Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2011, 14:29

autor: Jiker

Wieści ze świata (Brink, Ubisoft, King's Quest) 11/10/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o trzecim epizodzie The Silver Lining, demach gier Crasher i Guardians of Graxia, drugiej produkcji studia Ubisoft Toronto, a także powodach rezygnacji z otwartych beta testów gry Brink. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o trzecim epizodzie The Silver Lining, demach gier Crasher i Guardians of Graxia, drugiej produkcji studia Ubisoft Toronto, a także powodach rezygnacji z otwartych beta testów gry Brink. Zapraszamy do lektury.

Brink

Studio Splash Damage nie ma w planach przeprowadzenia przedpremierowych, otwartych beta testów gry akcji Brink (mającej zadebiutować 20 maja tego roku na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3). Producent zamierza udoskonalić swoje dzieło w tradycyjny sposób, z pomocą zespołu wewnętrznych, zaufanych testerów. Jednocześnie jego szefowie zwrócili uwagę na ciekawy problem, oznajmiając, że obecnie uruchamianie otwartych beta testów służy bardziej promocji tytułu, niż faktycznemu wykryciu i usunięciu błędów.

Wieści ze świata (Brink, Ubisoft, King's Quest) 11/10/11 - ilustracja #1

Ubisoft

Ubisoft Toronto – nowy, kanadyjski oddział francuskiego wydawcy, powołany do życia w ubiegłym roku – pracuje nie tylko nad szóstą odsłoną serii Splinter Cell, ale jeszcze nad jedną, bliżej nieokreśloną produkcją. Z informacji podanych na DICE 2011 przez Jade Raymond, szefową studia, wynika, że gra jest kontynuacją istniejącej, ugruntowanej marki należącej do Ubisoft. Więcej szczegółów poznamy zapewne już niedługo.

The Silver Lining

17 lutego na oficjalnej stronie gry King's Quest: The Silver Lining, czyli nieoficjalnej kontynuacji znanej serii przygodówek, opublikowany zostanie trzeci, podobno największy odcinek historii. Będzie on znany pod tytułem My Only Love Sprung from My Only Hate.

Crasher

W ofercie Steama pojawiło się demo gry Crasher – wydanej przed dwoma tygodniami strzelaniny, oferującej możliwość uczestniczenia w sieciowych starciach zmotoryzowanych, pięcioosobowych zespołów graczy. Jednocześnie studio Punchers Impact zdecydowało się na stałe obniżenie ceny swojej gry – z 29,99 euro do poziomu 14,99 euro (ok. 60 złotych). Klienci, którzy zakupili Crashera przed promocją, otrzymają zwrot nadpłaty.

Guardians of Graxia

Na Steamie znajdziecie również demonstrację Guardians of Graxia – nietypowej, turowej gry bitewnej studia Petroglyph, w której tradycyjne mechanizmy strategiczne zostały wzbogacone o rozwiązania zaczerpnięte z karcianek. Produkcja znajduje się w sprzedaży od października ubiegłego roku i kosztuje 9,99 euro (ok. 40 złotych).

True Crime: Hong Kong

Okazuje się, że przygodowa gra akcji True Crime: Hong Kong, którą koncern Activision Blizzard zdecydował się skasować, była grywalna od początku do końca i ukończona pod względem zawartości, poinformowało odpowiedzialne za nią kanadyjskie studio United Front Games. Głównymi atutami produkcji miała być historia (wcielalibyśmy się w policjanta działającego pod przykrywką), świat (sandboksowa wizja Hong Kongu), a także mechanika rozgrywki (nacisk na przemierzanie świata pieszo).

Wieści ze świata (Brink, Ubisoft, King's Quest) 11/10/11 - ilustracja #2

Slant Six Games

Studio Slant Six Games, mające w dorobku kilka gier z serii SOCOM (Fireteam Bravo, Tactical Strike oraz Confrontation), dłubie przy nowym projekcie. Z informacji pozyskanych przez serwis Gamasutra wynika, że gra zrobi użytek z narzędzi Jenkins Software's RakNet 4, pozwalających nadzorować prace na kilku platformach sprzętowych jednocześnie.

Homefront

Firma THQ ogłosiła, że osoby, które zamówią grę akcji Homefront przedpremierowo na platformie Steam, otrzymają darmowy egzemplarzy strzelaniny Metro 2033. Poza tym będą mogły przystąpić na dzień przed premierą do rozgrywki w trybie multiplayer Air Assault Drone. Problemem może być jedynie cena – 49,99 euro za dzieło Kaos Studios to cena wyższa, niż w przypadku pudełkowych wersji Homefront i Metro 2033 oferowanych w Sklepie Gry-OnLine.

5th Cell

Studio 5th Cell ujawniło podczas DICE 2011, że marka Scribblenauts (składająca się póki co z dwóch odsłon przeznaczonych na Nintendo DS) znalazła na całym świecie ponad 2,5 miliona nabywców. Z kolei seria Drawn to Life (w sumie trzy odsłony, w tym jedna na Wii) sprzedała się w nakładzie przekraczającym 3,5 miliona egzemplarzy.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Dissidia 012: Duodecim Final Fantasy

Top Spin 4

Catherine PS3

Catherine X360

Surgery Simulator

AI War: Light of the Spire

Yars' Revenge

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Crysis 2 w 5 szybkich punktach video zapowiedź

The Next Big Thing - Liz Allaire Trailer

Torchlight - Xbox 360 Trailer

Anarchy Reigns - gameplay

Deluxe Ski Jump 4 - gramy w Małysza! Gramy!

Test Drive Unlimited 2 na PC – Maleńczuk, Jusis i multiplayer Gramy!

L.A. Noire - gameplay #1 (PL)

Guild Wars 2 - Ludzie