Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCX360
Okładka Geometry Wars: Retro Evolved (PC)

Geometry Wars: Retro Evolved

Nieskomplikowana strzelanina, stworzona przez studio Bizarre Creations. Co ciekawe, niegdyś była ona dostępna wyłącznie jako dodatek do gry Project Gotham Racing 3. Jej popularność sprawiła jednak, że można ją nabyć jako oddzielną pozycję.

Zręcznościowe

Okładka Geometry Wars: Retro Evolved (PC)

data premiery gry:

22lis2005

X360

8mar2007

PC

Omawiana pozycja to nieskomplikowana strzelanina, stworzona przez studio Bizarre Creations. Co ciekawe, niegdyś była ona dostępna wyłącznie jako dodatek do gry Project Gotham Racing 3. Jej popularność sprawiła jednak, że można ją nabyć jako oddzielną pozycję, znajdującą się wśród innych tytułów zebranych w Xbox Live Arcade, bądź jako samodzielny produkt na komputery PC wyposażone w system Windows Vista.

Zasady są bardzo proste. Zabawę rozpoczynamy z trzema życiami i przejmujemy dowodzenie nad małym statkiem kosmicznym, który ląduje w samym środku wielkiej bitwy. Podczas gdy lewą gałką pada sterujemy naszym gwiezdnym okrętem, prawą celujemy i strzelamy. Z czasem zdobywamy nowe rodzaje broni i dodatkowe życia. W grze dostępnych jest kilka rodzajów wrogów - jak można się domyślić, przypominają oni wyglądem figury geometryczne. I to właściwie wszystko - nieskomplikowane rozrywka jest jednak w stanie wciągnąć na wiele godzin.

Mimo, że graficznie gra nie prezentuje takiego poziomu jak najnowsze tytuły z tego gatunku, twórcom udało się zastosować kilka zabiegów, które sprawiają, że Geometry Wars: Retro Evolved nie sprawia wrażenia gry sprzed dwudziestu lat. Głównie chodzi tu o przepiękne efekty świetlne i różnego rodzaju wybuchy – gra jest nie tylko bardzo kolorowa, ale ciągłe eksplozje sprawiają, że gracz może odnieść wrażenie, iż cały czas coś się dzieje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Gry podobne do Geometry Wars: Retro Evolved

Wymagania wiekowe Geometry Wars: Retro Evolved

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Geometry Wars: Retro Evolved

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • 128 MB akcelerator 3D (DirectX 9.0c)
  • 150 MB HDD
  • Windows Vista
Wieści ze świata (Killzone 3, Bizarre Creations, The Darkness II) 18/02/11

wiadomość18 lutego 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o powrocie Mike’a Pattona w The Darkness II, becie i premierze MMO Forsaken World, nadciągających zmianach w trybie sieciowym Killzone 3, popularnośći Need for Speed World, a także pożegnaniu Bizarre Creations ze swymi fanami. Zapraszamy do lektury.

Twórcy Blur i Project Gotham Racing kończą działalność

wiadomość15 lutego 2011

Z informacji, do których dotarła redakcja serwisu Develop wynika, że studio Bizarre Creations oficjalnie kończy swoją działalność. Do jego zamknięcia dojdzie w najbliższy piątek, 18 lutego.

Smutny koniec twórców serii Project Gotham Racing
Smutny koniec twórców serii Project Gotham Racing

wiadomość20 stycznia 2011

Firma Activision zamierza zamknąć studio Bizarre Creations, które znamy z dużych (Blur, James Bond) i małych produkcji (Geometry Wars). Losy dewelopera ważyły się od listopada 2010 roku, kiedy okazało się, że wspomniane projekty nie przyniosły zadowalających rezultatów finansowych.

Geometry Wars z użyciem Natala?
Geometry Wars z użyciem Natala?

wiadomość27 grudnia 2009

W sieci pojawił się film (YouTube) prezentujący osobę grającą w Geometry Wars: Retro Evolved rzekomo za pośrednictwem technologii Natal, którą Microsoft zamierza wprowadzić na rynek podobno pod koniec przyszłego roku. Materiał nie przybliża szczegółów prezentacji, ale widać, że osoba kontroluje poczynania statku na ekranie wykonując tylko rozmaite gesty i ruchy.

Nominacje do Live Arcade Awards 2008

wiadomość28 lutego 2009

Koncern Microsoft opublikował listę tytułów nominowanych do Xbox Live Arcade Awards 2008. Znalazło się wśród nich kilkanaście propozycji podzielonych na dziewięć kategorii. Niemal wszystkie z nich zostały docenione zarówno przez krytyków, jak i miłośników XBLA.

X360
PC