Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PC
Okładka Zeno Clash: Ultimate Edition (X360)

Zeno Clash: Ultimate Edition

Zeno Clash

Brutalna gra akcji, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Wcielamy się w postać wojownika, wyruszającego na koniec świata. Staczamy efektowne walki wręcz z potworami.

Akcji | FPP | fantasy | indie

Okładka Zeno Clash: Ultimate Edition (X360)

producent: ACE Team

wydawca: Atlus

data premiery gry:

21kwi2009

PC

5maj2010

X360

Zeno Clash jest debiutanckim projektem zlokalizowanego w Chile studia developerskiego o nazwie ACE Team. Mamy tu do czynienia z dynamiczną i wyjątkowo brutalną grą akcji, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Całość rozgrywana jest w mrocznym środowisku fantasy, w wyraźny sposób nawiązującym do tematyki typu gothic-punk. Zeno Clash jest jednym z kilkudziesięciu produktów używających silnika graficznego o nazwie Source, opracowanego przez Valve Software. Engine ten w przeszłości wykorzystany już został przez takie hity jak Half-Life 2, Vampire the Masquerade: Bloodlines, czy Dark Messiah of Might & Magic.

W trakcie zabawy przejmujemy kontrolę nad wojownikiem o imieniu Ghat. Mężczyzna ten skazany został przez członków swojego byłego klanu na banicję. Ghat wyrusza w niebezpieczną podróż przez Zakazaną Pustynię, pragnąc dotrzeć do miejsca określanego mianem końca świata.Rzecz jasna pełna jest ona walki i niespodzianych przeciwności losu. Na naszej drodze stają zarówno członkowie klanu, do którego należał główny bohater, jak i dziwaczne potwory, na przykład będące połączeniem człowieka oraz słonia.

Producent Zeno Clash bardzo duży nacisk położył na konieczność brania udziału w walkach wręcz. Tego typu pojedynki są nie tylko widowiskowe, ale i bardzo brutalne. Wymierzając odpowiednio ciosy, przeciwnika możemy spróbować osłabić, tak aby ułatwić sobie jego egzekucję. Rzadziej sięgamy natomiast po typowe bronie oraz magiczne artefakty, których używanie jest limitowane. Pomimo tego, iż znaczną część rozgrywki spędzamy na pustyni, nie zabrakło też wiosek oraz większych miast, gdzie spotykamy przyjaźnie nastawione postaci. Oprawa wizualna Zeno Clash prezentuje bardzo wysoki poziom wykonania. Producent zadbał przede wszystkim o szczegółowe modele napotykanych potworów. Na uwagę zasługują też ciekawie zaprojektowane konstrukcje, którym można się oczywiście z bliska przyjrzeć.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 443 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,7 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Zeno Clash: Ultimate Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Zeno Clash

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Zeno Clash - recenzja gry
Zeno Clash - recenzja gry

Recenzja 5 maja 2009, 10:34

Na poszczególnych poziomach idziemy przed siebie i walczymy. Czasem trzeba wykonać jakieś poboczne czynności, przeważnie jednak związane z zabijaniem. Wspomniane już niezbyt imponujące rozmiary lokacji mogą razić, ale to kwestia sporna. Ważne jest, że autorzy ze sporą gracją rzucają kolejnymi pomysłami w zakresie stylistyki odwiedzanych przez nas miejsc oraz nowych mechanizmów rozgrywki. Od ciekawie przeprowadzonego wstępu, przez zaskakująco treściwy środek, aż po finalną, epicką walkę, wymuszają na odbiorcy aktywne podejście do potyczek. Po ukończeniu przygody otrzymujemy dostęp do kilku wyzwań, czyli po prostu bardzo wciągającej serii walk na arenach. Warto dodać, że chociaż w grze krwi raczej nie oglądamy, to i tak jest ona dość brutalna – kopanie leżącego jest w niej nawet wskazane.

17 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

SawyerPL

man5on69

wequest2

Samuruj

PC
X360