Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2007, 09:27

autor: Jiker

Producent NiGHTS nie weźmie udziału przy tworzeniu nowej odsłony serii na konsolę Wii?

Informacja o wydaniu nowej pozycji spod znaku kultowego NiGHTS z pewnością ucieszyła tych graczy, którzy pamiętają ciągle pierwszą jej odsłonę, stworzoną w 1996 roku na konsolę Sega Saturn. Okazało się jednak, że Yuji Naka, główny producent NiGHTS into Dreams..., nie będzie najprawdopodobniej współproducentem owej gry.

Informacja o wydaniu nowej pozycji spod znaku kultowego NiGHTS na konsolę Wii z pewnością ucieszyła tych graczy, którzy pamiętają ciągle pierwszą jej odsłonę, stworzoną w 1996 roku na konsolę Sega Saturn. Okazało się jednak, że Yuji Naka, główny producent NiGHTS into Dreams..., nie będzie najprawdopodobniej współproducentem owej gry.

O całym fakcie poinformowali nas redaktorzy serwisu ComputerandVideoGames, kontaktując się z Naką, który opuścił przed rokiem firmę Sega i założył własne studio pod nazwą Probe. Na pytanie czy będzie w jakiś sposób zaangażowany w produkcję nowego NiGHTS odpowiedział w sposób następujący: „W tym momencie nie mam takich planów”. Definitywnego zaprzeczenia zatem nie ma, lecz sama wizja powrotu oryginalnego twórcy NiGHTS trochę się oddaliła. Niemniej jednak ciągle wierzymy w to, że Naka zdecyduje się zmienić zdanie.

W pierwszym NiGHTS into Dreams... mogliśmy się wcielić w dwie postaci – 14-letnich Claris Sinclair i Elliota Edwardsa. Co wieczór wyruszali oni w podróż do Nightopii, cudownej krainy snu. W wyniku nieoczekiwanego zwrotu akcji została ona niestety zaatakowana przez mroczne siły Nightmare – świata alternatywnego względem Nightopii. Głównym zadaniem Claris oraz Elliota jest powstrzymanie dowódcy sił ciemności, tzw. Wizeman The Wicked. Pomaga im w tym NiGHTS, jeden z mieszkańców Nightmare, stworzony przez Wizemana. Rozgrywka polega na odnajdywaniu kul zwanych Ideyas, symbolizujących uwięzionych przez Wisemana ludzi, oraz walce z jego służącymi. Zabawa utrzymana jest w konwencji przygodowej gry akcji.