Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 13 marca 2007

Więcej unikalnego sterowania w kolejnej Zeldzie na Wii

Metatron, 13 marca 2007, 18:20

Paradoksalnie najbardziej wyczekiwaną grą na Wii była Legend of Zelda: Twilight Princess, produkcja przygotowywana pierwotnie z myślą o GameCube, wyposażona jedynie w obsługę oryginalnych kontrolerów nowej konsoli. Kolejna część będzie opracowana specjalnie na Wii, a co za tym idzie, w większym stopniu wykorzysta możliwości tego urządzenia.

Nowy model PSP jednak potwierdzony?

Metatron, 13 marca 2007, 18:14

Po miesiącach spekulacji, plotek i zaprzeczeń Sony w końcu przyznało, że powstanie nowy, zmieniony model PSP. Zaledwie dzisiaj rano poinformowaliśmy was o tym, że nie powstanie ulepszona wersja PSP, a teraz spieszymy donieść, że jednak tak być nie musi, co oficjalnie potwierdził szef brytyjskiego oddziału Sony Computer Entertainment, Ray Maguire.

Milion subskrybentów gier MMO wydawanych przez Acclaim

Metatron, 13 marca 2007, 14:18

Firma Acclaim, która odrodziła się jako wydawca darmowych gier MMO, ma powód do dumy. W ciągu ponad roku, który minął od rozpoczęcia tego rodzaju działalności, może poszczycić się milionem subskrybentów.

Przyszłość God of War związana ze standardem 1080p i wibracjami w padzie SIXAXIS
Przyszłość God of War związana ze standardem 1080p i wibracjami w padzie SIXAXIS

eLKaeR, 13 marca 2007, 14:14

Dziś druga część bestsellerowej gry God of War debiutuje na rynku amerykańskim, podczas gdy klienci europejscy muszą poczekać do przyszłego miesiąca. Przy okazji uroczystej premiery oficjalnie wypowiedziano się na temat dwóch nowych pozycji z okrutnym Kratosem w roli głównej. Na temat GoW w kontekście platformy PlayStation Portable już pisaliśmy, natomiast teraz chcemy skupić się na PlayStation 3.

Czym miał być tajemniczy Project HL Davida Jaffe?

Metatron, 13 marca 2007, 14:06

David Jaffe w końcu ujawnił informacje na temat zmierzającej na PSP gry o tajemniczym tytule Project HL. Jak się okazało, mogłaby z tego wyjść całkiem interesująca produkcja, szkoda tylko, że zrezygnowano z prac nad nią.

Zapowiedzano grę Space Force – Rogue Universe
Zapowiedzano grę Space Force – Rogue Universe

Metatron, 13 marca 2007, 13:55

Firma JoWooD zapowiedziała Space Force – Rogue Universe, grę, która może spodobać się osobom, które przed laty zagrywały się we Frontiera. Podobnie jak we wspomnianej produkcji, zasiądziemy za sterami statku kosmicznego i pokierujemy karierą naszego pilota, czyniąc go słynnym wojownikiem, piratem albo niezwykle bogatym handlarzem.

Prace nad nowymi narzędziami deweloperskimi na Wii rozpoczęte

Metatron, 13 marca 2007, 13:49

Takeshi Shimada z Nintendo wyjawił, że aktualnie trwają prace nad ulepszonymi i rozbudowanymi narzędziami deweloperskimi służącymi do tworzenia gier na Wii.

Nowa konsola Xbox w roku 2012? Czy Xbox 360 w wersji Core zniknie z rynku?

eLKaeR, 13 marca 2007, 13:32

Komercyjne premiery dwóch dotychczasowych konsol spod znaku Xbox dzieliły cztery lata. Co jednak z przyszłością? Otóż redakcja popularnego amerykańskiego magazynu Electronic Gaming Monthly przeprowadziła wywiad z osobą, która powinna wiedzieć w owej kwestii najwięcej. Człowiekiem tym jest słynny Peter Moore z korporacji Microsoft.

