Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2007, 13:22

autor: Metatron

Nowe informacje o Guild Wars 2

W ostatnim numerze magazynu PC Gamer ukazał się obszerny artykuł zawierający sporo informacji o drugiej części popularnej gry MMO Guild Wars. Wygląda na to, że szykują się duże zmiany.

W ostatnim numerze magazynu PC Gamer ukazał się obszerny artykuł zawierający sporo informacji o drugiej części popularnej gry MMO Guild Wars. Wygląda na to, że szykują się duże zmiany.

Zanim jednak to nastąpi, gracze będą mogli pobawić się nowym dodatkiem: Eye of The North. Niestety nie będzie on zawierał w sobie odrębnej kampanii, jak to miało miejsce w poprzednich odsłonach serii. Autorzy uznali, że nie opłaca im się szykować z każdym dodatkiem nowej kampanii, ponieważ związane jest to ze zbyt wielkim nakładem pracy.

Dodatek powinien być już do nabycia w okresie poprzedzającym tegoroczne święta Bożego Narodzenia. Będzie go można wykorzystać jedynie w przypadku posiadania jednej z wcześniejszych odsłon serii (Prophecies, Factions, Nightfall). Jego fabuła będzie stanowiła pomost pomiędzy wydarzeniami z Guild Wars a historią opowiedzianą w przygotowywanym sequelu.

Ten natomiast, jak już wspominaliśmy, będzie w znacznym stopniu odbiegał od tego, do czego przyzwyczaiła nas pierwsza część. Przede wszystkim zmieniona zostanie koncepcja rozgrywki. Zamiast kilku punktów zbornych oraz misji wykonywanych w instancjach, gracze będą mogli wchodzić ze sobą w interakcję na terenie całego świata, podobnie jak ma to miejsce w World of Warcraft.

Nasi bohaterowie będą mogli być przedstawicielami jednej z czterech ras: Sylvari, Asuras, Charr oraz Norn. Niestety nie przeniesiemy postaci pomiędzy pierwszą a drugą częścią gry. Autorzy zapewniają jednak, że będzie można dokonać transferu osiągnięć. Możliwość taką będą mieli jednak tylko posiadacze Eye of The North.

Zmianie ulegnie również system sterowania. Twórcy zapowiadają rezygnację z systemu „click to move”, polegającego na tym, że myszką wskazujemy miejsce, do którego ma udać się nasza postać. Zamiast tego przygotowywane jest sterowanie, które umożliwi bohaterowi nie tylko chodzenie i bieganie, ale również skakanie, pływanie, czy nawet ślizganie się.

Inne zmiany dotyczyć będą między innymi walczących po stronie gracza postaci niezależnych. Przemodelowaniu ulegnie również system rozgrywek PvP.

Wiadomo także, że nie będzie opłat abonamentowych, a betatesty planowane są na 2008 rok. Jeżeli chcecie zapoznać się z dokładniejszymi informacjami dotyczącym Guild Wars 2 oraz dodatku Eye of The North, zajrzyjcie pod ten adres.