Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 23 marca 2007

Poradnik: Test Drive Unlimited

Redakcja GRYOnline.pl, 23 marca 2007, 19:56

Witam w nieoficjalnym poradniku do gry „Test Drive Unlimited”, jednej z bardziej rozbudowanych i ciekawszych zręcznościowych ścigałek tego roku. Poniższy poradnik powstał oczywiście w głównej mierze z myślą o tych osobach, które rozpoczynają dopiero swoją przygodę z grami komputerowymi lub w przeszłości miały do czynienia z produktami arcade’owymi, czyli takimi, które nastawione są jedynie na dobrą zabawę, a nie złożony przebieg rozgrywki.

Czy Shadowrun bedzie ostatnią grą FASA Studios?

Sargeras, 23 marca 2007, 17:13

W listopadzie 2004 roku Microsoft zabezpieczył swoje prawa do marki Shadowrun (system RPG), a w lipcu 2005 roku zlecił producentowi FASA Studios stworzenie strzelanki w pierwszej osobie (FPS) na konsolę Xbox 360 i PC. Jednakże najnowsze wieści nie dotyczą samej gry Shadowrun, lecz jej producenta.

AVENCAST: Rise of the Mage nareszcie ma wydawcę
AVENCAST: Rise of the Mage nareszcie ma wydawcę

Major Doktor Upiorna, 23 marca 2007, 17:00

Minęły prawie dwa lata od kiedy przekazaliśmy Wam pierwszą informację na temat gry AVENCAST: Rise of the Mage. Obecnie dowiedzieliśmy się, że niniejsza produkcja, przygotowywana przez austriackie studio developerskie ClockStone Software's, nareszcie znalazła wydawcę - Lighthouse Interactive. Według ostatnich doniesień ta wypełniona akcją gra typu RPG powinna ukazać się w trzecim kwartale 2007 r.

Kolejny NASCAR w produkcji
Kolejny NASCAR w produkcji

Vercetti, 23 marca 2007, 16:50

Koncern Electronic Arts, posiadający wyłączność na używanie w grach wideo marki NASCAR, zaanonsował dzisiaj kolejną odsłonę znanej serii ścigałek, opartych o popularne w USA zawody sportowe, odbywające się na owalnych torach. Gra zadebiutuje już latem, ukazując się na PS2 oraz next-genach – X360 oraz PS3.

Co nowego w sprawie Team Fortress 2?
Co nowego w sprawie Team Fortress 2?

eLKaeR, 23 marca 2007, 15:23

Proces tworzenia gry Team Fortress 2 rozpoczął się jeszcze w poprzednim dziesięcioleciu i nadal czekamy na ujrzenie światła dziennego przez gotowy produkt. W drugiej połowie bieżącego roku ma jednak wreszcie dojść do premiery i to na trzech platformach – PC, PlayStation 3 i Xbox 360. Redakcja niemieckiego magazynu komputerowego PC Action ujawniła właśnie świeże dane na temat niniejszej pozycji.

Sequel Company of Heroes zostanie ujawniony w magazynie Games for Windows

eLKaeR, 23 marca 2007, 13:32

Jedną z najlepszych gier ubiegłego roku była bez wątpienia pozycja o nazwie Company of Heroes: Kompania Braci. Ten znakomity produkt z gatunku strategii czasu rzeczywistego doczeka się kontynuacji - po raz pierwszy będzie można przeczytać o niej oficjalnie w nadchodzącym numerze amerykańskiego magazynu Games for Windows.

Kolejne doniesienia nt. nowej gry spod znaku Katamari

Major Doktor Upiorna, 23 marca 2007, 12:58

Kilka dni temu informowaliśmy Was, jakoby firma Namco Bandai planowała wypuszczenie kolejnej edycji słynnej japońskiej serii Katamari Damacy dla konsoli Xbox 360. Niestety jak dotąd wydawca owego cyklu nie potwierdził tych informacji. Do całej sprawy dodatkowe zamieszanie wprowadził internetowy sklep Gamefly, ujawniając kolejne nieoficjalne doniesienia.

Będą pecetowe beta-testy trybu multiplayer w Ghost Recon: Advanced Warfighter 2
Będą pecetowe beta-testy trybu multiplayer w Ghost Recon: Advanced Warfighter 2

eLKaeR, 23 marca 2007, 12:44

Dopiero w czerwcu bieżącego roku mają trafić na sklepowe półki edycje gry Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 dla PC, PlayStation 3 i PlayStation Portable, a tymczasem posiadacze Xboxów 360 bawią się już w najlepsze przy owym dziele korporacji Ubisoft Entertainment. Właśnie dowiedzieliśmy się, że ta ostatnia planuje zorganizować specjalne testy pecetowej wersji beta GRAW2.

CliffyB producentem wykonawczym filmu Gears of War
CliffyB producentem wykonawczym filmu Gears of War

Metatron, 23 marca 2007, 12:10

Niedawno informowaliśmy was o tym, że wytwórnia filmowa New Line Cinema wykupiła prawa do ekranizacji gry Gears of War. Jeżeli baliście się, że film nie spełni waszych oczekiwań, ponieważ zbyt bardzo odbiegnie od tego, co zostało przedstawione w grze, możecie ucieszyć się na wiadomość, że producentem wykonawczym ekranizacji zostanie główny twórca gry, Clifford Bleszinski.

