Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 26 stycznia 2009

Dobra sprzedaż Mortal Kombat vs DC Universe i kolejna gra z serii
Dobra sprzedaż Mortal Kombat vs DC Universe i kolejna gra z serii

Hed, 26 stycznia 2009, 18:46

Firma Midway poinformowała o bardzo dobrej sprzedaży jednej ze swoich ostatnich propozycji. Bijatyka Mortal Kombat vs DC Universe znalazła więc 1,8 miliona nabywców na całym świecie i być może już wkrótce przekroczy kolejną barierę (2 miliony). Produkcja została wydana na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Twórcy zapowiedzieli również, że trwają pracę nad kolejną odsłoną serii Mortal Kombat.

Parlament Europejski popiera system klasyfikacji gier PEGI
Parlament Europejski popiera system klasyfikacji gier PEGI

Hed, 26 stycznia 2009, 15:39

Organizacja ELSPA, zrzeszająca brytyjskich wydawców, poinformowała o tym, że Parlament Europejski wyraził bardzo silne poparcie dla systemu klasyfikacji gier znanego jako PEGI. Już wcześniej wspominaliśmy o pozytywnej ocenie tego działającego praktycznie w całej Europie rozwiązania, którą wystosowali przedstawicieli wspomnianego Parlamentu. Czy to początek wielkiej przyjaźni?

Kolejne Simsy prawdopodobnie opóźnione
Kolejne Simsy prawdopodobnie opóźnione

Hed, 26 stycznia 2009, 14:23

Fani jednej z najlepiej sprzedających się serii, czyli The Sims, na kolejną, trzecią już odsłonę gry będą musieli poczekać najprawdopodobniej nieco dłużej. Tytuł był zapowiadany już na przyszły miesiąc, jednak jak podali przedstawiciele Electronic Arts, obecnie szacowana jest najlepsza data premiery dla tej produkcji. Nie wiemy czy oznacza to opóźnienia, jednak należy brać taką opcję pod uwagę.

EMPiK - Top Lista - tydzień 4 (26/01/09)

Przemysław Zamęcki, 26 stycznia 2009, 13:24

Zapraszamy do kolejnego notowania najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiK. Na liście znajdują się tytuły wydane na komputery osobiste oraz konsole PS2, PS3 i Xbox 360. Dane pochodzą z okresu pomiędzy 19 a 25 stycznia 2009 roku i zostały zebrane w 133 salonach sieci.

Demigod także w wersji kolekcjonerskiej. Wymagania sprzętowe
Demigod także w wersji kolekcjonerskiej. Wymagania sprzętowe

vampire, 26 stycznia 2009, 13:20

Sklepy internetowe mogą dostarczyć nam czasem wielu ciekawych choć niestety często również nieprawdziwych informacji, zanim jeszcze te zostaną oficjalnie ujawnione. Tym razem padło na nietypową hybrydę RTSa i RPGa - Demigod. Jak możemy zobaczyć na oficjalnych witrynach amerykańskiego Amazonu i GameStopu, oferta sprzedawców wzbogaciła się o kolekcjonerską edycję tej produkcji.

Resident Evil 5 na PC pod koniec 2009 roku?!
Resident Evil 5 na PC pod koniec 2009 roku?!

Maciej Śliwiński, 26 stycznia 2009, 12:43

Plotki o wydaniu Resident Evil 5 na PC wydają się być prawdą. W ekskluzywnym materiale niemieckie czasopismo komputowe Games Aktuell podaje, że gra zapowiedziana na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, ukaże się również w wersji na pecety w czwartym kwartale 2009 roku.

Project Toad - tajemniczy projekt od twórców serii RACE
Project Toad - tajemniczy projekt od twórców serii RACE

fsm, 26 stycznia 2009, 11:50

Wspomniany w tytule „projekt ropucha” powinien dużo mówić miłośnikom realistycznych gier wyścigowych. Taki kryptonim nadało studio SimBin kolejnemu swojemu dziełu, na które czekają wszyscy pecetowi wyścigowcy.

