Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOS
Okładka Simon the Sorcerer II: The Lion, the Wizard and the Wardrobe (PC)
OkładkaSimon the Sorcerer II: The Lion, the Wizard and the Wardrobe (PC)

Simon the Sorcerer II

Simon the Sorcerer II: The Lion, the Wizard and the Wardrobe

Kolejne zabawne przygody wesołego nastolatka Simona, który podróżując przez wymiary niespodziewanie trafia do fantastycznej krainy magii. Aby wrócić do swojego świata, musi odnaleźć magiczne paliwo do czarodziejskiej szafy.

Przygodowe | fantasy | point-and-click | 2D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Simon the Sorcerer II Premiera

15cze1995

PC

26wrz2009

iOS

producent: Adventure Soft wydawca: Adventure Soft wydawca PL: CODA Strona oficjalna

Gry podobne do Simon the Sorcerer II

Książę i Tchórz

A Vampyre Story

Teen Agent

Simon the Sorcerer II to druga część zabawnych przygód młodego adepta magii, którego perypetie mogliśmy śledzić w pierwszej części gry z 1993 roku. Kontynuacja jest dziełem tego samego, brytyjskiego studia AdventureSoft i w przeciwieństwie do pierwotnej wersji poprzedniczki, w pełni wykorzystuje możliwości nowoczesnych nośników CD.

W wyniku knowań złego czarnoksiężnika Sordida pozornie zwyczajny nastolatek Simon trafia do krainy pełnej elfów, goblinów i brzydkich księżniczek. Aby wrócić do swojego świata, musi odnaleźć magiczne paliwo do czarodziejskiej szafy, która na czas całej draki dość niespodziewanie stała się urządzeniem do podróży między wymiarami. Po drodze naszego bohatera czeka wiele przygód, począwszy od konkursu na królewskiego maga, przez rejs pirackim statkiem, aż po odkrywanie tajemnic egzotycznej wyspy.

Podobnie jak pierwsza część cyklu, taki Simon the Sorcerer II pełen jest humoru w najlepszym wydaniu, czego dowodem może być choćby podtytuł gry, stanowiący ewidentne nawiązanie do Opowieści z Narnii autorstwa C.S. Lewisa. W grze możemy znaleźć takie elementy, jak delikatna kpina ze znanych legend i bajek oraz przezabawny humor sytuacyjny. Przygody Simona przedstawione są w formie ręcznie rysowanej grafiki z mnóstwem animacji. Zagadki logiczne wymagają odrobiny zastanowienia, lecz skonstruowane są jasno i przejrzyście. Gra została wydana w całości w języku polskim, łącznie z dialogami wszystkich postaci.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 276 głosów czytelników.

Simon the Sorcerer II cena w dniu premiery: 29 PLN

Wymagania wiekowe Simon the Sorcerer II: Odpowiednia dla każdego wieku.

Simon the Sorcerer II Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 386/DX 40 MHz
  • 4 MB RAM
  • Windows 95/98
PC
iOS