Nowe wieści o GoW na PSP
Nowe wieści o GoW na PSP

Sargeras, 13 marca 2007, 12:54

Na portalu GameSpot.com ukazał się wywiad z Cory Barlogiem, dyrektorem projektu God of War II. Jednakże treść dotyczy nie tyle przypadającej na dzisiaj premiery tego tytułu, ile wersji tej gry na platformę PlayStation Portable. O poważnych przymiarkach do wydania krwawych przygód spartańskiego wojownika Kratosa na PSP niedawno pisaliśmy.

Assassin's Creed w formie książkowej
Assassin's Creed w formie książkowej

eLKaeR, 13 marca 2007, 12:12

Doświadczeni entuzjaści rozrywki elektronicznej pamiętają zapewne, że takie gry jak chociażby Baldur's Gate, Diablo czy Starcraft doczekały się mniej lub bardziej udanych adaptacji książkowych. Teraz amerykańskie wydawnictwo Pocket Books podpisało z korporacją Ubisoft Entertainment umowę, dotyczącą przeniesienia na papierowe karty marki Assassin's Creed.

Valve krytykuje Games for Windows i opinie o upadku gier na PC

Metatron, 13 marca 2007, 11:28

Doug Lombardi z Valve udzielił wywiadu dla serwisu GamesIndustry.biz. Przyznał w nim, że nie uważa inicjatywy „Games for Windows” za zbyt dobre rozwiązanie, a mówienie o upadku PC jako platformy do gier jest nieporozumieniem.

Pojutrze premiera singleplayerowego dema Genesis Rising: The Universal Crusade
Pojutrze premiera singleplayerowego dema Genesis Rising: The Universal Crusade

eLKaeR, 13 marca 2007, 11:11

Tym, którym w pamięć wryła się słynna seria Homeworld, z pewnością spodoba się pecetowa gra o nazwie Genesis Rising: The Universal Crusade. Jej pełna wersja ma ujrzeć światło dzienne dokładnie za tydzień, a na nieco wcześniejszy termin developerzy zaplanowali premierę dema, przeznaczonego do zabawy w trybie single player.

Warren Spector zaprzecza – Vivendi nie wyda jego nowej gry
Warren Spector zaprzecza – Vivendi nie wyda jego nowej gry

Sargeras, 13 marca 2007, 11:01

Warren Spector, prezes Junction Point, wcześniej współtwórca Deus Ex i kluczowy pracownik Ion Storm, zaprzeczył doniesieniom o nawiązaniu współpracy z koncernem Vivendi, dotyczącej wydania nowej gry autorstwa jego studia.

Ojciec chrzestny opuszcza studio developerskie, zbliżając się szybko ku PS3 i Wii
Ojciec chrzestny opuszcza studio developerskie, zbliżając się szybko ku PS3 i Wii

eLKaeR, 13 marca 2007, 10:44

Prawie rok minął już od premiery gry o nazwie The Godfather na platformie PC, PlayStation 2 i Xbox. Na ów elektroniczno-rozrywkowy produkt, bazujący przede wszystkim na filmach Francisa Forda Coppoli spod znaku Ojca chrzestnego, czekają teraz posiadacze PlayStation 3 i Wii. Właśnie dowiedzieliśmy się, że dobiegł końca właściwy developing dwóch nowych wersji niniejszej pozycji.

Historia serii Grand Theft Auto – część 3
Historia serii Grand Theft Auto – część 3

Vercetti, 13 marca 2007, 10:40

Dzisiaj, zgodnie z planem, kontynuujemy naszą opowieść o serii Grand Theft Auto, przenosząc się w czasie do roku 2001. Jak się już pewnie domyślacie, oznacza to, że niniejszy odcinek historii o sadze Rockstar Games jest wyjątkowy, gdyż traktuje o trzeciej, najbardziej przełomowej odsłonie GTA - części, która na zawsze zmieniła oblicze komputerowej rozrywki.

