Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS3
Okładka Yar's Revenge (PC)

Yar's Revenge

Yar's Revenge to przygotowany przez ekipę deweloperską studia Killspace Entertainment remake klasycznej strzelaniny w klimatach science-fiction, wydanej pierwotnie na komputerach 8-bitowych.

Akcji

Okładka Yar's Revenge (PC)

data premiery gry:

anulowana

PS3

13kwi2011

X360

25kwi2011

PC

Yar's Revenge to jedna z najstarszych marek należących do firmy Atari. Pierwotnie gra wydana została w 1981 roku na konsolę Atari 2600, a jej autorem był Howard Scott Warshaw. Prosta, kosmiczna strzelanina okazała się jedynym z największych hitów początku lat 80. ubiegłego wieku. Na przestrzeni kolejnych dekad wydawca kilkakrotnie próbował wskrzesić tytuł, jednak bez większych sukcesów. Z okazji 30. rocznicy premiery Yar's Revenge postanowiono przygotować odważny remake, który nawiązując do korzeni, oferowałby graczom zabawę na współczesnym poziomie oprawy audio-wizualnej. Projekt powierzono nowo utworzonemu holywoodzkiemu studiu Killspace Entertainment, w którego ekipie znaleźli się byli pracownicy Obsidian Entertainment oraz Pandemic Studios.

Fabuła gry koncentruje się wokół motywu zemsty. Główna bohaterka została w przeszłości poddana praniu mózgu i znalazła się na usługach imperium Qotile. Kiedy wreszcie udaje się jej wyrwać spod kontroli, zwraca się przeciw swoim dawnym władcom, dokonując tytułowej zemsty Jarów.

O ile w oryginalnej grze gracze przejmowali kontrolę nad złożoną z zaledwie kilkudziesięciu pikseli istotą przypominającą insekta, o tyle w remake'u ma ona humanoidalne kształty ubranej w futurystyczny pancerz kobiety. Główna bohaterka porusza się w powietrzu i ostrzeliwuje przeciwników z różnego rodzaju broni.

Jak przystało na arcadową strzelaninę rozgrywka jest bardzo dynamiczna i prosta. Przemierzając zróżnicowane pod względem wyglądu lokacje (w tym dżungle i wielkie miasta) gracze muszą przebijać się przez hordy owadopodobnych przeciwników. Oprawa graficzna Yar's Revenge utrzymana jest w stylistyce anime, a ręcznie malowane tła inspirowane były m.in. filmem Avatar.

Poza trybem rozgrywki solowej twórcy gry przewidzieli także opcję zabawy multiplayer. W Yar's Revenge zagrać można w kooperacji z drugim graczem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 5,3 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Yar's Revenge

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Yar's Revenge

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB RAM (GeForce 8600GT lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Wieści ze świata (Killzone 3, Warhammer Online, R.U.S.E.) 18/11/10
Wieści ze świata (Killzone 3, Warhammer Online, R.U.S.E.) 18/11/10

wiadomość18 listopada 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach do R.U.S.E., Quake Live i Warhammer Online, wznowieniu klasycznej strzelaniny Yars’ Revenge, premierze Alien Breed 3: Descent, rozszerzeniu dostępu do bety Killzone 3, a także rychłym debiucie platformy do odbioru usługi OnLive. Zapraszamy do lektury.

PC
X360
PS3