Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCX360
Okładka Geometry Wars: Retro Evolved (PC)
OkładkaGeometry Wars: Retro Evolved (PC)

Geometry Wars: Retro Evolved

Nieskomplikowana strzelanina, stworzona przez studio Bizarre Creations. Co ciekawe, niegdyś była ona dostępna wyłącznie jako dodatek do gry Project Gotham Racing 3. Jej popularność sprawiła jednak, że można ją nabyć jako oddzielną pozycję.

Zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Geometry Wars: Retro Evolved Premiera

22lis2005

X360

8mar2007

PC

Gry podobne do Geometry Wars: Retro Evolved

Plants vs Zombies

Defense Grid: The Awakening

Kingdom Rush

Omawiana pozycja to nieskomplikowana strzelanina, stworzona przez studio Bizarre Creations. Co ciekawe, niegdyś była ona dostępna wyłącznie jako dodatek do gry Project Gotham Racing 3. Jej popularność sprawiła jednak, że można ją nabyć jako oddzielną pozycję, znajdującą się wśród innych tytułów zebranych w Xbox Live Arcade, bądź jako samodzielny produkt na komputery PC wyposażone w system Windows Vista.

Zasady są bardzo proste. Zabawę rozpoczynamy z trzema życiami i przejmujemy dowodzenie nad małym statkiem kosmicznym, który ląduje w samym środku wielkiej bitwy. Podczas gdy lewą gałką pada sterujemy naszym gwiezdnym okrętem, prawą celujemy i strzelamy. Z czasem zdobywamy nowe rodzaje broni i dodatkowe życia. W grze dostępnych jest kilka rodzajów wrogów - jak można się domyślić, przypominają oni wyglądem figury geometryczne. I to właściwie wszystko - nieskomplikowane rozrywka jest jednak w stanie wciągnąć na wiele godzin.

Mimo, że graficznie gra nie prezentuje takiego poziomu jak najnowsze tytuły z tego gatunku, twórcom udało się zastosować kilka zabiegów, które sprawiają, że Geometry Wars: Retro Evolved nie sprawia wrażenia gry sprzed dwudziestu lat. Głównie chodzi tu o przepiękne efekty świetlne i różnego rodzaju wybuchy – gra jest nie tylko bardzo kolorowa, ale ciągłe eksplozje sprawiają, że gracz może odnieść wrażenie, iż cały czas coś się dzieje.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Geometry Wars: Retro Evolved: Odpowiednia dla każdego wieku.

Geometry Wars: Retro Evolved Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • 128 MB akcelerator 3D (DirectX 9.0c)
  • 150 MB HDD
  • Windows Vista
X360
PC