Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 22 stycznia 2009

Nintendo liczy zyski, Sony liczy straty, Microsoft zapowiada zwolnienia

Hed, 22 stycznia 2009, 21:57

O sukcesie firmy Nintendo wspominać nie trzeba – korporacja zdominowała rynek znajdując zupełnie nowych odbiorców, którzy jeszcze jakiś czas temu nie myśleli w ogóle o kupnie konsoli. Tymczasem, kryzys finansowy na światowych rynkach zmusił dwóch pozostałych graczy pierwszej ligi, czyli Microsoft i Sony, do szukania oszczędności. Sytuacja obu potentatów jest jednak diametralnie różna.

Nowa zawartość DLC do Tomb Raider: Underworld pojawi się 10 lutego

Hed, 22 stycznia 2009, 19:58

Już kilka dni temu informowaliśmy o możliwych datach premiery i szczegółach planowanych dodatków DLC do wydanych w listopadzie ubiegłego roku najnowszych przygód Lary Croft. Posiadacze Tomb Raider: Underworld na Xboksa 360 będą mogli nabyć pierwszy z nich, zatytułowany Beneath the Ashes, już 10 lutego tego roku. Drugie z zapowiadanych rozszerzeń pojawi się najprawdopodobniej miesiąc później.

AMD i nVidia chcą wykorzystac GPU do obliczeń związanych z AI

vampire, 22 stycznia 2009, 16:50

W brytyjskim magazynie Custom PC pojawił się artykuł dotyczący planów wykorzystania GPU do obliczeń odpowiedzialnych za AI w grach - skróconą wersję tekstu można znaleźć na oficjalnej stronie pisma. Jak wiemy zarówno nVidia jak i AMD zademonstrowały już swoje rozwiązania pozwalające na wykorzystanie procesora graficznego do obliczeń niezwiązanych z renderowaniem grafiki.

Sprzedaż hitów Sony (i nie tylko) w USA
Sprzedaż hitów Sony (i nie tylko) w USA

fsm, 22 stycznia 2009, 14:59

Firma NPD ujawniła w jakich ilościach sprzedały się w Stanach Zjednoczonych największe hity na konsolę PS3. Co ciekawe – podane są liczby dotyczące sprzedaży absolutnie wszystkich kopii od dnia debiutu danej gry do końca grudnia 2008.

Kolejne edycje Spore w drodze
Kolejne edycje Spore w drodze

vampire, 22 stycznia 2009, 13:50

Wygląda na to, że Spore pomału staje się coraz większą konkurencją dla serii The Sims pod względem liczby dodatków i kolejnych edycji. Jak wiemy już 31 marca fani pecetowej wersji gry doczekają się premiery drugiego rozszerzenia zatytułowanego Galactic Adventures, tymczasem studio Maxis nie zamierza wcale osiąść na laurach i już zapowiedziało kolejne gry ze Spore w tytule.

Film Lost Planet za 200 milionów dolarów
Film Lost Planet za 200 milionów dolarów

fsm, 22 stycznia 2009, 13:05

Jest szansa, że nadchodzący film na podstawie Lost Planet będzie pierwszym naprawdę dobrym kinowym obrazem zrobionym z gry. Skąd tak śmiałe przypuszczenia? Nazwiska ludzi odpowiedzialnych za ten projekt i planowany budżet nastrajają optymistycznie.

Złoto dla Killzone 2!
Złoto dla Killzone 2!

Maciej Śliwiński, 22 stycznia 2009, 12:44

Sequel jednej z najlepszych gier na PlayStation 2, Killzone, jest już w wersji gold. Premiera gry przewidziana jest na 27 lutego w Stanach Zjednoczonych, a 25 lutego na terenie Starego Kontynentu.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (22 stycznia 2009)

Jiker, 22 stycznia 2009, 12:06

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: restrukturyzacja w Sony, łatka do Gears of War 2, The Maw w ofercie Xbox Live Arcade, prezentacja God of War III 10 lutego, odliczanie na stronie Final Fantasy XIII i inne. Zapraszamy do lektury.

