Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2009, 10:43

Guitar Hero World Tour wygrywa z Rock Band 2

Jeśli od razu napiszemy, że chodzi o sprzedaż gier, tytuł newsa staje się jasny i klarowny. Dzięki statystykom udostępnionym przez firmę NDP dowiedzieliśmy się, kto w USA jest górą w pojedynku Guitar Hero kontra Rock Band.

Jeśli od razu napiszemy, że chodzi o sprzedaż gier, tytuł newsa staje się jasny i klarowny. Dzięki statystykom udostępnionym przez firmę NPD dowiedzieliśmy się, kto w USA jest górą w pojedynku Guitar Hero kontra Rock Band.

W minionym roku, w Stanach Zjednoczonych sprzedało się 3,4 miliona kopii Guitar Hero World Tour, podczas gdy druga część Rock Band uzyskała wynik 1,7 miliona. Jeśli przyjrzymy się detalom, widać dlaczego Activision wygrało z Electronic Arts. Guitar Hero, mimo nieco późniejszego debiutu, pojawił się od razu na wszystkich czterech platformach, podczas gdy jego konkurent, owszem zadebiutował wcześniej, ale poszczególne wersje pojawiały się na przestrzeni 3 miesięcy (np. PS2 i Wii, najpopularniejsze konsole w USA, tuż przed Gwiazdką, co nie dało im zbyt wiele czasu na podbicie list sprzedaży). Prócz tego seria Guitar Hero jest ogólnie rzecz biorąc lepiej znana i World Tour, jako pierwsza część gry pozwalająca dodatkowo bębnić i śpiewać, stawała się niejako naturalnym wyborem dla fanów tego typu zabawy. Wynik pojedynku – 2 do 1 dla „herosa gitary” - zatem opisywane w grudniu proporcje sprzedaży się utrzymały. Należy tu dodać, że statystyka owa dotyczy tylko i wyłącznie gier, które zeszły z półek ulicznych sklepów. Wyniki NPD nie uwzględniają sprzedaży online, czyli chociażby z takich sklepów jak Amazon.com.

A wy którą grę wolicie? Póki co do wyboru macie w zasadzie tylko zwycięzcę (ocenionego u nas w recenzji wersji xboxowej na 87%), bowiem tak jak nie było oficjalnej premiery RB2 w Polsce, tak jej nadal nie ma. Może kiedyś?

Guitar Hero World Tour wygrywa z Rock Band 2 - ilustracja #1
O-Yeah! Wygrywamyyyyy!