Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Robotron 2084 (X360)
OkładkaRobotron 2084 (X360)

Robotron 2084 X360

Robotron 2084 jest strzelaniną, która pierwotnie ukazała się w 1982 roku. Dzięki programistom z Digital Eclipse, posiadającym spore doświadczenie w produkcji podobnych tytułów, grą tą mogą cieszyć się także posiadacze Xboxa 360.

Zręcznościowe | FPP | tytuły ekskluzywne Xbox

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Robotron 2084 Premiera X360

2grudnia2005

producent: Digital Eclipse wydawca: Midway Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Robotron 2084 jest strzelaniną, która pierwotnie ukazała się w 1982 roku. Dzięki programistom z Digital Eclipse, posiadającym spore doświadczenie w produkcji podobnych tytułów, grą tą mogą cieszyć się także posiadacze Xboxa 360. Porozumienie Midway (wydawcy tej gry) z firmą Microsoft zaowocowało udostępnieniem Robotron 2084 użytkownikom, korzystającym z serwisu Xbox Live Arcade.

W grze wcielamy się w małego, lecz dzielnego człowieka, który staje sam na sam z wrogiem, żeby ratować ludzkość przed niechybną zgubą. Oprócz unikania ostrzału przeciwnika gracz jest zmuszony do dziesiątkowania armii wroga, która składa się z ośmiu typów wrogów. Zaczynając od zwykłych robotów-żołnierzy, kończąc na zabójczych czołgach, wystrzeliwujących bardzo trudne do uniknięcia pociski. Walkę toczymy na jednej planszy, która wypełnia się nowymi wrogami zaraz po przejściu kolejnego poziomu. Oprócz zabijania obcych jednostek mamy również za zadanie uratować ostatnich przedstawicieli rodzaju ludzkiego. Zadanie to jest równie ważne jak likwidowanie wrogów, gdyż dzięki temu możemy uzyskać dodatkowe życia, które przydają się w dalszej walce. Jak w większości tego typu gier najważniejszą rzeczą jest uzyskanie jak największej liczby punktów.

W Robotron 2084 możemy zagrać samemu lub też z innymi użytkownikami Xbox Live. W grze wieloosobowej oddano dwa tryby: versus oraz współpracy. W pierwszym mamy możliwość gry na innych planszach, walcząc tylko o jak najlepszy wynik. Gdy któremuś z graczy skończą się życia gra się kończy i wygrywa ten, który ma najwięcej punktów. W drugim, jeden z graczy steruje bohaterem, drugi zaś bronią likwiduje przeciwników co wymaga niezwykłego zgrania.

Dwuwymiarowa grafika doskonale podkreśla oldschoolowe korzenie tego tytułu. Mimo możliwości Xboxa 360 grafika przeszła tylko lekki lifting poprzez wyświetlanie jej w standardzie HD (720p lub 1080i). Mamy także możliwość ustawienia grafiki, znanej z 1982 roku. Dźwięki nie przeszły żadnych przełomowych zmian i brzmią podobnie jak w oryginale.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Robotron 2084

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Robotron 2084 Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live