Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2009, 13:23

autor: Maciej Śliwiński

Remake The Secret Of Monkey Island na Xboksie 360?!

Szykuje się powrót jednej z najbardziej znanych serii gier przygodowych. Na łamach niemieckiej strony klasyfikującej gry, pojawiła się informacja, że planowane jest powtórne wydanie The Secret Of Monkey Island, co ciekawsze w wersji na konsolę Xbox 360.

Szykuje się powrót jednej z najbardziej znanych serii gier przygodowych. Na łamach niemieckiej strony klasyfikującej gry pojawiła się informacja, że planowane jest powtórne wydanie The Secret Of Monkey Island, co ciekawsze w wersji na konsolę Xbox 360.

Remake The Secret Of Monkey Island na Xboksie 360?! - ilustracja #1

The Secret Of Monkey Island - Special Edition, bo tak nazywać się ma reedycja jednej z należących do klasyki gatunku gier przygodowych, pojawiła się na niemieckiej stronie zajmującej się ocenianiem gier pod względem ograniczeń wiekowych. Na razie nie wiadomo, co dokładnie należy rozumieć przez dopisek „edycja specjalna”. Niektóre zagraniczne serwisy sugerują, że przygody sympatycznego Guybrusha Threepwooda na wyspie pełnej piratów miałyby otrzymać nową szatę graficzną w wysokiej rozdzielczości oraz podłożone dialogi.

Remake The Secret Of Monkey Island na Xboksie 360?! - ilustracja #2

Opublikowana ocena wiekowa gry sugeruje, że wydawcą tego remake’u będzie Activision, od lat zajmujące się dystrybucją gier LucasArts na terenie Europy. The Secret Of Monkey Island - Special Edition zostanie najprawdopodobniej dedykowana usłudze Xbox Live Arcade, jednak jak donoszą zachodnie serwisy, jest cień szansy, że gra trafi do normalnej dystrybucji.

Oryginalne The Secret Of Monkey Island zostało wydane w 1990 roku i zostało uznane za jedną z lepszych gier przygodowych tamtych czasów. Popularność tytułu zaowocowała serią kontynuacji, z których ostatnia miała swoją premierę w 2000 roku.