Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Guild Wars: Nightfall (PC)

Guild Wars: Nightfall PC

Guild Wars: Nightfall to kolejny, drugi już dodatek do niezwykle popularnej gry online. Najważniejsze zmiany jakie wprowadza Nightfall, to dodanie nowego kontynentu, a także dwóch klas postaci.

To jest dodatek do gry Guild Wars.

RPG | zagraj za darmo | MMO

PC Windows
Okładka Guild Wars: Nightfall (PC)

producent: ArenaNet Inc.

wydawca: NCsoft

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27października2006

27października2006

pudełko PL

Guild Wars: Nightfall to kolejny, drugi już dodatek do niezwykle popularnej gry online. Podobnie jak poprzedni, o podtytule Factions, nie wymaga posiadania żadnej z wcześniejszych wersji Guild Wars, chociaż zawiera opcję przeniesienia postaci w nich stworzonych. Najważniejsze zmiany jakie wprowadza Nightfall, to dodanie nowego kontynentu, a także dwóch klas postaci.

Akcja dzieje się w krainie Elona, zwanej także Ziemią Złotego Słońca. Ten wypalony słońcem, pustynny kontynent, podobny do Północnej Afryki, składa się z trzech głównych prowincji: wyspiarskiej Istar, pełnej ruin po dawnym imperium; zmilitaryzowanej Kourny, rządzonej przez wielkiego wodza Warmashala Varesha; i ostatniej, dzikiej, zlokalizowanej w północnej części kontynentu, władanej przez Princess of Vabi. Mimo tego, że ten bogaty i potężny kontynent znajduje się pod opieką mistrzów walki z Order of the Sunspears, coraz bardziej popada w cień złego boga-wyrzutka. Tylko zdolny, silny i zdecydowany władca jest w stanie ochronić kontynent przed spustoszeniem.

W tej nierównej walce z siłami ciemności możemy wspomagać się korzystaniem z dwóch nowych klas – Paragon i Dervish. Paragoni, odziani w zbroje z kości słoniowej i pereł, z wygrawerowanymi na nich skrzydłami, są czymś w rodzaju aniołów stróżów. Ich zadaniem nie jest pojawianie się w pierwszej linii walk. Paragoni o wiele lepiej czują się w roli wspierających pozostałe jednostki dowódców, ciskając włóczniami, a także rzucając czary i wydając okrzyki bojowe, zwiększające możliwości pozostałych żołnierzy. Anielska natura Paragonów przejawia się także w postaci możliwości przełamywania i niwelowania uroków oraz klątw rzucanych przez wojska przeciwnika. Z kolei Derwisze są jakby przeciwieństwem Paragonów. Oni najlepiej się czują w bezpośrednim starciu. Ci święci wojownicy, potrafią porazić kilku wrogów jednym uderzeniem swych potężnych kos. Ich sekretną bronią jest niesamowity atak polegający na wirowaniu kosą, znakomicie sprawdzający się w sytuacjach, kiedy to Derwisz jest otoczony przez masę wrogów. Derwisze potrafią także rzucać na siebie całą gamę czarów, wspomagających zdolności bojowe, a także leczących i chroniących postać. Jest to bardzo przydatne, z tego względu, że Derwisze ubrani są w kapłańskie szaty, a nie zbroje. W zakresie ochrony przed ciosami rywali ci święci wojownicy bardziej muszą polegać na własnych umiejętnościach i czarach, niż na pancerzu. Dodatkiem do kapłańskich szat są bransolety noszone na przedramionach. Derwisze przez cały czas zakrywają głowy kapturami, wyrażając tym samym pokorę wobec bogów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 1023 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Guild Wars: Nightfall

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Guild Wars: Nightfall

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 512MB RAM
  • karta grafiki 64MB (GeForce 4 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
Guild Wars: Nightfall - recenzja gry
Guild Wars: Nightfall - recenzja gry

Recenzja 5 stycznia 2007, 13:45

Największym novum, częściowo powiązanym z ukazaniem się Nightfalla jest wydanie polskiej wersji gry, co z pewnością ułatwi zabawę osobom nie władającym biegle językiem angielskim. W chwili obecnej polska wersja wciąż posiada wiele błędów (jednym z najciekawszych, choć dość szybko usuniętym, była możliwość „wypicia” zbroi – jak wiadomo, Polak potrafi), a niektóre wypowiedzi po prostu nie pojawiają się tam, gdzie powinny, jednak całość wykonana jest całkiem solidnie. Jakość przekładu nie pozostawia wiele do życzenia – jest to klasa, do której zespół tłumaczy CD Projektu zdążył nas już przyzwyczaić.