Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Monkey Island 2: LeChuck's Revenge (PC)

Monkey Island 2: LeChuck's Revenge PC

Monkey Island 2: LeChuck's Revenge jest kontynuacją kultowej przygodówki, autorstwa Rona Gilberta i zespołu deweloperskiego firmy LucasArts.

Przygodowe | point-and-click | piraci | 2D | humorystyczne

PC Windows
Okładka Monkey Island 2: LeChuck's Revenge (PC)

producent: LucasArts

wydawca: LucasArts

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30czerwca1991

Druga część przygód nieustraszonego pirata Guybrusha Threepwooda, który tym razem na samym początku zostaje obrabowany. Będąc bez grosza postanawia odnaleźć zaginione skarby piratów, których lokalizacje wskazują stare mapy. Przy okazji nieumyślnie przyczynia się do wskrzeszenia swego zaciętego wroga, pirata LeChucka, którego ponownie będzie musiał wyprawić na tamten świat. Guybrush w poszukiwaniu skarbów zwiedza cały archipelag przeżywając niesamowite przygody i wszędzie napotykając na kłopoty, z którymi musi sobie poradzić.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 395 głosów czytelników.

Gry podobne do Monkey Island 2: LeChuck's Revenge

Wymagania wiekowe Monkey Island 2: LeChuck's Revenge

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Monkey Island 2: LeChuck's Revenge

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel 486 33 Mhz, 4 MB RAM

Twórcy Monkey Island znowu razem
Twórcy Monkey Island znowu razem

wiadomość27 września 2010

Tim Schafer oraz Ron Gilbert to projektanci, których cenimy nie tylko za niecodzienne poczucie humoru. Gracze kojarzą ich bowiem przede wszystkim z prac nad doskonałą, przygodową serią Monkey Island. Istnieje spora szansa, że do grona stworzonych przez nich wspólnie produkcji dołączy wkrótce kolejna, gdyż Gilbert postanowił przyjąć propozycję współpracy zaoferowaną przez szefa Double Fine.

Remake Monkey Island 2 już oficjalnie
Remake Monkey Island 2 już oficjalnie

wiadomość11 marca 2010

Kilka dni temu informowaliśmy o plotkach na temat trwających prac nad odświeżoną wersją kultowej przygodówki Monkey Island 2: LeChuck's Revenge. Możemy już przestać spekulować, LucasArts oficjalnie potwierdził istnienie tego projektu.

Wznowienie drugiej odsłony Monkey Island coraz bliżej
Wznowienie drugiej odsłony Monkey Island coraz bliżej

wiadomość7 marca 2010

Publikacja wznowienia The Secret of Monkey Island (PC, X360, iPhone – lipiec 2009 roku) okazała się ciekawym i udanym przedsięwzięciem. Nic więc dziwnego, że w Sieci zaczęły się pojawiać plotki na temat możliwości wprowadzenia do sprzedaży remake’u Monkey Island 2: LeChuck's Revenge.

Monkey Island na silniku Crysisa?
Monkey Island na silniku Crysisa?

wiadomość21 września 2009

Jakiś czas temu mówiliśmy o projekcie pewnego niezależnego twórcy, który zapragnął zobaczyć jak wyglądałaby przygodówka Monkey Island 2 podrasowana mocą silnika z Crysisa. Artysta pochwalił się wtedy pierwszymi zdjęciami, stworzonymi w zmyślny sposób na podstawie oryginalnych grafik koncepcyjnych z gry. Tym razem możemy zobaczyć projekt w akcji na dość imponującym filmie.

Remake The Secret Of Monkey Island na Xboksie 360?!
Remake The Secret Of Monkey Island na Xboksie 360?!

wiadomość20 maja 2009

Szykuje się powrót jednej z najbardziej znanych serii gier przygodowych. Na łamach niemieckiej strony klasyfikującej gry, pojawiła się informacja, że planowane jest powtórne wydanie The Secret Of Monkey Island, co ciekawsze w wersji na konsolę Xbox 360.