Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Everlight: Power to the Elves (PC)

Everlight: Power to the Elves PC

Everlight: Power to the Elves jest grą przygodową, przygotowaną przez twórców czwartej części serii Simon the Sorcerer, niemiecką firmę Silver Style Entertainment.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Everlight: Power to the Elves (PC)

producent: Silver Style

niemieckaniemiecka

data premiery gry w wersji PC:

27września2007

Everlight: Power to the Elves jest grą przygodową, przygotowaną przez twórców czwartej części serii Simon the Sorcerer, niemiecką firmę Silver Style Entertainment. Pozycja osadzona jest w barwnym, pomysłowym świecie fantasy, rządzonym przez wszechobecną magię i pozwalającym nawet na podróże w czasie.

Wcielamy się w rolę lokalnego outsidera-pechowca, ochrzczonego imieniem Melvin. Koledzy z podwórka od zawsze nabijali się z chłopca, z uwagi na jego oryginalne, osobliwe przysposobienie. Sam w sobie nie był on złym czy złośliwym dzieckiem, stwarzał jednak wrażenie człowieka nie z tej rzeczywistości. Jego umysł bez przerwy zajmowały marzenia o magicznych, fantastycznych światach. Od małego wyobrażał sobie, że jest potężnym i tajemniczym czarodziejem albo szlachetnym i cnotliwym rycerzem, innymi słowy – bohaterem z innego, fantastycznego uniwersum. Przez długi czas prześladowała go jednak nudna rzeczywistość, niczym ostre i zabójcze strzały przeszywająca jego misternie wyplecioną, czarodziejską opończę. Pewnego dnia odnalazł on jednak niezwykłą świeczkę, w której, jak się okazało, drzemał niecodzienny, quasi-magiczny potencjał. Jej odnalezienie raz na zawsze odmieniło dotychczasową bądź co bądź nieciekawą egzystencję Melvina.

Nasz pupil staje się pierwszoplanowym uczestnikiem dosyć pokręconej i pełnej zaskakujących zwrotów akcji fabuły. Wizytówką scenariusza jest niezwykle rozbudowany wątek podróży czasoprzestrzennych, nie brakuje jednak nieco bardziej konwencjonalnych motywów – celem twórców było stworzenie wciągającej gry przygodowej, zapewniającej zarówno dobrą zabawę amatorom gatunku, jak i stanowiącą wyzwanie dla przygodówkowych profesorów. Ci pierwsi z otwartymi ramionami witają prosty i intuicyjny interfejs użytkownika (point and click), Ci drudzy zaś najważniejszą atrakcję dostrzegają zapewne w rozwiązywaniu szeregu wymyślnych zagadek i rebusów, których z pewnością w Everlight: Power to the Elves nie brakuje. Na naszej drodze napotykamy łącznie ponad dwudziestu bohaterów niezależnych, każdy opatrzony licznymi, indywidualnymi cechami charakteru oraz wyposażony we właściwą dla siebie ścieżkę dialogową. Dopełnieniem całości jest szczegółowa, animowana oprawa graficzna, zawierająca m.in. takie detale, jak zmiana cyklu dnia i nocy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Wymagania wiekowe Everlight: Power to the Elves

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Everlight: Power to the Elves

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2.8 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza), 650 MB HDD, Windows 2000/XP/Vista

Kalypso Media przejmuje prawa do Demonicon: The Dark Eye
Kalypso Media przejmuje prawa do Demonicon: The Dark Eye

wiadomość23 września 2010

Firma Kalypso Media nie szczędzi w ostatnich miesiącach funduszy na nowe inwestycje. Wydawca właśnie ogłosił, że przejął spory pakiet marek należących do upadłego The Games Company. Najciekawszym nabytkiem jest gra Demonicon, która zaliczy jednak spory poślizg.

Zakończono pracę nad grą Everlight: Power to the Elves
Zakończono pracę nad grą Everlight: Power to the Elves

wiadomość14 września 2007

Jeśli dotąd nie słyszeliście o grze Everlight: Power to the Elves!, usprawiedliwia Was fakt, że produkcja ta znana była wcześniej pod inną, równie tajemniczą nazwą (Everlight: Candles, Fairies and a Wish). Niezależnie od tego, jakim mianem zdecydowali się określać swe dzieło programiści z niemieckiej grupy Silver Style, poinformowali oni właśnie, że prace nad ich projektem dobiegły końca.

The Games Company na tegorocznych targach Games Convention

wiadomość16 sierpnia 2007

Na tegorocznych targach Games Convention, wśród tuzów branży rozrywki elektronicznej, takich jak Vivendi Games, 1C Company czy Electronic Arts, pojawi się również niemieckie studio developerskie, The Games Company. Odwiedzający będą mieli okazję przyjrzeć się bliżej grom Heimspiel Handballmanager 2008, Everlight – Power to the Elves oraz War Leaders: Clash of Nations. Na zamkniętych pokazach natomiast, będzie można zebrać pierwsze informacje o dwóch nieogłoszonych jeszcze tytułach.