Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneNDS
Okładka Super Scribblenauts (NDS)

Super Scribblenauts NDS

Kolejna część niezwykle oryginalnej gry logicznej, w której sposobów na ukończenie danego poziomu jest tak dużo, jak wiele może zadziałać nasza wyobraźnia.

Logiczne | 2D | elementy przygodowe | słowne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Super Scribblenauts (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

12października2010

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Super Scribblenauts jest niezwykle oryginalną grą logiczną autorstwa firmy 5TH Cell, która wcześniej wydała na konsolę DS również takie tytuły jak Lock’s Quest czy Drawn to Life. Rozgrywka kontynuuje założenia znane z poprzedniczki, jeszcze bardziej je rozbudowując i tym samym zwiększając zasób sposobów ukończenia kolejnych etapów.

Po raz kolejny wcielamy się w Maxwella. Jego zadaniem jest przejście każdego z poziomów, którego zwieńczeniem jest zebranie gwiazdki. Etapy nie są zbyt duże, ale nasz cel zawsze jest umieszczony w takim miejscu, by jego zdobycie wymagało wysilenia szarych komórek. W celu dostania się w wybrane miejsce, należy po prostu wymyślić przedmiot, który nam to umożliwi. W systemowym notatniku wpisujemy więc odpowiednie słowo (np. drabina), które materializuje nam się w świecie gry i od tej pory możemy go użyć.

W grze znalazło się tym razem ok. 120 poziomów, a sposobów na ich przejście jest jeszcze więcej niż dotychczas. Twórcy bowiem do dostępnej, ogromnej już palety słów, dodali aż 10.000 nowych. W Super Scribblenauts można wpisywać także przymiotniki i łączyć je z odpowiednimi rzeczownikami, co zdecydowanie zwiększyło jeszcze liczbę możliwych kombinacji.

Całość uzupełnia jeszcze bardziej rozbudowany niż dotychczas edytor poziomów, w którym można tworzyć własne dzieła i udostępniać je innym graczom. Usprawniono także sterowanie, które w części pierwszej pozostawiało sporo do życzenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.4 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Gry podobne do Super Scribblenauts

Klasyfikacja PEGI Super Scribblenauts

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Wieści ze świata (Brink, Ubisoft, King's Quest) 11/10/11

wiadomość11 lutego 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o trzecim epizodzie The Silver Lining, demach gier Crasher i Guardians of Graxia, drugiej produkcji studia Ubisoft Toronto, a także powodach rezygnacji z otwartych beta testów gry Brink. Zapraszamy do lektury.

Twórcy Scribblenauts tworzą postapokaliptyczną grę akcji na Xboksa 360
Twórcy Scribblenauts tworzą postapokaliptyczną grę akcji na Xboksa 360

wiadomość29 października 2010

Niezależne studio 5th Cell, które zasłynęło przede wszystkim dobrze przyjętym Scribblenauts, ujawniło w końcu swój najnowszy projekt na Xboksa 360. Trzeba przyznać, że jest on niemałym zaskoczeniem, bo deweloper znany z uroczych i oryginalnych gier logiczno-zręcznościowych pracuje nad postapokaliptyczną strzelanką TPP o nazwie Hybrid.

Wybrano najlepsze gry targów gamescom 2010
Wybrano najlepsze gry targów gamescom 2010

wiadomość23 sierpnia 2010

Za nami kolejna edycja targów gamescom – zapowiedziano na nich nowe tytuły, pokazano te już znane, a o wszystkim informowaliśmy Was na przestrzeni ostatnich kilku dni. Tradycyjnie nadszedł więc czas na podsumowanie konwentu i przyznanie nagród dla najlepszych produkcji zaprezentowanych w Kolonii.

Wieści ze świata (Call of Duty, StarCraft, Mass Effect 2) 18/05/10
Wieści ze świata (Call of Duty, StarCraft, Mass Effect 2) 18/05/10

wiadomość18 maja 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o aferze hazardowo-korupcyjnej w Korei Południowej, darmowej ścieżce dźwiękowej do Zeno Clash, skasowanej odsłonie cyklu Call of Duty, kontynuacji Scribblenauts, a także dacie premiery Kingdom Hearts: Birth by Sleep. Zapraszamy do lektury.