THQ planuje kontynuację de Blob
THQ planuje kontynuację de Blob

Jiker, 26 stycznia 2009, 11:00

Bardzo dobra sprzedaż de Blob – konwersji pecetowej, niezależnej produkcji nagrodzonej na Festiwalu Gier Niezależnych 2007 – niezwykle ucieszyła THQ, wydawcę dzieła studia Blue Tongue. Okazuje się, że grudniowe wyniki w samych tylko Stanach Zjednoczonych były na tyle dobre, że firma poważnie rozważa możliwość wydania kontynuacji przygód kuli farby.

Darmowe MULTIGRY na ferie - Hockey Manager
Darmowe MULTIGRY na ferie - Hockey Manager

fsm, 26 stycznia 2009, 11:00

Zgodnie z obietnicą daną Wam w piątek – od dzisiaj zaczynamy przedstawiać najlepsze naszym zdaniem gry dostępne w GOLowym dziale MultiGRY. Na pierwszy ogień idzie Hockey Manager.

Guitar Hero World Tour wygrywa z Rock Band 2
Guitar Hero World Tour wygrywa z Rock Band 2

fsm, 26 stycznia 2009, 10:43

Jeśli od razu napiszemy, że chodzi o sprzedaż gier, tytuł newsa staje się jasny i klarowny. Dzięki statystykom udostępnionym przez firmę NDP dowiedzieliśmy się, kto w USA jest górą w pojedynku Guitar Hero kontra Rock Band.

Nadchodzi następca Hydro Thunder
Nadchodzi następca Hydro Thunder

fsm, 26 stycznia 2009, 10:00

Jeśli chodzi o automaty z grami, nasz kraj pozostaje wciąż w beztroskich czasach początku lat 90-tych. Tym niemniej miło jest poczytać o nowych produktach tego typu, nawet jeśli obejrzeć je można tylko w Internecie.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (26 stycznia 2009)

Jiker, 26 stycznia 2009, 10:00

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: upadek The Designers Republic, City Interactive rozpoczyna współprace z Nintendo, twórca Braid o przyszłości, konkurs Gears of War 2 i inne. Zapraszamy do lektury.

Kupujemy więcej gier video niż filmów DVD i Blu-ray

Jiker, 26 stycznia 2009, 09:59

Nieustanny rozwój światowego rynku gier video jest coraz bardziej dostrzegalny. Nie przeszkadza mu w tym nawet recesja, dotykająca wszystkie gałęzie światowego przemysłu. Tym razem świadczą o tym dane przedstawione przez grupę badawczą Media Control GfK International. Wynika z nich, że pod naporem produkcji na konsole padł w ostatnim czasie bastion filmów DVD i Blu-ray.

E-Sport - podsumowanie tygodnia (20 - 26 stycznia)
E-Sport - podsumowanie tygodnia (20 - 26 stycznia)

Maciej Śliwiński, 26 stycznia 2009, 09:01

Jak co roku w styczniu, w esportowym świecie trwa transferowa zawierucha. Zmieniają wszyscy i wszędzie, ale do najciekawszych transferów dochodzi jak zwykle na scenie Counter Strike 1.6. W ubiegłym tygodniu pierwszy raz od 2 lat swój skład zmieniła drużyna fnatic, zaliczana do ścisłej czołówki światowej.

Premiery gier w Polsce (19-25 stycznia)
Premiery gier w Polsce (19-25 stycznia)

Vercetti, 26 stycznia 2009, 07:18

Całkowicie polska edycja Age of Conan, debiutanckie przygody… Misia Uszatka i sequel udanego Skate’a - to główne propozycje, jakimi uraczyli nas w ubiegłym tygodniu rodzimi dystrybutorzy gier. Łącznie na naszym rynku ukazało się pięć nowości, a plany wydawnicze firm z krajowego podwórka wzbogaciły się o cztery nadchodzące tytuły.