Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka NiGHTS: Journey of Dreams (Wii)

NiGHTS: Journey of Dreams Wii

NiGHTS: Journey of Dreams to przygodowa gra akcji, będąca sequelem pozycji, wydanej w 1996 r. z myślą o popularnej w tamtym czasie konsoli Saturn. Produkcję omawianego tytułu nadzorował Takashi Iizuka, który kierował również zespołem developerów, przygotowujących pierwowzór.

Akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka NiGHTS: Journey of Dreams (Wii)

producent: SEGA

wydawca: SEGA

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

18grudnia2007

NiGHTS: Journey of Dreams to przygodowa gra akcji, będąca sequelem pozycji, wydanej w 1996 r. z myślą o popularnej w tamtym czasie konsoli Saturn. Produkcję omawianego tytułu nadzorował Takashi Iizuka, który kierował również zespołem developerów, przygotowujących pierwowzór. Pracując nad niniejszą grą autorzy postanowili nie tylko wykorzystać wszystkie atuty platformy docelowej, ale również wyjść naprzeciw miłośnikom bardziej tradycyjnego sterowania. Wobec tego zdecydowano się na wykorzystanie Wii-pilota, połączonego z Nunchukiem.

Podobnie jak w przypadku poprzedniczki, akcja ma miejsce w magicznym świecie snów zwanym Nightopia. Niestety jego spokój zostaje zburzony przez groźbę ataku ze strony koszmarów określanych mianem Nightmaren. Harmonia może być przywrócona jedynie przez postać o imieniu Nights. Ten niezwykle figlarny bohater posiada zdolność zakładania tzw. masek, pozwalających mu na przybieranie rozmaitych kreacji, np. smoka, delfina i rakiety.

Do dyspozycji gracza oddano siedem nadzwyczajnych lokacji, mieszczących się w granicach Nightopii. W głównej mierze zabawa opiera się na odkrywaniu bezliku tajemnic, schowanych w każdym z tych miejsc. Przelatując przez poszczególne poziomy protagonista daje pokaz swoich unikalnych zdolności – odpowiednio operując tandemem pilot-Nunchuk można szybować, skręcać czy zataczać pętle. Rzecz jasna nie obyłoby się bez starć z licznymi przeciwnikami ze świata koszmarów. Stając z nimi w szranki bohater posługuje się atakami, wykorzystującymi dotyk, jak chociażby Touch Dash czy Touch Loop.

Poza trybem fabularnym przeznaczonym dla pojedynczego gracza, producenci przygotowali rozbudowany zestaw opcji multiplayerowych. Przede wszystkim użytkownicy mogą dokonywać wymiany różnego rodzaju przedmiotów zdobytych w trakcie zabawy w module głównym. Co więcej, zaimplementowano funkcję dającą sposobność do dynamicznego kształtowania warunków atmosferycznych. System ten oparto na kanale pogodowym o nazwie Forecast Channel, udostępnionym posiadaczom Wii.

Nie da się ukryć, że spory atut niniejszej pozycji stanowi oprawa audiowizualna. Miła dla oka i niezwykle barwna grafika 3D, pełna efektów specjalnych, doskonale współgra ze ścieżką dźwiękową. Co więcej, ów soundtrack został przygotowany przez kompozytora, który stworzył muzykę do pierwowzoru NiGHTS: Journey of Dreams.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Gry podobne do NiGHTS: Journey of Dreams

Klasyfikacja PEGI NiGHTS: Journey of Dreams

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.
NiGHTS: Journey of Dreams z bonusami w formie ciekawostek kulturowych

wiadomość4 lutego 2008

Od dnia światowej i europejskiej premiery gry NiGHTS: Journey of Dreams minęło już kilka tygodni. Wiele osób, które zdecydowały się na jej zakup z pewnością ukończyły główny wątek i odstawiły pudełko z płytą na półkę. Okazuje się jednak, że od czasu do czasu powinny odświeżyć przygody bohatera o imieniu Nights.

Kolejne gry z serii NiGHTS trafią na Wii

wiadomość2 stycznia 2008

Gra NiGHTS: Journey of Dreams, przygotowana na Wii kontynuacja bardzo dobrze przyjętej przez graczy produkcji, która ukazała się na konsolę Saturn, trafiła na amerykański rynek przed świętami Bożego Narodzenia. Jak jednak wyjawił jej twórca, Takashi Iizuka, na jednym tytule nie musi się skończyć i prawdopodobne jest, że za jakiś czas doczekamy się kolejnych.

NiGHTS także na PlayStation 2?
NiGHTS także na PlayStation 2?

wiadomość20 listopada 2007

NiGHTS: Journey of Dreams to w tej chwili jedna z najbardziej oczekiwanych pozycji przez posiadaczy Wii. Ta przygodówka akcji, będąca sequelem pierwszej części wydanej w 1996 roku na Saturna, ma ukazać się na Starym Kontynencie w styczniu przyszłego roku. Wygląda na to, że to nie jedyna odsłona NiGHTS, w jaką będziemy mogli zagrać.

NiGHTS: Journey of Dreams jednak dopiero w 2008 roku w Europie
NiGHTS: Journey of Dreams jednak dopiero w 2008 roku w Europie

wiadomość16 października 2007

Musimy skorygować informację, którą podaliśmy Wam kilka godzin temu pisząc, iż NiGHTS: Journey of Dreams ukaże się w Ameryce i w Europie jeszcze w tym roku. Okazało się bowiem, że Stary Kontynent będzie musiał poczekać nieco dłużej.

Premiera NiGHTS: Journey of Dreams jeszcze w tym roku

wiadomość16 października 2007

Jeszcze w tym roku zorganizowana zostanie europejska i amerykańska premiera gry NiGHTS: Journey of Dreams. Nie sprawdziły się zatem przewidywania redakcji pewnego fanowskiego serwisu, która twierdziła, powołując się na wypowiedź jednego z producentów, że debiut gry może nastąpić dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku.