Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2009, 09:00

autor: Jiker

W co w 2008 roku grali posiadacze konsoli Xbox 360?

2008 rok był dobrym okresem z punktu widzenia posiadaczy konsoli Xbox 360. W przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy uzyskali oni możliwość przetestowania wielu interesujących hitów. Które z nich, i z gier wydanych w poprzednich latach, przyciągnęły ich do siebie na najdłuższy okres czasu? Odpowiedzi na to pytanie udziela zwyczajowo Larry Hryb, znany wszystkim pod pseudonimem Major Nelson.

2008 rok był dobrym okresem z punktu widzenia posiadaczy konsoli Xbox 360. W przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy uzyskali oni możliwość przetestowania wielu ciekawych hitów. Które z nich, i z gier wydanych w poprzednich latach, spotkały się z największym zainteresowaniem? Odpowiedzi na to pytanie udziela zwyczajowo Larry Hryb, znany wszystkim pod pseudonimem Major Nelson.

W co w 2008 roku grali posiadacze konsoli Xbox 360? - ilustracja #1

Halo 3

Pierwsze zaprezentowane przez niego zestawienie ukazuje nam najczęściej uruchamiane tytuły na 360-tkę (również te, które powstały z myślą o Xbox Live Arcade, a także wersje demonstracyjne). Wynika z niego, że w całym 2008 roku największym powodzeniem cieszyła się trzecia część przygód Master Chiefa. Halo 3 wyprzedziło pod tym względem czwartą odsłonę Call of Duty (w osiągnięciu tak wysokiego rezultatu pomógł grze rewelacyjny multiplayer), a także Grand Theft Auto IV. Dopiero na czwartej pozycji uplasował się Gears of War 2, który jednak nie miał zbyt wiele czasu na poprawienie swojego rezultatu. Wszak do premiery doszło niedawno (7 listopada ubiegłego roku). Tuż za GoW2 uplasowała się pierwsza część historii Marcusa. Notowanie zamyka na dwudziestej pozycji demonstracja Too Human, produkcji, która okazała się być jednym z największych rozczarowań ubiegłego roku.

W co w 2008 roku grali posiadacze konsoli Xbox 360? - ilustracja #2

Castle Crashers

Przejdźmy zatem do opisu sytuacji jaka zapanowała wśród tytułów wydanych drogą cyfrową, a więc za sprawą serwisu Xbox Live Arcade. W tym przypadku bezsprzecznie najpopularniejszym tytułem okazała się być chodzona, niesamowicie zakręcona bijatyka o nazwie Castle Crashers. Pozostawiła ona w tyle takie pozycje, jak Geometry Wars: Retro Evolved 2, Braid, czy też Super Street Fighter II Turbo HD Remix, która zajęła dopiero szóste miejsce. Cieszy ponadto obecność na liście Soul Calibur oraz Portal: Still Live – zdobyły one odpowiednio 11 i 12 pozycję. Listę zamyka Ultimate Mortal Kombat 3.

Ostatni akapit poświęcimy starym tytułom, znanym z pierwszego Xboxa. Okazuje się, że w dobie produkcji nowej generacji posiadacze 360-tek lubią od czasu do czasu uruchomić również coś starszego. Najczęściej decydują się na wrzucenie do napędu płyty z Halo 2. Niemal równie często robią to z Fable, a także Star Wars: Battlefront 2. Nie zapominają ponadto o takich tytułach, jak Counter-Strike, czy też Doom 3.

Pełne zestawienia możecie znaleźć na stronach bloga Majora Nelsona.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.