Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Geometry Wars: Retro Evolved 2 (X360)

Geometry Wars: Retro Evolved 2 X360

Kontynuacja popularnej strzelaniny. Przejmujemy kontrolę nad niewielkim statkiem kosmicznym. Zajmujemy się niszczeniem statków wroga, przypominających różne figury geometryczne.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Geometry Wars: Retro Evolved 2 (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

30lipca2008

Oficjalna kontynuacja strzelaniny, która na rynku zadebiutowała pod koniec 2005 roku. Za przygotowanie sequela ponownie odpowiedzialne jest studio developerskie Bizarre Creations. Geometry Wars: Retro Evolved 2 przygotowano z myślą o użytkownikach serwisu Xbox Live Arcade.

Ogólne założenia rozgrywki pozostawiono w niezmienionej postaci. Akcja gry rozgrywa się na planszy symbolizującej wycinek kosmosu. Gracz przejmuje kontrolę nad niewielkim statkiem kosmicznym, zajmując się eliminacją przypominających różne figury geometryczne jednostek wroga. W porównaniu z pierwszą częścią dodanych zostało kilkanaście nowych typów statków przeciwnika.

Nabywcy opisywanej kontynuacji mogą liczyć na sześć różnych trybów zabawy. Główny tryb polega na przechodzeniu kolejnych plansz poprzez eliminacją wszystkich oddziałów przeciwnika. Z pozostałych trybów zabawy godny uwagi jest Pacifism Mode. Zabawa polega tu na przeżyciu przez jak najdłuższy okres czasu, bez możliwości używania zamontowanych na statku broni. Pozostałe nowe tryby to między innymi King, Deadline oraz Sequence.

Gracz może bawić się w pojedynkę, lecz nieporównywalnie ciekawiej wypadają tryby multiplayer. Geometry Wars: Retro Evolved 2 oferuje wsparcie dla maksymalnie czterech graczy. Uczestnicy zabawy mogą bawić się na zasadzie współzawodnictwa lub kooperacji. Na uwagę zasługuje też opcja kontrolowania statku przez dwie osoby. Jeden z graczy zajmuje się wtedy poruszaniem jednostki po planszy, a jego kolega przejmuje kontrolę nad działkami pokładowymi.

Geometry Wars: Retro Evolved 2 cechuje się znacznie poprawioną oprawą wizualną w stosunku do swojego poprzednika. Gracz może podziwiać liczne efekty świetlne oraz potężne eksplozje niszczonych przez niego statków. W sequelu do odblokowania jest dwanaście różnych achievementów. Producent przewidział ponadto możliwość podsyłania swoich rezultatów do ogólnoświatowych rankingów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Gry podobne do Geometry Wars: Retro Evolved 2

Klasyfikacja PEGI Geometry Wars: Retro Evolved 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Geometry Wars: Retro Evolved 2

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Wieści ze świata (Killzone 3, Bizarre Creations, The Darkness II) 18/02/11

wiadomość18 lutego 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o powrocie Mike’a Pattona w The Darkness II, becie i premierze MMO Forsaken World, nadciągających zmianach w trybie sieciowym Killzone 3, popularnośći Need for Speed World, a także pożegnaniu Bizarre Creations ze swymi fanami. Zapraszamy do lektury.

Twórcy Blur i Project Gotham Racing kończą działalność

wiadomość15 lutego 2011

Z informacji, do których dotarła redakcja serwisu Develop wynika, że studio Bizarre Creations oficjalnie kończy swoją działalność. Do jego zamknięcia dojdzie w najbliższy piątek, 18 lutego.

Smutny koniec twórców serii Project Gotham Racing
Smutny koniec twórców serii Project Gotham Racing

wiadomość20 stycznia 2011

Firma Activision zamierza zamknąć studio Bizarre Creations, które znamy z dużych (Blur, James Bond) i małych produkcji (Geometry Wars). Losy dewelopera ważyły się od listopada 2010 roku, kiedy okazało się, że wspomniane projekty nie przyniosły zadowalających rezultatów finansowych.

Geometry Wars z użyciem Natala?
Geometry Wars z użyciem Natala?

wiadomość27 grudnia 2009

W sieci pojawił się film (YouTube) prezentujący osobę grającą w Geometry Wars: Retro Evolved rzekomo za pośrednictwem technologii Natal, którą Microsoft zamierza wprowadzić na rynek podobno pod koniec przyszłego roku. Materiał nie przybliża szczegółów prezentacji, ale widać, że osoba kontroluje poczynania statku na ekranie wykonując tylko rozmaite gesty i ruchy.

W co w 2008 roku grali posiadacze konsoli Xbox 360?
W co w 2008 roku grali posiadacze konsoli Xbox 360?

wiadomość5 stycznia 2009

2008 rok był dobrym okresem z punktu widzenia posiadaczy konsoli Xbox 360. W przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy uzyskali oni możliwość przetestowania wielu interesujących hitów. Które z nich, i z gier wydanych w poprzednich latach, przyciągnęły ich do siebie na najdłuższy okres czasu? Odpowiedzi na to pytanie udziela zwyczajowo Larry Hryb, znany wszystkim pod pseudonimem Major Nelson.