Activision zapowiedziało gry na podstawie marki Monster Jam

Metatron, 23 marca 2007, 11:58

Miłośnicy samochodowego show Monster Jam, w którym głównymi gwiazdami są pojazdy o potężnych kołach, z pewnością ucieszą się na wiadomość, że rozpoczęły się prace nad grami traktującymi o ich ulubionym widowisku. Wszystko to za sprawą porozumienia nawiązanego między firmą Activision a Live Nation, organizatorem wspomnianych imprez.

Simsy inspiracją dla dzieł sztuki
Simsy inspiracją dla dzieł sztuki

Metatron, 23 marca 2007, 11:46

Gra Sims cieszy się popularnością nie tylko w gronie graczy, lecz także wśród artystów, którzy wykorzystują ją do tworzenia swoich prac. Firma Electronic Arts dostrzegła to i postanowiła wykorzystać. W tym celu nawiązała porozumienie z szeregiem amerykańskich szkół artystycznych, ogłaszając konkurs na wykonane dowolną techniką dzieła związane z grą Sims.

Francuski rząd chce zwolnic studia deweloperskie z płacenia podatku

Metatron, 23 marca 2007, 11:27

Podczas gdy w większości krajów branża elektronicznej rozrywki wciąż traktowana jest po macoszemu, niektóre państwa uznają ją za istotny element własnej kultury i ekonomii starając się na różne sposoby wspomóc rodzimych twórców. Tak właśnie chce zrobić Francja, zwalniając od podatków firmy deweloperskie.

The Godfather na Wii i PS3 już w sklepach
The Godfather na Wii i PS3 już w sklepach

Major Doktor Upiorna, 23 marca 2007, 11:17

No i doczekaliśmy się. Od dzisiaj The Godfather: Blackhand Edition dla Wii i The Godfather: The Don's Edition dla PlayStation 3 goszczą na sklepowych pułkach nie tylko w zachodnich rejonach Europy, ale również w Polsce. Mieszkańcy Ameryki Północnej wymienionymi tytułami mogą się cieszyć już od ostatniego wtorku. Niestety obie wersje niniejszej pozycji zlokalizowane są na język angielski. Niemniej jednak nie powinno to sprawić problemów zapalonym miłośnikom tego typu produkcji.

Szczegóły na temat nowej gry twórców Diablo

Metatron, 23 marca 2007, 11:14

Firma Flagship Studios aktualnie pracująca nad grą Hellgate: London ujawniła kilka informacji odnośnie jej drugiego projektu, powstającego w ostatnio utworzonym studiu w Seattle. Mowa tu o Mythos, grze RPG przeznaczonej do rozgrywek online.

Analitycy przewidują rychły boom na gry MMO w Europie

Metatron, 23 marca 2007, 11:02

Łatwo zauważyć, że zainteresowanie produkcjami MMO wciąż rośnie. Nie dotyczy to tylko rynków azjatyckich, lecz także graczy pozostających w kręgu kultury Zachodu. Europejczycy i Amerykanie coraz więcej czasu i pieniędzy poświęcają na ten rodzaj rozrywki. Według raportu firmy analitycznej Screen Digest, to dopiero początek. Przyszłe lata przyniosą prawdziwy boom na gry MMO.

Relaksacyjne nurkowanie z Check Dive

Major Doktor Upiorna, 23 marca 2007, 09:39

Podobno nic tak nie odpręża po ciężkim i stresującym dniu w pracy, jak nurkowanie – tezę tę postanowili potwierdzić producenci Check Dive. Przygotowywany przez rosyjską firmę Biart tytuł zapowiedziano jako doskonały sposób na relaks poprzez penetrację podwodnego świata. Nie da się ukryć, że przemierzanie głębin okalających wyspy Bahama i Galapagos czy zwiedzanie wraku statku SS Thistlegorm może pozytywnie wpływać na stan ogólnego zadowolenia.

Europa i Australia - premiera konsoli PlayStation 3 za nami
Europa i Australia - premiera konsoli PlayStation 3 za nami

Krystian Smoszna, 23 marca 2007, 09:30

Premiera konsoli PlayStation 3 w Europie już za nami. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, najnowsze urządzenie firmy Sony trafiło dziś do sklepów na Starym Kontynencie i tradycyjnie spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony fanów elektronicznej rozrywki, choć tym razem obyło się bez dantejskich scen.

Producent NiGHTS nie weźmie udziału przy tworzeniu nowej odsłony serii na konsolę Wii?

Jiker, 23 marca 2007, 09:27

Informacja o wydaniu nowej pozycji spod znaku kultowego NiGHTS z pewnością ucieszyła tych graczy, którzy pamiętają ciągle pierwszą jej odsłonę, stworzoną w 1996 roku na konsolę Sega Saturn. Okazało się jednak, że Yuji Naka, główny producent NiGHTS into Dreams..., nie będzie najprawdopodobniej współproducentem owej gry.

Lista azjatyckich samochodów w grze Forza Motorsport 2 ujawniona
Lista azjatyckich samochodów w grze Forza Motorsport 2 ujawniona

Krystian Smoszna, 23 marca 2007, 08:15

Kilkanaście dni temu opublikowaliśmy na łamach naszego serwisu listę amerykańskich samochodów, którymi będzie można pojeździć w grze Forza Motorsport 2, dedykowanej konsoli Xbox 360. Dziś powracamy do tematu, a to za sprawą kolejnego spisu wozów, tym razem azjatyckich.