Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2009, 12:06

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (22 stycznia 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: restrukturyzacja w Sony, łatka do Gears of War 2, The Maw w ofercie Xbox Live Arcade, prezentacja God of War III 10 lutego, odliczanie na stronie Final Fantasy XIII i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: restrukturyzacja w Sony, łatka do Gears of War 2, The Maw w ofercie Xbox Live Arcade, prezentacja God of War III 10 lutego, odliczanie na stronie Final Fantasy XIII i inne. Zapraszamy do lektury.

Sony

Istnieje szansa, że jeszcze dzisiaj firma Sony przedstawi szczegóły swojego najnowszego planu restrukturyzacji firmy. Według niepotwierdzonych informacji zakładają one m.in. zwolnienie do marca 2010 roku nawet 16 tysięcy pracowników. Ostatnio firma zmieniła swoje oczekiwania co do wyników finansowych za rok fiskalny kończący się 31 marca bieżącego roku. Estymowane zyski operacyjne oddziału zajmującego się PlayStation zostały obniżone o 30 miliardów jenów, na co złożył się m.in. efekt wahań kursów walut oraz niższa niż zakładano sprzedaż produktów.

Gears of War 2

Pokaźna łatka do Gears of War 2, Title Update 2, o której informowaliśmy Was od dłuższego czasu, została opublikowana. Wpływa ona w szczególności na poprawę funkcjonowania sieciowego trybu rozgrywki, a także dodaje kilka nowych Osiągnięć wartych w sumie 175 punktów MS. Wymagają one jednak posiadania dodatków Flashback Map Pack i Combustible Map Pack. Pełna lista zmian w tym miejscu.

Crazy Circus

Firma dtp entertainment zapowiedziała Crazy Circus na Nintendo DS. Produkcja fińskiego studia Famind umożliwi wcielenie się w cyrkowych aktorów i wzięcie udziału w czternastu konkurencjach. W zabawie będzie mogło uczestniczyć nawet czterech właścicieli NDS-a. Debiut nastąpi w drugim kwartale bieżącego roku.

Tomb Raider: Underworld

23 lutego na brytyjskie półki sklepowe trafi Tomb Raider: Underworld w wersji na PlayStation 2. Stanie się to w trzy miesiące po oficjalnym debiucie next-genowej edycji dzieła Crystal Dynamics (PS3, X360, PC).

Grand Theft Auto IV: Lost and Damned

Rockstar Games udostępniło listę Osiągnięć, jakie będzie można zdobyć w pierwszym dodatku do GTA IVLost and Damned. Znajdziecie ją na łamach serwisu RockstarWatch. Przypominamy, że debiut rozszerzenia nastąpi 17 lutego.

PlayStation 3

Okazuje się, że wydana wczoraj aktualizacja firmware PlayStation 3 skrywa kilka dodatkowych nowości. Wśród nich m.in. tryb Safe Mode, wsparcie dla tematów graficznych zapisanych na dyskach z filmami Blu-ray, dane zapisane na dysku twardym można już kasować z poziomu gry, a także poprawienie stabilności systemu PS3.

The Maw

Do grona produkcji dostępnych z poziomu Xbox Live Arcade dołączyło dzieło studia Twisted Pixel The Maw. Wcielamy się w nim w niejakiego Franka, przedzierającego się przez planetę ufoludków. Gracz musi mu pomóc w powrocie do domu. Gra kosztuje 800 punktów.

Final Fantasy XIII

Za nieco ponad 6 dni ujawnione zostaną nowe, szokujące informacje na temat Final Fantasy XIII. A przynajmniej na to wskazuje zegar odliczający czas na łamach oficjalnej strony dzieła Square Enix. My obstawiamy nową wersję serwisu, a Wy?

God of War III

Już 10 lutego odbędzie się specjalny prasowy pokaz, w trakcie którego zgromadzeni dziennikarze uzyskają możliwość obejrzenia trzeciej odsłony cyklu God of War. Prezentacja zostanie zorganizowana w Los Angeles. Przypominamy, że nowe przygody Kratosa mają się ukazać jeszcze w tym roku.

Metal God

Rob Halford, wokalista zespołu Judas Priest, zarejestrował markę własnej gry. Jest nią Metal God. Wszystko wskazuje na to, że będzie to pozycja rytmiczno-muzyczna wykorzystująca specjalne kontrolery, czyli nic nowego. Czekamy na rozwój wypadków.

Lord of the Rings: Conquest

Electronic Arts ujawniło, że demonstracja Lord of the Rings: Conquest dostępna z poziomu Xbox Live Marketplace i PlayStation Network została ściągnięta już milion razy. Produkcja znajduje się na rynku od tygodnia. Jest dostępna w wersjach na Xbox 360, PlayStation 3, PC i Nintendo DS.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Simon the Sorcerer 5

Mini Ninjas NDS

Mini Ninjas Wii

Mini Ninjas PS3

3 on 3 NHL Arcade

Priston Tale 2: The Second Enigma

Overlord Dark Legend

Venetica

Włatcy Móch: Wrzód na dópie

The Wheelman

Od morza do morza

Coraline

Free Realms

Ojciec chrzestny II

Restaurant Empire 2

Company of Heroes: Tales of Valor

Space Rangers 2: Reboot

Command & Conquer: Red Alert 3

SimAnimals

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Coraline

Battlestations: Pacific

Flower

The Wheelman

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry