Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Simon the Sorcerer: Who'd Even Want Contact? (PC)

Simon the Sorcerer 5: Kto nawiąże kontakt? PC

Simon the Sorcerer: Who'd Even Want Contact? | Simon the Sorcerer 5

Simon the Sorcerer: Who'd Even Want Kontact (Simon the Sorcerer: Kto nawiąże kontakt) to piąta odsłona serii przygodówek typu point'n'click. Grę stworzyła ekipa studia Silver Style.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Simon the Sorcerer: Who'd Even Want Contact? (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26marca2009

16lipca2010

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Klasyczna gra przygodowa. Simon znów zabiera się za czarowanie, w celu ratowania świata – rzecz jasna. Tym razem nie zmaga się jednak ze złowrogim Sordidem, lecz z nie mniej przebrzydłymi, żądnymi ziemskich atrakcji kosmitami.

Simon the Sorcerer: Kto nawiąże kontakt to piąta odsłona przygód nastoletniego czarodzieja imieniem Simon, a zarazem druga, podjęta przez deweloperów z niemieckiego studia Silver Style Entertainment, próba przywrócenia dawnego blasku cenionemu niegdyś cyklowi adventure. Wzorem poprzedniczek, sprzedanych w łącznym nakładzie 700 tys. egzemplarzy, „piątka” także oferuje odbiorcom rozgrywkę w tradycyjnym stylu point & click, mnóstwo fabularnych zwrotów akcji oraz humor stanowiący parodię najrozmaitszych elementów popkultury.

Głównym problemem, z jakim tym razem musi zmierzyć się nasz bohater, jest inwazja kosmitów. Pewnego dnia obcy niespodziewanie nawiedzają Ziemię, a konkretnie baaardzo zaskoczonego ich wizytą Simona. Chwilę potem, w wyniku nieoczekiwanego splotu okoliczności, ten pomysłowy i odważny chłopak, mimo absolutnego braku chęci na kolejne bliskie spotkanie trzeciego stopnia, postanawia złożyć zielonym stworom rewizytę. Simon raz jeszcze czuje się zobligowany, by wziąć na siebie odpowiedzialność za losy świata i Magicznego Królestwa, tym bardziej, że ma w tym osobisty interes...

Towarzysząc mu w jego niecodziennych przygodach, trafiamy na opanowaną przez piratów wyspę oraz odbywamy podróż kosmiczną ich staroświeckim żaglowcem, który bohater z pomocą gracza musi specjalnie przystosować do tego nietypowego celu. Odwiedzamy 24 odmienne lokacje i wykonujemy zadania zlecone przez blisko 20 interaktywnych postaci. Część ze spotkanych osób to zupełnie nowi bohaterowie (m.in. kapitan-transwestyta albo krety na etacie tajnych agentów), inni – jak Swumpling (zwany w polskich odsłonach serii Bagiennym vel Błotniakiem), Wilk czy Czerwony Kapturek – są fanom doskonale znani z wcześniejszych gier. Z każdą z postaci Simon jest zawsze chętny wejść w dyskusję, zaś nam dane jest zdecydować, czy rozmowa ma przebiegać w sposób uprzejmy, czy może czarodziej ma pozwolić sobie na lekką nutkę cynizmu albo całkowitą bezczelność.

Drugim, obok dialogów, istotnym elementem Simon the Sorcerer 5 są zagadki, niektóre rozwiązywalne na kilka sposobów. Przed utknięciem na co trudniejszych łamigłówkach chroni graczy trójstopniowy system wskazówek (identyczny jak w poprzedniej części serii), z którego zapewne chętnie skorzystają początkujący miłośnicy przygodówek. Starzy wyjadacze także mogą podpierać się owym dziennikiem, by sprawdzić, ile misji pozostało im do zaliczenia na danym etapie rozgrywki. Ostatnia z rzeczy, jakie nadają przygodówce Silver Style specyficzny klimat, to oprawa graficzna, złożona z trójwymiarowych modeli postaci i prerenderowanych, ręcznie rysowanych teł, charakterystycznych dla gier tworzonych w klasycznym 2D. Do jej wykreowania wykorzystano silnik z gry Simon the Sorcerer 4.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 115 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Gry podobne do Simon the Sorcerer 5: Kto nawiąże kontakt?

Klasyfikacja PEGI Simon the Sorcerer 5: Kto nawiąże kontakt?

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Simon the Sorcerer 5: Kto nawiąże kontakt?

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.5 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Simon the Sorcerer - powstaje kolejna odsłona kultowej przygodówki
Simon the Sorcerer - powstaje kolejna odsłona kultowej przygodówki

wiadomość17 lipca 2014

Niezależne studio StoryBeasts poinformowało nas, że pracuje nad nową odsłoną serii gier przygodowych Simon the Sorcerer. Tytuł powstaje przy współpracy twórców marki, firmy Adventure Soft i Simona Woodroffa, projektanta oryginału. Jednocześnie chęć pomocy wyraził Chris Barrie, podkładający głos Simonowi w pierwszych odsłonach.

Kalypso Media przejmuje prawa do Demonicon: The Dark Eye
Kalypso Media przejmuje prawa do Demonicon: The Dark Eye

wiadomość23 września 2010

Firma Kalypso Media nie szczędzi w ostatnich miesiącach funduszy na nowe inwestycje. Wydawca właśnie ogłosił, że przejął spory pakiet marek należących do upadłego The Games Company. Najciekawszym nabytkiem jest gra Demonicon, która zaliczy jednak spory poślizg.

Premiery gier w Polsce (12-18 lipca)

wiadomość19 lipca 2010

Lipiec nie należy do miesięcy, w których można spodziewać się wielu spektakularnych premier, tym bardziej na polskim rynku, który w ubiegłym tygodniu wzbogacił się zaledwie o kilka średniej klasy tytułów. Szczegółowy wykaz nowości w rodzimych sklepach prezentujemy jak zwykle w poniższym zestawieniu.

Poradnik: Simon the Sorcerer 5: Kto nawiąże kontakt?

wiadomość27 kwietnia 2010

"Poradnik do gry Simon the Sorcerer 5: Kto nawiąże kontakt? pomoże Ci ponownie uratować Magiczne Królestwo, tym razem przed inwazją Obcych. Znajdziesz w nim rozwiązania wszystkich zadań, przed jakimi staje w trakcie swych niebanalnych przygód Simon."

Pierwsze screeny z Simon the Sorcerer 5
Pierwsze screeny z Simon the Sorcerer 5

wiadomość21 stycznia 2009

Pierwsze informacje na temat Simon the Sorcerer 5 wyciekły w trakcie zeszłorocznych targów Games Convention. Zapoznaliśmy się wówczas z kilkoma dosyć ogólnymi faktami. Od tamtego czasu temat produkcji nieco ucichł. Niemiecka firma The Games Company postanowiła przerwać ten impas, ujawniając pięć startowych zrzutów ekranowych prezentujących omawianą grę.