Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2007, 08:50

Druga odsłona cyklu God of War zadebiutowała na rynku i zbiera świetne recenzje

Na długo przed swoją premierą uzyskała status ostatniej z wielkich gier zapowiedzianych na konsolę PlayStation 2. Pierwsze recenzje wydają się tę opinię potwierdzać. Druga odsłona cyklu God of War rozpoczęła podbój rynku elektronicznej rozrywki.

Na długo przed swoją premierą uzyskała status ostatniej z wielkich gier zapowiedzianych na konsolę PlayStation 2. Pierwsze recenzje wydają się tę opinię potwierdzać. Druga odsłona cyklu God of War rozpoczęła podbój rynku elektronicznej rozrywki.

Druga odsłona cyklu God of War zadebiutowała na rynku i zbiera świetne recenzje - ilustracja #1

God of War II: Divine Retribution stanowi kontynuację bestsellerowej gry akcji (w samych tylko Stanach Zjednoczonych sprzedanej w nakładzie przekraczającym 1.600.000 kopii), wydanej przez firmę Sony Computer Entertainment w 2005 roku. Głównym bohaterem programu jest Kratos, którego wirtualne przygody nawiązują do mitologii starożytnych Greków. Protagonista wprawdzie wcześniej wywalczył już upragnione miano Boga Wojny, zasiadającego na olimpijskim tronie, ale musi powrócić do przyziemnej rzeczywistości, aby spotkać się ze swoim przeznaczeniem. Okrutny i cokolwiek arogancki wojownik ponownie bierze zatem w dłonie straszliwe Ostrza Chaosu, otrzymane niegdyś od samego Aresa, a następnie stawia czoła wielu rozmaitym przeciwnikom...

Druga odsłona cyklu God of War zadebiutowała na rynku i zbiera świetne recenzje - ilustracja #2

Gra God of War II: Divine Retribution miała już swoją premierę w Stanach Zjednoczonych przed dwoma dniami. W San Francisco odbyła się nawet specjalna impreza z tej okazji. Twór firmy Sony Computer Entertainment jest skazany na sukces – pierwsze recenzje nie pozostawiają co do tego żadnych wątpliwości (średnia ocena 95.2% według magazynu GameRankings). Wiedzą o tym przedstawiciele koncernu, którzy w dniu premiery rzucili do amerykańskich sklepów ponad milion kopii tej produkcji. Wszystko po to, aby sprostać ogromnemu zainteresowaniu ze strony użytkowników konsoli. God of War II: Divine Retribution jest na razie dostępna tylko za Oceanem. Europejczycy będą musieli uzbroić się w cierpliwość – Sony Computer Entertainment opublikuje grę na Starym Kontynencie dopiero w drugiej połowie kwietnia.

Użytkowników naszego serwisu zapraszamy do ściągnięcia najnowszego zwiastuna gry, a także do zapoznania się z pozostałymi informacjami dotyczącymi God of War II: Divine Retribution: