Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 12 marca 2007, 10:06

autor: Metatron

Prace nad scenariuszem ekranizacji God of War ukończone

Coraz więcej gier oczekuje w kolejce na swoje kinowe ekranizacje. Podczas gdy fani wciąż spierają się o to, czy przeniesienie ich ulubionych tytułów na duży ekran jest dobrym pomysłem, wytwórnie filmowe nie zważają na nic i wietrząc łatwy zysk inwestują w coraz to nowe produkcje inspirowane grami. Być może niedługo dołączy do nich film oparty na wydarzeniach z bestsellerowej gry na PS2.

Coraz więcej gier oczekuje w kolejce na swoje kinowe ekranizacje. Podczas gdy fani wciąż spierają się o to, czy przeniesienie ich ulubionych tytułów na duży ekran jest dobrym pomysłem, wytwórnie filmowe nie zważają na nic i wietrząc łatwy zysk inwestują w coraz to nowe produkcje inspirowane grami. Być może niedługo dołączy do nich film oparty na wydarzeniach z bestsellerowej gry na PS2, God of War.

O takiej możliwości wspomniał sam David Jaffe, twórca gry, w wywiadzie udzielonym serwisowi Entertainment Weekly. Według jego wypowiedzi, scenariusz ekranizacji został już napisany przez Davida Selfa (scenarzystę m. in. filmu Trzynaście dni). Ma on być teraz wysłany do jakiegoś niewymienionego z nazwiska słynnego reżysera. Według Jaffe aktorem, który najlepiej się nadaje do roli Kratosa, jest Djimon Kounsou, który, choć nie jest Grekiem, dla twórcy gry jest jedynym słusznym wyborem.

Prace nad scenariuszem ekranizacji God of War ukończone - ilustracja #1
Według Davida Jaffe ten aktor najlepiej sprawdzi się w roli bezwzględnego Spartanina Kratosa.

Przypominamy, że plotki o ekranizacji tego hitu pojawiły się już w 2005 roku. Sprawa jednak ucichła. Wypowiedź Jaffe wskazuje na to, że czekający na film fani nie muszą jeszcze tracić nadziei.

Ostatnia aktualizacja: 2007-03-12

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

God of War (2005)

God of War (2005)