EMPiK - Top Lista nr 10 (13/03/07)

Krooliq, 13 marca 2007, 08:20

Jeśli chcecie dowiedzieć się, jakie gry najchętniej kupowali posiadacze PC oraz PS2 w minionym tygodniu, to zapraszamy do zapoznania się z poniższym zestawieniem. Powstało ono w oparciu o dane zebrane w okresie od 05.03.2007 do 11.03.2007 w 90 salonach sieci EMPiK.

PSP - nowa wersja „nie”, nowe kolory „tak”
PSP - nowa wersja „nie”, nowe kolory „tak”

RoninJack, 13 marca 2007, 08:08

John Koller – człowiek odpowiedzialny za markę PlayStation Portable rozczarował wszystkich fanów tej konsolki czekających na jej odnowioną wersję, która według krążych po internecie plotek miałaby być mniejsza oraz zostać wyposażona pamięć 8GB i ulepszony napęd UMD. Na Game Developers Conference 2007 John zdementował te pogłoski - Sony nie chce zmniejszać ekranu, który jest jednym z głównych atutów ich produktu, a co za tym idzie nie chce zmieniać konsoli.

Top 10 gier w US (13/03/07)
Top 10 gier w US (13/03/07)

Krystian Smoszna, 13 marca 2007, 07:51

Wydawało się, że pierwszy dodatek do gry World of WarCraft długo będzie przewodzić stawce w rankingu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych. Niestety, firma Blizzard Entertainment musi się pogodzić z faktem, że za Oceanem inny program ma równie mocną pozycję i jego rozszerzenia szybko stają się bestsellerami. Jego tytuł to oczywiście The Sims 2.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (13/03/07)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (13/03/07)

Krystian Smoszna, 13 marca 2007, 07:17

Niespodzianki nie było. Zgodnie z przewidywaniami dwunasta odsłona cyklu Final Fantasy uległa w najnowszym rankingu brytyjskich bestsellerów grze Tom Clancy’s Ghost Recon: Advanced Warfighter 2. Bliski pokonania produkcji firmy Square Enix był również inny program na konsolę PlayStation 2, Grand Theft Auto: Vice City Stories, ale ostatecznie zajął on trzecią pozycję.

Dwie nowe gry na World Cyber Games 2007
Dwie nowe gry na World Cyber Games 2007

bartek, 13 marca 2007, 07:09

Dokładnie tydzień temu zapoznaliśmy Was z pełną listą tytułów w jakie zmierzą się uczestniczy tegorocznej edycji Word Cyber Games 2007 – największej imprezy e-sportowej na skalę światową. Jak się jednak okazało, nie jest to ostateczna lista. Organizatorzy postanowili uzupełnić ją o dwie nowe gry. Są nimi Tony Hawk’s Project 8 oraz Carom3D (bilard).

Too Human w przyszłym roku? Szef firmy Silicon Knights zaprzecza
Too Human w przyszłym roku? Szef firmy Silicon Knights zaprzecza

Krystian Smoszna, 13 marca 2007, 06:55

Wygląda na to, że hiobowe wieści dotyczące dalszego rozwoju gry Too Human, nie znajdą potwierdzenia w rzeczywistości. Mimo, że Shane Kim z firmy Microsoft daje do zrozumienia, iż program ten ukaże się na rynku dopiero w przyszłym roku, jego twórcy mają ten temat inne zdanie.

Command & Conquer 3 w
Command & Conquer 3 w "złocie", premiera wersji na Xbox 360 za kilka miesięcy

Krystian Smoszna, 13 marca 2007, 06:51

Potwierdziły się wczorajsze doniesienia o „złotym” statusie gry Command & Conquer 3: Wojny o Tyberium. Koncern Electronic Arts opublikował oficjalne oświadczenie prasowe, w którym oznajmił, że najnowsza odsłona słynnego cyklu trafiła do tłoczni.