Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Geometry Wars: Retro Evolved 2 (X360)
OkładkaGeometry Wars: Retro Evolved 2 (X360)

Geometry Wars: Retro Evolved 2 X360

Kontynuacja popularnej strzelaniny. Przejmujemy kontrolę nad niewielkim statkiem kosmicznym. Zajmujemy się niszczeniem statków wroga, przypominających różne figury geometryczne.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Geometry Wars: Retro Evolved 2 Premiera X360

30lipca2008

producent: Bizarre Creations wydawca: Activision Blizzard Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Geometry Wars: Retro Evolved 2

Star Trek: D.A.C.

Raiden IV

Alien Breed 2: Assault

Oficjalna kontynuacja strzelaniny, która na rynku zadebiutowała pod koniec 2005 roku. Za przygotowanie sequela ponownie odpowiedzialne jest studio developerskie Bizarre Creations. Geometry Wars: Retro Evolved 2 przygotowano z myślą o użytkownikach serwisu Xbox Live Arcade.

Ogólne założenia rozgrywki pozostawiono w niezmienionej postaci. Akcja gry rozgrywa się na planszy symbolizującej wycinek kosmosu. Gracz przejmuje kontrolę nad niewielkim statkiem kosmicznym, zajmując się eliminacją przypominających różne figury geometryczne jednostek wroga. W porównaniu z pierwszą częścią dodanych zostało kilkanaście nowych typów statków przeciwnika.

Nabywcy opisywanej kontynuacji mogą liczyć na sześć różnych trybów zabawy. Główny tryb polega na przechodzeniu kolejnych plansz poprzez eliminacją wszystkich oddziałów przeciwnika. Z pozostałych trybów zabawy godny uwagi jest Pacifism Mode. Zabawa polega tu na przeżyciu przez jak najdłuższy okres czasu, bez możliwości używania zamontowanych na statku broni. Pozostałe nowe tryby to między innymi King, Deadline oraz Sequence.

Gracz może bawić się w pojedynkę, lecz nieporównywalnie ciekawiej wypadają tryby multiplayer. Geometry Wars: Retro Evolved 2 oferuje wsparcie dla maksymalnie czterech graczy. Uczestnicy zabawy mogą bawić się na zasadzie współzawodnictwa lub kooperacji. Na uwagę zasługuje też opcja kontrolowania statku przez dwie osoby. Jeden z graczy zajmuje się wtedy poruszaniem jednostki po planszy, a jego kolega przejmuje kontrolę nad działkami pokładowymi.

Geometry Wars: Retro Evolved 2 cechuje się znacznie poprawioną oprawą wizualną w stosunku do swojego poprzednika. Gracz może podziwiać liczne efekty świetlne oraz potężne eksplozje niszczonych przez niego statków. W sequelu do odblokowania jest dwanaście różnych achievementów. Producent przewidział ponadto możliwość podsyłania swoich rezultatów do ogólnoświatowych rankingów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Geometry Wars: Retro Evolved 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Geometry Wars: Retro Evolved 2 Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live