Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 20 stycznia 2009

America's Army 3 oficjalnie zapowiedziana
America's Army 3 oficjalnie zapowiedziana

Hed, 20 stycznia 2009, 19:57

O tym, że kolejna wersja świetnego sieciowego FPS-a znanego jako America’s Army jest w produkcji wiedzieliśmy już od dłuższego czasu. Trzecia część tej popularnej serii została jednak dopiero dziś oficjalnie zapowiedziana. Co nowego w kolejnej odsłonie? Przede wszystkim, gra wzbogaci się o niezwykle popularny Unreal Engine 3.0, czyli silnik graficzny stworzony przez firmę Epic.

Poradnik: Rise of the Argonauts

Redakcja GRYOnline.pl, 20 stycznia 2009, 18:56

„Serdecznie witam w poradniku do gry Rise of the Argonauts, nietypowego erpega akcji, w którym główny nacisk położono na konwersację z napotkanymi postaciami w iście przygodówkowym stylu.”

„Groźny żołnierz” w Soldier of Fortune, czyli pewien dziennik przestrzega
„Groźny żołnierz” w Soldier of Fortune, czyli pewien dziennik przestrzega

fsm, 20 stycznia 2009, 16:55

Tak, jak kiedyś telewizja była wynalazkiem szatana i sprowadzała dobrą młodzież na złą drogę, tak teraz podobnie jest z grami komputerowymi. Jednak nie jestem pewien, czy wszyscy zdają sobie sprawę z poziomu zagrożenia?

Królewska 57 - odc. 34 - Pasjonatki
Królewska 57 - odc. 34 - Pasjonatki

Antoni Łuchniak & Vercetti, 20 stycznia 2009, 15:00

Płci pięknej nie wystarcza już układanie windowsowego pasjansa. Twórcy gier wreszcie to dostrzegli i zaserwowali paniom inną, bardziej emocjonującą karciankę.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (11 - 17 stycznia)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (11 - 17 stycznia)

Przemysław Zamęcki, 20 stycznia 2009, 14:40

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym notowaniem najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii według organizacji Charttrack. Obejmuje ono okres między 11 a 17 stycznia.

GTA: Chinatown Wars już niemal gotowe

Maciej Śliwiński, 20 stycznia 2009, 12:51

Rockstar Games niemalże zakończył prace nad GTA: Chinatown Wars, grą przygotowaną specjalnie dla przenośnej konsoli Nintendo DS. Taką informację podał serwis Edge.

Triumfalny pochód Second Life
Triumfalny pochód Second Life

fsm, 20 stycznia 2009, 12:36

Wirtualny odpowiednik prawdziwego życia (jeśli można o czymś takim mówić) autorstwa Linden Labs – Second Life – odnosi coraz większe sukcesy. Twórcy postanowili pochwalić się atrakcyjnymi statystykami.

Już w lutym będziemy mogli zbierać kwiatki - premiera Flower
Już w lutym będziemy mogli zbierać kwiatki - premiera Flower

Hed, 20 stycznia 2009, 12:32

Firma Sony poinformowała, że najnowsza produkcja oryginalnego studia thatgamecompany, czyli Flower, pojawi się już 12 lutego tego roku w Ameryce, ekskluzywnie w PlayStation Store (nie wiemy jeszcze w jakiej cenie). Europejscy użytkownicy PlayStation 3 otrzymają dostęp do gry tydzień później. O czym jest Flower? Jak sam tytuł wskazuje - o kwiatkach.

EMPiK - Top Lista - tydzień 3 (20/01/09)

Przemysław Zamęcki, 20 stycznia 2009, 11:54

Zapraszamy do kolejnego notowania najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiK. Na liście znajdują się tytuły wydane na komputery osobiste oraz konsole PS2, PS3 i Xbox 360. Dane pochodzą z okresu pomiędzy 12 a 18 stycznia 2009 roku i zostały zebrane w 132 salonach sieci.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (20 stycznia 2009)

Jiker, 20 stycznia 2009, 11:30

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: zwolnienia w EA Mythic i AMD, nowe sterowniki do kart GeForce, zapowiedziano Metal Drift, Behemoth pracuje nad kolejną grą, Football Superstars z 250 tysiącami użytkowników i inne. Zapraszamy do lektury.

