Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2010, 13:27

Wieści ze świata (Alan Wake, Just Cause 2, Super Street Fighter IV) 30/04/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o premierze dodatku DLC do pecetowego Just Cause 2, Steamowej promocji Guild Wars, Osiągnięciach w Alan Wake, spadku zainteresowania Rock Bandem, a także dacie debiutu Zeno Clash na Xboksa 360. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o premierze dodatku DLC do pecetowego Just Cause 2, Steamowej promocji Guild Wars, Osiągnięciach w Alan Wake, spadku zainteresowania Rock Bandem, a także dacie debiutu Zeno Clash na Xboksa 360. Zapraszamy do lektury.

Just Cause 2

Dodatek DLC Black Market Aerial Pack do pecetowej wersji Just Cause 2 został udostępniony za pośrednictwem Steama. W skład rozszerzenia, którego cena ustalona została na poziomie 1,99 euro, wchodzą: myśliwiec F-33 Dragon Fly (wyposażony w dwie wyrzutnie rakiet oraz działka), wyrzutnia rakiet (z laserowym namierzaniem do czterech celów jednocześnie), a także Parachute Dual Thrusters (silniki rakietowe podczepiane do spadochronu, ułatwiające jego kontrolę i poprawiające osiągi).

Guild Wars

W związku z obchodami piątej rocznicy powstania marki Guild Wars firma Valve uruchomiła na Steamie szereg promocji związanych z grą firmy ArenaNet. Do końca tego tygodnia „podstawkę”, dwa dodatki (Factions oraz Nightfall), wersję Game of the Year Edition, a także kompilację Guild Wars Trilogy możecie nabyć za 50% dotychczasowej ceny. Przypominamy, że sieciowa rozgrywka GW jest bezpłatna (brak subskrypcji).

Zeno Clash: Ultimate Edition

Firma Atlus poinformowała, że Zeno Clash: Ultimate Edition – specjalna edycja udanej, niezależnej produkcji autorstwa chilijskiego studia ACE Team wydanej w połowie ubiegłego roku na PC – trafi do sprzedaży za pośrednictwem Xbox Live Arcade 5 maja i będzie kosztować 1200 punktów MS, czyli około 15 euro. Gra doczekała się kilku dodatków, że wymienimy choćby sieciową kooperację w trybie Tower Challenges, nowe ciosy, urozmaicające starcia z przeciwnikami (m.in. Spin Kick), a także szereg poprawek i usprawnień.

Wieści ze świata (Alan Wake, Just Cause 2, Super Street Fighter IV) 30/04/10 - ilustracja #1

Red Faction

Koncern THQ zgłosił w amerykańskim Urzędzie Patentowym wnioski o rejestrację nowych domen związanych z marką Red Faction. Znalazły się wśród nich następujące adresy: redfactionarmagedon.com, redfactionarmageddon.com, redfactionarmegeddon.com, redfactionorigins.com oraz redfactionorigin.com, sugerujące możliwość nadania nowej odsłonie serii tytułu Red Faction: Armageddon lub Red Faction: Origins.

Alan Wake

Serwis Fragland.net opublikował na swych łamach listę Osiągnieć, które będzie można zdobyć w przygodowej grze akcji Alan Wake. Przypominamy, że do jej premiery dojdzie 14 maja.

Sony

Brytyjski IGN donosi, że 27 kwietnia niejaki Anthony Ventura z Kalifornii złożył w tamtejszym sądzie pozew wymierzony w amerykański oddział Sony Computer Entertainment, w którym oskarżył firmę o bezprawne usunięcie z PlayStation 3 wsparcia dla innych systemów operacyjnych (doszło do tego wraz z kwietniową publikacją obligatoryjnej aktualizacji firmware konsoli o oznaczeniu 3.21). W uzasadnieniu zostało napisane, że powodem działania jest niedotrzymanie warunków umowy – wcześniej Sony reklamowało bowiem tę opcję jako dostępną. Według Ventury jest on jedną z kilku milionów poszkodowanych osób. Próba nawiązania kontaktu z Sony w celu omówienia sprawy skończyła się dla redakcji IGN niepowodzeniem.

Rock Band

Korporacja Viacom, będąca właścicielem wydawcy MTV Games oraz marki Rock Band, poinformowała, że w pierwszym kwartale 2010 roku w skali globalnej odnotowany został 7% spadek zainteresowania grami muzycznymi z tej serii (sprzedaż wyniosła 195 milionów dolarów). W samych Stanach Zjednoczonych wynik był dużo gorszy i w porównaniu do analogicznego okresu z roku 2009 jego wartość spadła o 22%. Rezultaty byłyby jeszcze słabsze, gdyby nie obniżenie kosztów produkcji gier z serii Rock Band oraz dołączanych do nich kontrolerów.

Earthworm Jim

Z informacji, do których dotarł serwis 34th Dimension wynika, że posiadacze Nintendo Wii otrzymają już niedługo możliwość zagrania w czwartą odsłonę cyklu Earthoworm Jim. Wiadomość przekazał rzekomo sam Doug TenNapel, współtwórca postaci dżdżownicy Jima.

Super Street Fighter IV

Bijatyka Super Street Fighter IV trafiła do sklepów na całym świecie w nakładzie jednego miliona egzemplarzy. Przypominamy, że europejska premiera gry przeznaczonej na Xboksa 360 i PlayStation 3 i stanowiącej rozbudowaną wersję ubiegłorocznego Street Fighter IV, ma miejsce właśnie dzisiaj (od trzech dni można ją znaleźć na sklepowych półkach w USA).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

3D Dot Game Heroes

International Cricket 2010 X360

International Cricket 2010 PS3

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Gramy w Split/Second: Velocity Gramy!

Gramy w GTA IV: Episodes From Liberty City Gramy!

The Testament of Sherlock Holmes

Alan Wake - Bright Falls Akt.1 - wersja PL

Alan Wake - Bright Falls Akt.2 - wersja PL

gry