Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release "Ubisoft Polska Press Release" 20 stycznia 2009, 19:47

Ubisoft właścicielem Southlogic Studios

Ubisoft poinformował dziś o pozyskaniu Southlogic Studios® – znanego brazylijskiego studia developerskiego, które najdłużej cieszyło się statusem niezależnego.

(Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji GRY-OnLine.)

Ubisoft poinformował dziś o pozyskaniu Southlogic Studios® – znanego brazylijskiego studia developerskiego, które najdłużej cieszyło się statusem niezależnego.

Studio założono w 1996 roku w Porto Alegre. Skupiony w nim team około 20 developerów pracował nad tytułami na PC, konsole przenośne i domowe, a także realizował zlecenia z zakresu transferu i dostosowania aplikacji do różnych platform. Studio pracowało dla wielu europejskich, japońskich i amerykańskich wydawców, a wśród jego ostatnich realizacji znajduje się - stworzony dla Ubisoft - Imagine®: Wedding Designer na Nintendo DS™.

Jako najbardziej doświadczone brazylijskie studio developerskie, Southlogic dowiódł swojej umiejętności w adaptowaniu się do nowych technologii i gatunków na różnorodnych platformach - oświadczyła Christine Burgess-Quémard, dyrektor wykonawczy Ubisoft. Ten zakup to dowód naszego zaangażowania w przyciąganie nowych talentów z Ameryki Południowej, a w szczególności z Brazylii, gdzie planujemy dalszy nabór fachowców – dodała Christine Burgess-Quémard.

Studio zostanie włączone w struktury Ubisoft Sao Paulo, a management Southlogic będzie raportował bezpośrednio do Bertranda Chaverota, dyrektora zarządzającego brazylijskim oddziałem Ubisoftu. Southlogic nadal będzie stacjonował w Porto Alegre, pełniąc funkcję satelity w stosunku do głównej siedziby w Sao Paulo.

Jesteśmy zachwyceni współpracą z Ubisoft przy serii Imagine - powiedział założyciel firmy Southlogic, Christian Lykawka. Cały zespół Southlogic jest podekscytowany na myśl o dalszym rozwoju w ramach Ubisoft Sao Paulo, bo to pozwoli nam dotrzeć z pomysłami do graczy na całym świecie – zaznaczył Lykawka.