Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2010, 12:30

Wieści ze świata (Call of Duty, StarCraft, Mass Effect 2) 18/05/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o aferze hazardowo-korupcyjnej w Korei Południowej, darmowej ścieżce dźwiękowej do Zeno Clash, skasowanej odsłonie cyklu Call of Duty, kontynuacji Scribblenauts, a także dacie premiery Kingdom Hearts: Birth by Sleep. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o aferze hazardowo-korupcyjnej w Korei Południowej, darmowej ścieżce dźwiękowej do Zeno Clash, skasowanej odsłonie cyklu Call of Duty, kontynuacji Scribblenauts, a także dacie premiery Kingdom Hearts: Birth by Sleep. Zapraszamy do lektury.

Torchlight

Studio Runic Games, producentAction/RPG Torchlight, o którym pisaliśmy wczoraj w kontekście bardzo dobrej sprzedaży, ma nowego właściciela. Większościowe udziały za kwotę 8,4 miliona dolarów zdecydowała się wykupić chińska firma Perfect World, wydawca gier MMO. Chińczycy zostali jednocześnie ogłoszeni mianem głównego wydawcy sieciowej wersji Torchlight.

Wieści ze świata (Call of Duty, StarCraft, Mass Effect 2) 18/05/10 - ilustracja #1

StarCraft

Serwis TeamLiquid.net przedstawił na swych łamach specjalny raport Newsis.com, w którym potwierdzone zostały wcześniejsze informacje o aferze hazardowo-korupcyjnej w Korei Południowej. Okazuje się, że było w nią zaangażowanych aż 11 aktualnych i byłych profesjonalnych graczy, reprezentujących wymieniony wyżej kraj. Jeden z nich, Moon Sung Jin znany jako type-b, odniósł się już do zarzutów oraz wystosował oficjalne przeprosiny za swoje zachowanie. Ciągle czekamy jednak na publikację większej ilości szczegółów. Wiemy tylko, że dwaj uczestnicy afery zarobili w ten sposób w krótkim czasie około 125 tysięcy dolarów. Pewnym jest również, że profesjonalni gracze uwikłani w sprawę utracą wszystkie przywileje i uprawnienia.

Zeno Clash

Na łamach oficjalnej strony internetowej gry Zeno Clash opublikowana została oficjalna ścieżka dźwiękowa do dzieła chilijskiego studia ACE Team. Możecie ją pobrać zupełnie za darmo (oferta będzie aktywna przez bliżej nieokreślony, ograniczony okres czasu). Sam soundtrack pochodzi z poszerzonej wersji dzieła, czyli Zeno Clash: Ultimate Edition, wydanej przed dwoma tygodniami w ramach Xbox Live Arcade.

Call of Duty

W Sieci opublikowany został zestaw zrzutów ekranowych pochodzących rzekomo ze skasowanej odsłony cyklu Call of DutyDevil’s Brigade. Produkcja, której deweloping został niegdyś zlecony studiu Underground Development (w dorobku m.in. BMX XXX oraz X-Men: The Game), miała trafić na Xboksa 360 i PlayStation 3. Akcja gry miała zostać umiejscowiona w czasach II wojny światowej, na froncie włoskim.

Wieści ze świata (Call of Duty, StarCraft, Mass Effect 2) 18/05/10 - ilustracja #2

Super Scribblenauts

Kontynuacja Scribblenauts, jednej z najciekawszych platformówek dostępnych na Nintendo DS, trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych oraz w Europie w sierpniu bieżącego roku. Z informacji przekazanych przez Warner Bros. Interactive wynika, że w Super Scribblenauts posiadacze przenośnej konsoli Nintendo wcielą się ponownie w Maxwella. Jego głównymi zadaniami będzie ukończenie każdego ze 120 poziomów oraz zebranie ukrytych na nich gwiazdek. Zdobycie ich będzie wymagało wysilenia szarych komórek. W celu dostania się w wybrane miejsce, gracz zostanie bowiem zmuszony wymyślić przedmiot, który mu to umożliwi. Dokona tego wpisując w systemowym notatniku odpowiednie słowa (np. drabina), które zmaterializują się w świecie gry w postaci gotowych do użycia przedmiotów. W palecie słów znajdzie się kilkadziesiąt tysięcy określeń.

Mass Effect 2

Firma BioWare udostępniła nową łatkę do gry Mass Effect 2 w wersji na Xboksa 360. Z pełną listą wprowadzonych przez nią zmian możecie się zapoznać m.in. na firmowym forum dyskusyjnym. Patch dla pecetowej wersji przygód komandora Sheparda zostanie opublikowany w późniejszym czasie.

Kingdom Hearts: Birth by Sleep

Kingdom Hearts: Birth by Sleep (PSP) – prequel względem pierwszej odsłony cyklu Kingdom Hearts – trafi do sprzedaży w Europie 10 września bieżącego roku. Trzy dni wcześniej w grę zagrają mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Akcja gry została osadzona dziesięć lat przed wydarzeniami przedstawionymi w oryginalnym Kingdom Hearts, po raz kolejny przenosząc graczy do bajkowej krainy rodem z filmów Disneya. W grze będzie się można wcielić w trójkę uczniów Mistrza Keyblade: Terrę, Vena oraz Aqua. W grze ważną rolę odegrają również disney’owskie postacie, takie jak Kaczor Donald, Myszka Miki, czy Goofy.

LittleBigPlanet 2

Alex Evans, reprezentujący studio Media Molecule, przyznał w rozmowie z magazynem EDGE, że LittleBigPlanet 2 najprawdopodobniej nie będzie kompatybilne w 100% z pierwszą odsłoną serii. Według Evansa, producenci mogą mieć problem z przystosowaniem obsługi wszystkich poziomów stworzonych dotąd przez graczy (jest ich około dwa miliony) i likwidacją wszystkich ewentualnych błędów. Przypominamy, że LBP2 trafi do sprzedaży pod koniec bieżącego roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Pure Futbol X360

Pure Futbol PS3

Death Rally

Disgaea Infinite

Red Dead Redemption

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Singularity - Age Revert

Blur - Podstawy

Alan Wake - Bright Falls Akt.5 - wersja PL

Szort - Super Street Fighter IV video recenzja

gry