Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 1 maja 2009

Resident Evil 5 na pecety potwierdzony. Street Fighter IV i Bionic Commando na PC w lipcu
Resident Evil 5 na pecety potwierdzony. Street Fighter IV i Bionic Commando na PC w lipcu

Hed, 1 maja 2009, 19:41

Resident Evil 5 w wersji na pecety został oficjalnie potwierdzony przez Capcom. Przeróbka hitu sprzed lat, czyli Bionic Commando, trafi natomiast do posiadaczy komputerów osobistych w lipcu tego roku. W tym samym miesiącu pojawi się także oczekiwany Street Fighter IV na PC. Posiadacze blaszaków mogą więc być już absolutnie pewni, że otrzymają jedne z ważniejszych tytułów japońskiego koncernu.

Polskie serwery Quake Live ruszyły

Hed, 1 maja 2009, 15:30

Ruszyły oficjalnie polskie serwery Quake Live. Dowiedzieliśmy się o tym z dzisiejszego uaktualnienia, w którym wprowadzono również kilka modyfikacji, dotyczących przede wszystkim statystyk. Dla nas najważniejszą informacją są naturalnie maszyny umiejscowione w Warszawie. Jak donoszą polskie źródła ta zmiana korzystnie wpływa na jakość zabawy dla rodzimych graczy. Niestety – nie dla wszystkich.

Gry EA Sports na PC tylko w dystrybucji elektronicznej?

Hed, 1 maja 2009, 15:13

Szef EA Sports, Peter Moore, zapowiedział w jednym z wywiadów, że firma zamierza odejść od wydawania pecetowych wersji gier na fizycznych nośnikach (płytach). Nie oznacza to porzucenia rynku komputerów. Tego typu sugestie pojawiły się w ubiegłym roku, kiedy zrezygnowano z większości tytułów sportowych na blaszaki. Chodzi raczej o zerwanie z klasycznym, przestarzałym modelem dystrybucji.

Zagadkowa zapowiedź nowej gry Square-Enix
Zagadkowa zapowiedź nowej gry Square-Enix

Hed, 1 maja 2009, 13:17

Firma Square-Enix umieściła w sieci stronę będącą zapowiedzią tajemniczego projektu. Na jej łamach możemy podejrzeć jedynie animację przedstawiającą miasto przyszłości pogrążone prawdopodobnie w konflikcie. Pojawia się również wypowiedź jednego z najbardziej znanych amerykańskich prezydentów – Johna F. Kennedy’ego. Czyżby japoński koncern szykował się na podbój Stanów Zjednoczonych?

Władca Ciemności zdominuje świat w przyszłym miesiącu
Władca Ciemności zdominuje świat w przyszłym miesiącu

Jiker, 1 maja 2009, 13:05

Brytyjski koncern Codemasters ujawnił oficjalne daty premiery Overlord II, gry akcji z elementami cRPG, będącej kontynuacją ciepło przyjętego Overlorda, autorstwa Triumph Software (wydanego w czerwcu 2007 roku w przypadku PC i Xbox 360, a także w czerwcu 2008 roku, jeśli chodzi o edycję na PlayStation 3).

Zapowiedziano drugi zestaw map do Call of Duty: World at War
Zapowiedziano drugi zestaw map do Call of Duty: World at War

Jiker, 1 maja 2009, 12:30

Ponad milion sprzedanych egzemplarzy konsolowych wersji pierwszego DLC do Call of Duty: World at War nie mogło pozostać niezauważone. Wielkie zainteresowanie graczy nowymi mapkami do tryby multiplayer oraz rozwinięciem idei trybu Nazi Zombies, niemalże automatycznie pociągnęło za sobą zapowiedź drugiego dodatku. Map Pack 2 trafi do oferty Xbox Live Marketplace oraz PlayStation Network.

Kwestia gier MMO na Xboksa 360

Hed, 1 maja 2009, 11:57

Bill Roper ze studia Cryptic powiedział, że raczej nie zobaczymy na E3 produkcji MMO na Xboksa 360 tworzonej przez Microsoft. Według twórcy szef oddziału konsolowego firmy, Don Mattrick, nie jest fanem tego gatunku. Pojawiają się też kwestie techniczne – chociażby brak zaplecza infrastrukturalnego. Microsoft odpowiada na te zarzuty wskazując na kilka wydanych już i planowanych gier MMO.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (1 maja 2009)

Jiker, 1 maja 2009, 11:40

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: demonstracja Battlestations: Pacific, inFamous i X-men Origins: Wolverine, data premiery Boom Blox Bash Party, Left 4 Dead na PC 40% taniej i inne. Zapraszamy do lektury.

Forza Motorsport 3 potwierdzona?
Forza Motorsport 3 potwierdzona?

Hed, 1 maja 2009, 10:33

Na liście zapowiadanych na rok 2009 nowości, zaprezentowanej podczas konferencji brazylijskiego oddziału Microsoftu, pojawiło się logo trzeciej części Forza Motorsport. Chociaż o tym tytule słyszeliśmy plotki już jakiś czas temu, to wciąż nie został on oficjalnie ogłoszony. Kolejne materiały wydają się jednak potwierdzać prace nad grą, co nie jest wielkim zaskoczeniem chyba dla nikogo.

Do Zony powrócimy jesienią - S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat oficjalnie zapowiedziany!
Do Zony powrócimy jesienią - S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat oficjalnie zapowiedziany!

Jiker, 1 maja 2009, 09:50

Ukraińska firma GSC Game World oficjalnie zapowiedziała kolejna odsłonę cyklu S.T.A.L.K.E.R. – S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (tytuł roboczy). Trzecia już wyprawa do Zony zostanie wydana wyłącznie na komputery osobiste. Produkcja trafi do sklepów na całym świecie jesienią bieżącego roku.