Już niebawem kolejny etap beta-testów Battlefield Heroes
Już niebawem kolejny etap beta-testów Battlefield Heroes

Jiker, 22 stycznia 2009, 11:52

Już niebawem, po trzymiesięcznej przerwie przeznaczonej na wyszukiwanie błędów i wdrożenie poprawek, ponownie ruszą beta-testy gry Battlefield Heroes. Jest ona darmową, sieciową strzelaniną autorstwa studia EA DICE.

Nowe informacje na temat Fight Night Round 4
Nowe informacje na temat Fight Night Round 4

vampire, 22 stycznia 2009, 11:33

Jeden z użytkowników forum FightNightNation zebrał i opublikował wszystkie informacje jakie do tej pory pojawiły się na temat czwartej części serii Fight Night. Znalazły się tam również dane pochodzące z najnowszego numeru GameInformera oraz bezpośrednio z ust twórców.

Skate 2 debiutuje na rynku
Skate 2 debiutuje na rynku

Jiker, 22 stycznia 2009, 10:59

Skate 2, oczekiwana przez wszystkich fanów deskorolki kontynuacja błyskotliwego Skate, zadebiutowała na światowym rynku. Produkcja umożliwiająca nam swobodny street po ulicach miasta New San Vanelona ukazała się wczoraj w Stanach Zjednoczonych, a już dzisiaj i jutro trafi do sklepów w Australii oraz Europie.

Zima, która nie nadeszła – stracony horror na Wii
Zima, która nie nadeszła – stracony horror na Wii

fsm, 22 stycznia 2009, 10:40

Raz na jakiś czas przychodzi nam dowiadywać się o naprawdę świetnych grach, które nigdy nie ujrzały światła dziennego. Przed wami historia właśnie takiej gry. Dlaczego survival horror Winter nie mógł podbić konsoli Nintendo Wii?

Duke Nukem Forever na sklepowych półkach w 2009 roku?!

Maciej Śliwiński, 22 stycznia 2009, 10:23

Duke Nukem Forever na sklepowych półkach w 2009 roku? Brzmi jak żart, kiepski żart, ale mimo wszystko jest na to cień szansy. Po wypowiedzi jednego z producentów gry na forach 3D Realms wybuchła zażarta dyskusja na temat premiery oczekiwanego od 12 lat tytułu.

Mario, Sonic i zimowe igrzyska
Mario, Sonic i zimowe igrzyska

Jiker, 22 stycznia 2009, 09:31

Wydane w listopadzie 2007 roku Mario & Sonic at the Olympic Games okazało się jedną z najbardziej dochodowych inicjatyw koncernu Sega. Gra wyprodukowana z myślą o konsolach Nintendo Wii i DS sprzedała się do tej pory w liczbie ponad 10 milionów egzemplarzy (według danych VGChartz.com). Ten niebywały sukces dobrze byłoby podtrzymać. Najlepiej zimowym wydaniem zmagań olimpijskich.

Premiera Age of Conan 2009
Premiera Age of Conan 2009

Maciej Śliwiński, 22 stycznia 2009, 09:09

Dziś ma miejsce premiera długo oczekiwanej, całkowicie polskiej wersji gry MMORGP Age of Conan 2009. W związku z otwarciem polskiego serwera, lokalny dystrybutor gry, CD Projekt, wraz z producentem, firmą Funcom przygotował liczne promocje dla graczy.

World in Conflict: Soviet Assault już w marcu
World in Conflict: Soviet Assault już w marcu

Jiker, 22 stycznia 2009, 08:44

Francuska firma Ubisoft poinformowała, że World in Conflict: Soviet Assault – najnowsze dzieło szwedzkiego studia Massive Entertainment, zakupionego przez Ubi w listopadzie zeszłego roku – ukaże się na światowym rynku w marcu 2009 roku. Obawy co do anulowania produkcji okazały się zatem bezpodstawne.