Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2009, 20:02

autor: Maciej "Maciej Śliwiński" Śliwiński

Kolejna część Aliens vs Predator w przygotowaniu!

SEGA we współpracy ze studiem filmowym Twentieth Century Fox zapowiedziała dziś nową grę, nawiązującą do kultowego tytułu z 1999 roku – Aliens versus Predator.

SEGA we współpracy ze studiem filmowym Twentieth Century Fox zapowiedziała dziś nową grę, nawiązującą do kultowego tytułu z 1999 roku – Aliens versus Predator.

Ze skąpych, na razie, informacji wiemy, że wydanie gry planowane jest w 2010 roku. Roboczy tytuł to Aliens versus Predator, a przygotowuje go od jakiegoś czasu studio Rebellion, odpowiedzialne za produkcję części pierwszej.

Innowacyjna gra z serii AvP daje nam niesamowite możliwości ”- mówi Naoya Tsurumi, dodając, że „Będzie to fantastyczny dodatek do naszej rozwijającej się marki Obcych, i odkrycie kolejny raz jednego z najbardziej znanych tytułów w historii gier. ” Więcej szczegółów na temat nowego AvP zostanie ogłoszone niedługo. W oficjalnej informacji prasowej próżno szukać informacji na temat platform na jakie gra będzie dostępna, jednak prawdopodobnie będzie to PC, PlayStation 3 oraz Xbox 360.

Przy okazji informacji o pracach nad nowym tytułem, SEGA zapewniła także, że kontynuuje produkcję zapowiedzianych do tej pory gier z serii Obcy. Jest to bardzo dobra wiadomość, szczególnie dla graczy czekających na opóźnione już Aliens: Colonial Marines. W styczniu SEGA dała do zrozumienia, że ta pierwszoosobowa strzelanina ukaże się w pierwszym kwartale 2009 roku, nie sprecyzowano jednak dokładnie daty premiery. W związku z dzisiejszą zapowiedzią, obu tytułów najprawdopodobniej możemy spodziewać się dopiero w 2010 roku.

W kontekście gier opartych na świecie znanym z filmów Obcy, warto również dodać, że studio Obsidian pracuje od jakiegoś czasu nad bliżej nie znanym tytułem RPG osadzonym w tym uniwersum.