Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2009, 18:55

autor: Maciej "Maciej Śliwiński" Śliwiński

Star Wars The Force Unleashed bije wszelkie rekordy!

Star Wars: The Force Unleashed bije wszelkie rekordy sprzedaży. Wydana przez LucasArts gra od daty sierpniowej premiery w ubiegłym roku została zakupiona ponad 5,7 miliona razy co plasuje ją na pierwszym miejscu ze wszystkich tytułów bazujących na świecie Gwiezdnych Wojen.

Star Wars: The Force Unleashed bije rekordy sprzedaży. Wydana przez LucasArts gra, od daty sierpniowej premiery w ubiegłym roku została zakupiona ponad 5,7 miliona razy co plasuje ją na pierwszym miejscu ze wszystkich tytułów bazujących na świecie Gwiezdnych Wojen.

Wersje na konsole PlayStation 2 i PlayStation 3 oraz Xboxa 360, już w pierwszych pięciu dniach po premierze sprzedały się w ilości 1,5 miliona kopii. Wszelkie rekordy pobiło również wcześniej udostępnione demo gry. W sieci PlayStation Network stało się najczęściej pobieraną wersją demonstracyjną, a użytkownicy konsoli Microsoftu pobrali Star Wars: The Force Unleashed blisko milion razy.

W plebiscycie na najlepszy scenariusz do gry, o którym informowaliśmy Was w styczniu, gra ze studia LucasArts zdobyła pierwsze miejsce, wyprzedzając między innymi Fallout 3.

Star Wars: The Force Unleashed zostało przygotowane na konsole PS3 i Xbox 360 przez studio LucasArts. Produkcją na konsolę PS2, PlayStation Portable i Nintendo Wii zajmowało się Krome Studios, a nad wersjami na telefony komórkowe Nokia N-Gage, iPhone oraz iPod Touch pracowało Universomo.

Ubiegły rok był bardzo udany dla całej marki Gwiezdnych Wojen. Poza świetnymi wynikami sprzedaży gier, bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się również wszelkiego rodzaju gadżety związane z sagą. W okresie świątecznym zyski LucasArts były najlepsze od 1977 roku, kiedy to na kinowych ekranach pojawił się film Star Wars.

Kończąc radosne dla imperium Georga Lucasa informacje, warto również wspomnieć, że strona StarWars.com w ubiegłym roku zanotowała 30% wzrost oglądalności, czternaście różnych tytułów sygnowanych logiem Star Wars znalazło się na liście bestsellerów przygotowanej przez New York Times, a kreskówka Star Wars: Clone Wars była najczęściej oglądanym serialem w sieci Cartoon Network.