Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2009, 17:50

autor: Jiker

Aliens vs Predator - rozbudowany multiplayer, nowe screeny i pierwszy zwiastun!

Koncern SEGA opublikował oficjalną wiadomość na temat najnowszej odsłony cyklu Aliens vs Predator – produkcji powstającej z myślą o konsolach Xbox 360 i PlayStation 3, a także komputerach osobistych. Poznaliśmy dzięki niej kilka nowych szczegółów o trybie dla pojedynczego gracza, a także pierwsze fakty o świetnie zapowiadającym się multiplayerze.

Koncern SEGA opublikował oficjalną wiadomość na temat najnowszej odsłony cyklu Aliens vs Predator – produkcji powstającej z myślą o konsolach Xbox 360 i PlayStation 3, a także komputerach osobistych. Poznaliśmy dzięki niej kilka nowych szczegółów o trybie dla pojedynczego gracza, a także pierwsze fakty o świetnie zapowiadającym się multiplayerze. W sieci zadebiutowały także wysokiej jakości zrzuty ekranowe oraz pierwszy zwiastun.

Aliens vs Predator - rozbudowany multiplayer, nowe screeny i pierwszy zwiastun! - ilustracja #1

W ten sposób potwierdzono oficjalnie, że w Aliens vs Predator otrzymamy możliwość wcielenia się w Predatora, Xenomorpha oraz żołnierza marines i przeżycia razem z nimi trzech rozbudowanych kampanii. Każda z nich będzie na swój sposób odrębna – dotyczy to nie tylko samej mechaniki rozgrywki, zmieniającej się diametralnie w zależności od wyboru postaci, ale również odwiedzanych lokacji. Niemniej jednak w trakcie zabawy nierzadko dojdzie do zazębienia się trzech historii.

Zaprezentowanie ich z trzech różnych perspektyw oznaczać będzie jednak, że tak naprawdę rozgrywka w każdym z przypadków będzie niemal całkowicie odmienna i wyjątkowa. Powielony zostanie zatem schemat, z którym mieliśmy do czynienia zarówno w pierwszej, jak i drugiej odsłonie serii. Obecność dewelopera odpowiedzialnego za część otwierającą markę (wydaną w 1999 roku na PC) – dokładnie rzecz ujmując, firmy Rebellion – zwiastuje, że system ten zostanie nam zaprezentowany w odpowiednio elektryzujący sposób.

Twórcy zdecydowali się także na oddanie do naszej dyspozycji sieciowego trybu rozgrywki wieloosobowej, w którym będziemy mogli wcielić się w każdą z ras i wziąć udział w niezwykle efektownej bitwie. Równie ważne, co odnalezienie się na polu walki, będzie w niej zachowanie czujności i wykazanie się cierpliwością. Zaowocuje to z pewnością w postaci wymagających wiele wysiłku, ale dających wiele radości starciach. Przedstawiciele firm SEGA oraz Rebellion są pewni, że ich dzieło spełni oczekiwania wszystkich fanów uniwersum.

Poznaliśmy także fragmenty fabuły. Będzie ona opowiadać historię kolonistów, którzy odkryli na planecie BG-386 piramidę skrywającą potężny sekret. Odkopanie budowli uruchomi serię niecodziennych zdarzeń, doprowadzających do reakcji ze strony Predatorów i obudzenia wegetujących we wnętrzu piramidy Xenomorphów. Dalsze szczegóły historii poznamy zapewne już wkrótce.

Krótki zwiastun, który możecie znaleźć na łamach oficjalnego serwisu internetowego firmy SEGA, nie zdradza tak naprawdę żadnych istotnych szczegółów, a bohaterów widzimy na nim dosłownie przez ułamki sekund. Nie przeszkadza to jednak w budowie należytego klimatu, który wzmacniają dodatkowo trzy wysokiej jakości zrzuty ekranowe. Pokazują one w akcji wszystkich głównych aktorów Aliens vs Predator i mimo że najprawdopodobniej zostały w pewnym stopniu podrasowane, to widać, że całość będzie z pewnością niezwykle efektowna. Uwagę zwraca kilka ciekawych smaczków umieszczonych m.in. na pancerzach żołnierzy marines.

Aliens vs Predator zostanie wydany na początku 2010 roku w wersjach na pecety oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Gra została oficjalnie zapowiedziana na początku lutego tego roku. Od tamtej pory poznaliśmy już kilka szczegółów na jej temat. Dowiedzieliśmy się na przykład, że akcja gry osadzona zostanie 30 lat po wydarzeniach mających miejsce w drugiej części filmowego Obcego. Wiemy również, że pewnym zmianom poddane zostaną cechy głównych protagonistów – Xenomorph będzie nieco wolniejszy, a Predator lepiej wykorzysta elementy otoczenia.

Pierwszy zwiastun Aliens vs Predator

Aliens vs Predator - rozbudowany multiplayer, nowe screeny i pierwszy zwiastun! - ilustracja #2
Aliens vs Predator - rozbudowany multiplayer, nowe screeny i pierwszy zwiastun! - ilustracja #3