Motor City Online wraca, ale póki co tylko w Chinach
Motor City Online wraca, ale póki co tylko w Chinach

fsm, 20 stycznia 2009, 10:46

Motor City Online faktycznie powraca z odmętów komputerowej historii, niestety, zgodnie z nową polityką EA, tylko na rynek azjatycki. Jeśli wszyscy komputerowi ścigani właśnie wydali jęk zawodu, niech czytają dalej.

The Wheelman: premiera przesunięta, demo zapowiedziane
The Wheelman: premiera przesunięta, demo zapowiedziane

Hed, 20 stycznia 2009, 10:36

Premiera The Wheelman, czyli nowej wirtualnej roli znanego aktora Vina Diesela, została przesunięta przez wydawcę. Gra pojawi się dopiero w okolicach 20 marca, a wiec miesiąc później niż planowano poprzednio. Ponadto, pojawiły się również informacje o wersji demonstracyjnej dla użytkowników konsol (Xbox 360 i PlayStation 3), jednak nie wiemy jeszcze kiedy miałaby ona być dostępna.

Najlepiej sprzedające się gry w USA na PC (4 - 10 stycznia 2009)
Najlepiej sprzedające się gry w USA na PC (4 - 10 stycznia 2009)

Przemysław Zamęcki, 20 stycznia 2009, 10:20

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym zestawieniem dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na komputery osobiste w Stanach Zjednoczonych w okresie od 4 do 10 stycznia 2009. Zostało ono przygotowane przez amerykańską organizację NPD zajmującą się badaniem i analizą amerykańskiego rynku branży elektronicznej.

PSP otrzyma grę opartą na filmie Dragonball: Evolution
PSP otrzyma grę opartą na filmie Dragonball: Evolution

Jiker, 20 stycznia 2009, 09:45

„Jestem w szoku”, „twórcy powinni się leczyć” – to tylko dwie spośród naprawdę wielu negatywnych wypowiedzi, opisujących to, co producenci uczynili w przypadku Dragonball: Evolution, hollywoodzkiej ekranizacji popularnej mangi i anime. Wypuszczony w zeszłym roku zwiastun nie pozostawił żadnych wątpliwości co do jakości obrazu. Czy gra powstająca w oparciu o obraz Jamesa Wonga będzie lepsza?

Nowa klasa postaci w Warhamer Online?

Maciej Śliwiński, 20 stycznia 2009, 09:43

W sieci pojawiły się kolejne informacje dotyczące zmian i nowości, które może wprowadzić kolejny patch do Warhammer Online: Age of Reckoning. Gracze prawdopodobnie otrzymają nową klasę postaci, możliwość edycji wyglądu, oraz nowy system przejmowania terenu - Zone Domination.

Dawn of War II otrzyma dodatkowe mapy na starcie
Dawn of War II otrzyma dodatkowe mapy na starcie

Hed, 20 stycznia 2009, 09:37

Przedstawiciel firmy Relic podał w niedawnym wywiadzie, że gra Dawn of War II zostanie uaktualniona już w dniu premiery. Do 5 map przeznaczonych dla trybu rozgrywki sieciowej dołączą więc dwie dodatkowe. Ponadto, autorzy potwierdzają liczne pomniejsze dodatki i nową zawartość DLC – zarówno za darmo, ale i w zamian za drobną opłatę. Czy koncepcja mikro-transakcji przyjmie się w tym gatunku?

Imponująca modyfikacja do Max Payne 2
Imponująca modyfikacja do Max Payne 2

Jiker, 20 stycznia 2009, 08:20

Obie pecetowe odsłony cyklu Max Payne zasłynęły nie tylko z powodu, że były bardzo dobrymi produkcjami, ale również z racji tego, że umożliwiały uzdolnionym osobom dokonywanie sporych modyfikacji w kodzie gry. Wraz ze świetną mechaniką rozgrywki stwarzało to ogromne pole do popisu. Kolejnym z takowych przykładów jest Mona: The Assassin, nieoficjalne rozszerzenie do Max Payne 2.