad projektem z cyklu Warhammer 40,000: Dawn of War. Jest to o tyle ciekawe, gdyż według wieści z początku marca produkcją MMO opartego na świecie Warhammer 40,000, przeznaczonym na wiele platform, zajęło się studio Vigil Games.

Na stronie internetowej należącego do wydawcy THQ studia Relic Entertainment wśród ofert pracy pojawiło się jedno szczególne ogłoszenie. Otóż Relic zatrudni osobę obeznaną z obsługą procesów sieciowych (Senior Netwrok Programmer), protokołu TCP/IP i z doświadczeniem na polu gier MMO, do prac nad projektem z cyklu Warhammer 40,000: Dawn of War.

Jest to o tyle ciekawe, gdyż według wieści z początku marca produkcją MMO opartego na świecie Warhammer 40,000, przeznaczonego na wiele platform, zajęło się studio Vigil Games. Nie jest prawdopodobne, aby Relic chciał robić własny tytuł MMO w tym świecie, skoro jest to zadanie Vigil Games, a obaj producenci pracują dla jednego wydawcy - THQ. Mamy więc dwie możliwości. Albo Relic ma za zadanie pomóc Vigil Games w pracach nad sieciowym Warhammerem 40,000, albo sposobi się do własnego, zupełnie innego projektu nastawionego na rozrywkę online, lecz nie MMO, nawiązującego do DoW. Może nowa część serii lub całkiem inna linia produktów?

Nowa część Dawn of War w produkcji? - ilustracja #1

 

Przypomnijmy, że Dawn of War to RTS osadzony w świecie bitewnej gry planszowej Warhammer 40,000, która z kolei jest potomkiem gry RPG Warhammer Fantasy. W DoW mamy do czynienia z ogólnogalaktyczną wojną pomiędzy kilkoma cywilizacjami, toczoną w brutalny i bezwzględny sposób, z użyciem futurystycznych technologii. Do tego motywacje zwalczających się ras i stronnictw mają silne umocowanie ideologiczne (religijne, polityczne itd.), co tylko czyni konflikt jeszcze bardziej zaciętym i krwawym. DoW został wydany w 2004 roku i jako oryginalny, futurystyczny RTS na PC odniósł sukces, co zaowocowało wydaniem dwóch dodatków: Winter Assault i Dark Crusade.