Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2009, 09:46

autor: vampire

Premiera Crayon Physics Deluxe już w środę

W ostatnim wpisie zamieszczonym na blogu fińskiego developera, Petri Purho, możemy przeczytać, że 7 stycznia, czyli w najbliższą środę odbędzie się w końcu premiera jego nietypowej gry logicznej - Crayon Physics Deluxe. Naszym zadaniem jest tutaj złapanie gwiazdek umieszczonych na dwuwymiarowych planszach przypominających kartkę papieru.

W ostatnim wpisie zamieszczonym na blogu fińskiego developera, Petri Purho, możemy przeczytać, że 7 stycznia, czyli w najbliższą środę odbędzie się w końcu premiera jego nietypowej gry logicznej - Crayon Physics Deluxe. Naszym zadaniem jest tutaj złapanie gwiazdek umieszczonych na dwuwymiarowych planszach przypominających kartkę papieru. W tym celu przy pomocy myszy lub tabletu rysujemy różne obiekty mające wprawić w ruch czerwoną kulkę i utworzyć dla niej bezpieczną drogę do celu - przy tym wszystkie elementy planszy oraz oczywiście nasze twory podlegają realistycznym prawom fizyki. Jak to wygląda w praktyce możecie przekonać się oglądając filmik zamieszczony na oficjalnej stronie gry. Za pośrednictwem tej witryny można również składać przedpremierowe zamówienia na Crayon Physics wyceniony na 19,95 USD (niespełna 60 zł).

Premiera Crayon Physics Deluxe już w środę - ilustracja #1

O tym, że warto zainteresować się programem może świadczyć chociażby fakt, że w ubiegłym roku zdobył on główną nagrodę imienia Seumasa McNally’ego podczas Independent Games Festival (festiwalu gier niezależnych). Dodajmy jeszcze, że od 1 stycznia dostępna jest również oficjalna wersja gry stworzona przez studio Hudson z myślą o iPhonach. W dodatku można nabyć ją za znacznie niższą cenę - 4,99 USD, czyli około 15 zł.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Crayon Physics Deluxe

Crayon Physics Deluxe